Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U17

Derby so Záhorskou Bystricou

Kategória U17 v nedeľu zvíťazila doma 3:1, dnes priniesli tri body po výsledku 0:5

Anglický týždeň neminul ani mladších dorastencov. Prvý zápas so Záhorskou odohrali v Stupave, no domáce prostredie im výhodu spočiatku neprinieslo. Hráči sa nevedeli dostať do zápasu, napriek tlaku ich strely niekoľkokrát zneškodnil brankár hostí. Ešte väčšie napätie na ihrisku nastalo po 22. minúte kedy sa súper dostal do vedenia. Hráči však chceli zo zápasom niečo urobiť a po polčasovej prestávke vybehlo na ihrisko nabudené družstvo. V prvej polovici druhého polčasu využil svoju šancu Hoffer, Deák a Magáth a spoločnými silami sedemnástka zvíťazila 3:1.

Odveta bola naplánovaná na dnešný sviatočný deň. Už v ôsmej minúte sa Didekovi podarilo premeniť pokutový kop a do polčasu ešte skóroval Drahoš. Gepardi súpera do ničoho nepustili ani v druhom polčase. Ku strelcom sa zapísal aj Košík, ktorý vsietil gól súperovi v v 57. a 60. minúte a na konečných 0:5 zvýšil strelec z prvého polčasu Drahoš.

1_imas-5

FC IMAS – MFK Záhorská Bystrica

Výsledok: 3:1

Zostava (FC IMAS): Jakub Martinovič, Filip Didek, Tomáš Kurti, Daniel Šimovčík (58´), Hugo Morice, Šimon Marušák (72´), Maximilián Magáth, Richard Košík (30´), Adrián Foltýn (30´), Richard Dvoran, Daniel Deák

Náhradníci (FC IMAS): David Drahoš (30´), Tobias Hoffer (30´), Gregor Púchy (72´), David Martin Turoň (58´)

Góly (FC IMAS): Maximilián Magáth (42´), Daniel Deák (57´), Tobias Hoffer (54´)

Hodnotenie trénera:

“V ďalšom zápase v rýchlom slede sme privítali suseda zo Záhorskej Bystrice. Od začiatku sme chceli byť aktívni smerom do ofenzívy, atakovať súpera už pri rozohrávke a využívať celú šírku ihriska na rýchle a presné kombinácie. V prvom polčase nám to nevychádzalo. Boli sme nedôrazní v osobných súbojoch, kombinácie boli nepresné a chýbal nám pohyb. Nevedeli sme sa dostať do našej typickej hry, už v prípravnej fáze sme robili chyby pri rozohrávke a zbytočne sme sa nabehali bez lopty. Hostia sa dostali po rohu do vedenia. V polčase sme sa snažili chlapcov nabudiť, opakovali sme im, že musia zvýšiť pohyb a spresniť kombinácie. Druhý polčas sme začali tlakom, súpera sme zavreli na ich polovici. Zvýšili sme pohyb, začali využívať kraje ihriska, prišla streľba z druhej vlny a vytvárali sme si šance. Hneď v úvode polčasu sme
dokázali streliť vyrovnávajúci gól, pokračovali v tlaku a išli za víťazstvom. Po kombináciách a pekných góloch sme otočili zápas v náš prospech. Dnes nás zápas bolel, museli sme si ho oddrieť až do konca, ale bývajú aj zápasy, keď treba ísť aj cez bolesť. Víťazstvo ostalo doma a ideme sa pripravovať na ďalší zápas.”

imasimas

MFK Záhorská Bystrica – FC IMAS

Výsledok: 0:5

Zostava (FC IMAS): Jakub Martinovič, Filip Didek (60´), Tomáš Kurti (60´), Hugo Morice, Šimon Marušák (67´), Maximilián Magáth (41´), Ivan Druzhkov, David Drahoš (C), Richard Dvoran, Marek Magula, Adrián Foltýn (67´)

Náhradníci (FC IMAS): Richard Košík (41´), Daniel Šimovčík (60´), Daniel Deák (67´), Tobias Hoffer (60´), Gregor Púchy, David Martin Turoň (67´)

Góly (FC IMAS): Filip Didek (8´), David Drahoš (24´, 69´), Richard Košík (57´, 60´)

“Dnešný zápas sa mi hodnotí veľmi dobre. Od začiatku zápasu sme boli koncentrovaní. Dominovali sme vo všetkých činnostiach. Výborný pohyb, vychádzali nám kombinácie, dobre sme sa presúvali do ťažiska hry a aj keď bol súper fyzicky silnejší, dokázali sme vyhrávať osobné súboje. Súpera sme nepustili absolútne k ničomu, s ich nakopávanými loptami si naša obrana hravo poradila. Stredová formácia zásobovala kraje ihriska dobrými loptami, dokázali sme sa presadzovať jeden na jedného a vytvárali sme si šance. Do polčasu sme strelili dva góly. Druhý polčas sme začali tak ako prvý. Pekné kombinácie, streľba, veľmi dobrý pohyb. Tempo hry sme ešte viac vystupňovali striedajúcimi hráčmi, vytvárali si po pekných kombináciach gólové príležitosti. Otvárali sme si ihrisko a po kolmých loptách za obranu súpera sme neustále hrozili. Do konca zápasu sme strelili ešte tri góly a zápas si doslova užili. Dnes si zaslúžia všetci hráči absolutórium za výkon, prístup k zápasu. Veľmi dobrý výkon celého mužstva.”