Archív článkov,  Novinky

3 body sú doma, 8 gólov v bráne Ružinova

Kategória U17 zvíťazila nad družstvom FC Ružinov Bratislava

Zápas mali naši hráči plne pod kontrolou. Už v úvode sa blysol gólom do siete domácich Marek Bevelaqua a dostal nás tak do vedenia 0:1. Na 0:2 zvýšil v 21. minúte Piroha a v 27. minúte sa k strelcom gólov pridal aj Gríger. Do šatní sa odchádzalo za stavu 0:4 po strele Peťa Biesika v 35. minúte. Priebeh druhého polčasu bol rovnaký ako priebeh prvého polčasu. V 42. minúte sa podarilo streliť gól Ninovi Obertovi na 0:5 a z pokutového kopu zvýšil náskok na 0:6 Tóth. V 50. minúte Mareka Kéryho vystriedal Dávid Pfundtner. Do konca zápasu padli ešte dva góly, ktoré súperovi vsietil Piroha a Tóth. Po osemdesiatich minútach sa zápas skončil výsledkom 0:8.

17imas

ilustračná fotografia

FC Ružinov Bratislava – FC IMAS

Výsledok: 0:8

Zostava (FC Ružinov Bratislava): Peter Zeman, Patrik Brejka, Viktor Peterka, Juraj Mesároš, Patrik Štepka, Samuel Žiak (C), Demeter Lemak, Lukáš Lovás, Dalibor Karalo, Samuel Filip Antal, Peter Daniel (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/424967/)

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Marek Bilačič, Peter Tóth (C), Jaroslav Richter, Tomáš Magula, Filip Piroha, Nino Obert, Lukas Gríger, Peter Biesik, Marek Bevelaqua, Marek Kéry (50´)

Náhradníci (FC IMAS): Dávid Pfundtner (50´)

Góly (FC IMAS): Filip Piroha (21´, 64´), Peter Tóth (47´, 76´), Nino Obert (42´), Lukas Gríger (27´), Peter Biesik (35´), Marek Bevelaqua (2´)

Hodnotenie trénera Murára:

“Na dnešné stretnutie sme konečne nastúpili v kompletnej zostave a hneď od začiatku zápasu to bolo na ihrisku vidieť. V prvom polčase sme súpera prakticky k ničomu nepustili, v obrane sme hrali koncentrovane a disciplinovane, smerom dopredu sme boli rýchli a priamočiari. Súpera sme prevyšovali v strede poľa a vytvárali si šance, ktoré sme využívali v náš prospech. V druhom polčase sme nadviazali na ten prvý, súpera sme prevyšovali vo všetkých fázach hry. Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne a plnili si taktické pokyny. Môžem povedať, že to bol jeden z najlepších zápasov, ktoré chlapci na jar odohrali.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Dnes sme predviedli vynikajúci výkon. Celý zápas sa odohral v našej réžii. Boli sme koncentrovaní od začiatku až do konca. Vychádzali nám kombinácie, boli sme silní na lopte, perfektne nám fungoval kombinačný prechod z defenzívy do ofenzívy. Stále sme boli v pohybe, ponuková činnosť výborná. Vytvárali sme si strelecké príležitosti a mali sme veľa striel. Celý zápas sme boli od súpera lepší. Chalanom dnes futbal chutil a futbalom sa zabávali.”