Majstrovská nedeľa pre U15 a prípravky

Nedeľu nám odštartovali 3. kolom súťaže PMA2 a PMB2 naše prípravky U11 a U10. Na ihrisko v Marianke pricestoval súper zo Záhorskej Bystrice. Oba zápasy boli viacmenej rovnaké, oba patrili hosťom. Napriek snahe a bojovnosti zo strany našich hráčov súper ovládol ihrisko a vyhral vysoko 2:10 a 4:12.

Rozdielom triedy však vyhrali hráči U15-tky v Studienke, kde o 13:30 odohrali 4. kolo súťaže SZV U15. Zápas otvoril úvodným gólom hráč FK Abita Studienka Patrik Ďurčo, ktorý sa trafil do vlastnej brány. V 20. minúte zvýšil náskok Patrik Škereň a posledný gól prvého polčasu strelil hráč domácich Niko Durčák.
Začiatkom druhého polčasu prišlo zopár chýb, no naši chlapci sa veľmi rýchlo dostali do hry. Z množstva šancí sa nám podarilo premeniť tri, 2 góly strelil Filip Didek a jeden Tomáš Bálent. Po výbornom výkone sme nakoniec odchádzali zo Studienky s tromi bodmi a výsledkom 1:5.

imas (1)

FK ABITA Studienka – FC IMAS

Výsledok: 1:5

Zostava (FK ABITA Studienka): Nikolas Ťažký, Nikolas Ondraško, Patrik Ďurčo, Filip Orgoň, Niko Durčák (C), Denis Šišulák, Matúš Orgoň, Branislav Svoren, Pavel Sebastián Hrúz, Daniel Valla, Radoslav Bíla

Náhradníci (FK ABITA Studienka): Alex Durčák, Ján Šlosar, Miroslav Hrúz, Simon Haršani, Richard Farkaš

Góly (FK ABITA Studienka): Patrik Ďurčo (6´), Niko Durčák (34´)

Zostava (FC IMAS): Martin Učeň, David Martin Turoň, Tomáš Bálent, Denis Maroš, Adrián Foltýn (C), Juraj Mesároš, Patrik Škereň, Filip Didek, Tobias Hoffer, David Drahoš, Šimon Zlocha

Náhradníci (FC IMAS): Daniel Deák, Šimon Marušák

Góly (FC IMAS): 2 Filip Didek (55´, 69´), Patrik Škereň (20´), Tomáš Bálent (53´)

“Na chalanoch bolo od začiatku zápasu vidieť veľkú túžbu vyhrať a napraviť teda zaváhanie z predchádzajúceho zápasu. Od prvého hvizdu sme mali loptu na kopačkách. Už v desiatej minúte sme mohli vyhrávať pokojne 4:0, len opäť sme doplácali na našu slabšiu efektivitu. Potešila ma hlavne predvedená hra, kedy sme mali celú hru pod kontrolou a hlavne to, že boli vidieť veci, ktoré sme tento týždeň trénovali a na ktoré sme sa zamerali. Do kabín sa išlo za stavu 1:2. Na začiatku druhého polčasu sme robili chyby v rozohrávke a dostupovaní, ale chalani sa upokojili a začali opäť hrať svoju hru. Dali sme tri góly a hlavne posledný gól Filipa Dideka bol akousi čerešničkou na torte. Chalani si za predvedený výkon výhru zaslúžili. “

U11

FC IMAS – MFK Záhorská Bystrica

Výsledok: 2:10

Zostava (FC IMAS): Samuel Holec, Jakub Měšťan, Hugo Michal Šíra, Dragan Alex Vlček (C), Martin Mlynka, Simon Nedeliak, Artur Procházka, Samuel Foltín, Michal Harmata

Góly (FC IMAS): 2 Michal Harmata (8´, 32´)

Zostava (MFK Záhorská Bystrica): Michal Bošňák, Michal Gazdík, Benjamín Kahay, Filip Lenčeš, Thambawitaget Nyle Gautam (C), Matúš Melichar, Róbert Fuchs, Henrich Grosz, Roman Krajčír, Matej Pokus

Góly (MFK Záhorská Bystrica): Benjamín Kahay (28´), Filip Lenčeš (23´), Matúš Melichar (20´), Róbert Fuchs (3´, 44´), Henrich Grosz (9´, 68´), Roman Krajčír (47´), Matej Pokus (16´, 32´)

imas (3)

U10

Výsledok: 4:12

Zostava (FC IMAS): Tomáš Měšťan, Max Jan Jager (C), Dominik Moravčík, Simon Oselský, Boris Šimkovič, Richard Danihel, Alex Soós, Martin Bečka, Alexander Prepík, Arsen Juriv, Mathias Marcus

Góly (FC IMAS): 2 Arsen Juriv (27´, 39´), Boris Šimkovič (14´-vlastný, 16´), Martin Bečka (34´)

Zostava (MFK Záhorská Bystrica): Andrej Sika, Jakub Morávek, Daniel Prokop, Michal Pokus (C), Alexander Tóth, Benjamin Kirnak, Samuel Krajčír, Matej Sapara, Oliver Gerči, Max Wells, Oliver Poór, Marek Sika, Jakub Starek

Góly (MFK Záhorská Bystrica): Michal Pokus (2´, 7´, 10´, 23´, 27´, 28´, 32´), Alexander Tóth (44´), Samuel Krajčír (17´), Oliver Gerči (49´), Oliver Poór (41´)

Hodnotenie trénera Měšťana:

“Náš druhý zápas, noví členové teamu. Jsme v stádiu, kdy stabilizujeme náš team a začínáme vytvářet kolektiv. Hráči mají v hlavách “svoji hru z různých oddílů,” naší dlouhodobou prací musíme naše sportovce naučit a aby chápali koncepci Internazionale. Viděl jsem dnes velmi mnoho rozumných a šikovných nahrávek, bojovnost a vytvoření několik zajímavých akcí se zakončením. Hráli jsme dnes velmi otevřenou hru směrem k soupeři, co se nám většinou po ztrátě míče nevyplatilo a inkasovali jsme. Výsledek pro tuto kategorii není pro mě rozhodující, chci a chceme naučit naše sportovce hrát kopanou se srdcem, aby se bavili na hřišti a ukazovali rodičům, co se nového naučili na tréninku. Gratulujeme trenérům a mužstvu za vítězství a všem rodičům, fanouškům, kteří si udělali na dnešní zápas čas a přišli povzbudit. Máme před sebou velmi dlouhou sezónu a my určitě nevěšíme hlavu a jdeme dále.”