Majstri porazili majstrov

Kategória U15 vyhrala nad majstrom ligy Brno-venkov starší žáci

Súdržný tím, obdivuhodný výkon, zodpovedný prístup – to je naša pätnástka!

Jej putovanie sa začalo zápasom s FC Rohožník, s ktorým sme prehrali 2:6. Nasledovala štvorzápasová séria víťazstiev, ktorú prerušil až TJ Záhoran Jakubov a obral nás o 2 body v zápase, ktorý sa skončil remízou 1:1. Nasledujúca séria víťazstiev sa pretiahla až do jarnej časti sezóny. Gepardi vyhrali 12 zápasov v rade a najlepší výsledok bola výhra s FK Studienka 26:0. Po úspešnej sérii nás o plné tri body obralo družstvo FC Družstevník Budmerice najtesnejším rozdielom 1:0. Gepardi si však už titul nenechali vziať a bojovali až do konca. Posledné zápasy skončili opäť víťazne pre hráčov IMASu, ktorí v posledných piatich kolách strelili do sietí súperov 27 gólov a inkasovali 2.

Najlepšími strelacami ligy spomedzi gepardov sú Patrik Škereň s 30 gólmi na konte, Ivan Druzhkov s 24 gólmi na konte a tretím najlepším strelcom gepardov U15 je David Drahoš s 15 strelenými gólmi.

Prvenstvo našej U15 bolo odmenené priateľským zápasom na ihrisku SK Měnín s víťazom ligy Brno-venkov klubom SK Vojkovice.

IMAS15-(1)

Ani v tomto zápase sa naši gepardi nestratili. Začiatok zápasu bol síce namáhavý, no postupom času sme sa dostali do hry a usmialo sa na nás aj trocha šťastia. Zápas sa skončil remízou a tak prišli na rad penalty. V nich sme premenili všetky šance na gól, čo sa nepodarilo súperovi a tak sme nad družstvom SK Vojkovice zvíťazili na penalty 4:2.

IMAS15-(4)

SK Vojkovice – FC IMAS

Výsledok: 3:4 (po pokutových kopoch)

Zostava (FC IMAS): Hlobil, Bálent, Maroš, Foltýn, Dvoran, Didek, Kubinec, Šimovčík, Morice, Drahoš, Druzhkov

Náhradníci (FC IMAS): Holec, Benkovský, Očenáš, Deák

Góly (FC IMAS): Druzhkov 2, Drahoš

IMAS15-(3)

“Posledný zápas tejto sezóny bol pre nás odmenou. Išlo o pohárový zápas víťazov líg Oblastného futbalového zväzu Bratislava – vidiek a Oblastného futbalového zväzu Brno – vidiek. Zápas prebiehal počas veľkej horúčavy v českej dedine Měnín. Prvých dvadsať minút prvého polčasu mal súper navrch. Bolo to spôsobené našim slabým pohybom, nepresnými a pomalými prihrávkami a jednoduchými stratami pri vedení lopty. Na hráčoch sme videli strach alebo akúsi nervozitu. Napriek tomu sme ako prví v zápase skórovali po rýchlej kontre.

Zmena prišla počas občerstvovacej prestávky. Začali sme byť aktívnejší v pohybe, spresnili sme prihrávky. Bohužiaľ, sme po dvoch taktických chybách v priebehu 5 minút dvakrát inkasovali. Cez polčas sme vysvetlili chyby, ktoré sme v prvom polčas robili. No napriek tomu sme opäť začali veľmi zle. Prvých pätnásť minút bolo rovnakých ako v prvom polčase. Súper nás za našu ne-aktivitu potrestal opäť po našej pozičnej chybe. Po pár minútach sme dvomi gólmi vyrovnali. Hlavne pri treťom góle sa na nás usmialo šťastie. Po našom treťom góle prišla prestávka na občerstvenie čo nám veľmi pomohlo. Zmenil sa obraz našej hry. Bolo to presnejšie a hlavne viac kolmejšie smerom dopredu. Aj keď nám to v niektorých momentoch futbalovo nešlo, vynahradili sme to bojovnosťou. Dostali sme sa do dobrých šancí na skórovanie, ale treba povedať, že vyložených šancí mal súper počas zápasu viac. V poslednej minúte sme mohli dokonať skvelý obrat no nezvládli sme koncovku. Prišli na rad penalty. Premenili sme všetky štyri penalty, súper iba dve a tak sme získali pomyselné Double v našej historicky prvej sezóne.

Sme na hráčov hrdí za to, čo dokázali. Porazili sme veľmi kvalitného súpera, ktorý svoju ligu vyhral bez jedinej prehry, či remízy s impozantným skóre 207:6. Chceme poďakovať všetkým rodičom, ktorí nás prišli podporiť až do Česka. Koniec dobrý, všetko dobré…”