Mladší žiaci budú zimovať na čele tabuľky

U15-tka a U13-tka odohrali jedenáste kolo svojich súťaží. Obe kategórie sa dostali vysoko v tabuľkách, U13 obsadila prvé miesto, na ktorom bude zimovať v pätách s družstvom OŠK Láb, ktoré má o zápas menej.

U15 – tka privítala na ihrisku v Marianke družstvo FC Družstevník Budmerice. Prvý gól zápasu padol v prvej minúte do brány súpera po strele Paťa Škereňa. Vyrovnávajúci gól prišiel v deviatej minúte, ktorý nám vsietil Alex Pitoňák. Odpoveď z našej strany prišla v 10. minúte opäť od Paťa a v 29. minúte od Aďa Foltýna. Do polčasu prišlo už len k striedaniu na strane hostí – z ihriska odišiel Dominik Gajdy a nastúpil Richard Schwarz. V druhom polčase prišlo k pokutovému kopu, po ktorom zvýšil naše vedenia na 4:1 Ivan Druzhkov. Po dvoch striedaniach na našej strane a jednom na strane súpera padol posledný gól zápasu tesne pred záverečným hvizdom. Konečné skóre 5:1 uzavrel Juraj Mesároš.

Gólovo jednoduchší zápas odohrala kategória U13, ktorá privítala TJ Veľké Leváre. V prvom polčase nepadol gól ani po niekoľkých šanciach na oboch stranách. Počas druhého polčasu však gepardi na súpera zatlačili a napriek úspešným zákrokom brankára hostí strelili ku koncu zápasu tri góly po strele Davida Kovára a Maťa Mlynku. Zápas sa po hodine skončil výsledkom 3:0.

IMAS

FC IMAS – FC Družstevník Budmerice

Výsledok: 5:1

Zostava (FC IMAS): Martin Učeň (65´), Šimon Zlocha, Denis Maroš, Adrián Foltýn (C), Juraj Mesároš, Šimon Marušák, Ivan Druzhkov, Patrik Škereň, Filip Didek, David Drahoš (58´), Tobias Hoffer

Náhradníci (FC IMAS): Daniel Deák (58´), Richard Hlobil (65´)

Góly (FC IMAS): Patrik Škereň (1´, 10´), Adrián Foltýn (29´), Ivan Druzhkov (47´), Juraj Mesároš (68´)

Zostava (FC Družstevník Budmerice): Jozef Tomáška, Timotej Gubrický (54´), Matej Polák (C), Alex Pitoňák, Martin Chabroň, Sebastian Langoš, Pavel Haršány, Dominik Gajdy (35´), Ondrej Okuliar, Martin Miškovič, Alex Bočkay

Náhradníci (FC Družstevník Budmerice): Richard Schwarz (35´), Natália Oscitá (54´)

Góly (FC Družstevník Budmerice): Alex Pitoňák (9´)

Žlté karty (FC Družstevník Budmerice): Matej Polák (47´)

Hodnotenie tréner Holáska:

“Zápas sme začali peknou kombináciou, z ktorej sme aj hneď skórovali. No bohužiaľ sme aj hneď inkasovali. V zápase sme boli dominantnejší, vytvárali sme si veľa šancí. No mali sme problém s premieňaním. V prvom polčase sme sa moc náhlili, medzihra bola slabá, každú prihrávku sme chceli dávať finálnu. V druhom polčase sa hra ukľudnila. Začala nám fungovať medzihra, neponáhľali sme sa zbytočne, hráči robili, to čo mali. S druhým polčasom som bol spokojnejší.”

FC IMAS – TJ Veľké Leváre

Výsledok: 3:0

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil (C), Evan Samuel Kilian, Šimon Zlocha, David Kovár, Lukáš Zacharias Man, Lucas Benkovský, Martin Mlynka, Jožko Haramia, Simon Nedeliak, Juraj Haramia, Artur Procházka, Samuel Foltín, Hugo Michal Šíra

Góly (FC IMAS): Martin Mlynka (54´, 59´), David Kovár (48´)

Zostava (TJ Veľké Leváre): Patrik Hesek, Adrian Polak, Filip Oračko, Tomáš Holka, Stanislav Skokanek, Erik Danihel, Simon Šteflík (C), Karolína Pernecká, Adam Malík, Štefan Dancso, Eric Houndjo, Marco Balgavý, Jakub Pernecký, Polák Samuel, Alex Houndjo

Hodnotenie vedúceho družstva Nedeliaka:

“Na posledný zápas pred zimnou pauzou sme nominovali širší káder. Proti nám sa postavil náročný súper s dobrou defenzívou a tvrdou hrou. Začiatok zápasu sme zachytili a ovládli stred poľa. Tak, ako sme očakávali, súper hral disciplinovane v obrane. Mali sme problémy sa presadiť cez hradbu tiel. Chýbala nám finálna fáza. Ku koncu polčasu sa súperovi podarilo pár brejkov, kde nás ale podržal Richard skvelými zákrokmi, ale aj správne postavená brána. Jedna nepríjemná strela skončila na ľavej žrdi. My sme ohrozili súpera jednou strelou do stredu brány. Cez polčas chalani cítili, že majú viac z hry. Pripomenul som im, že treba pokračovať v hre – kombinácia, prenášanie hry z jednej strany na druhú a zo stredných vzdialeností viac strieľať. Hneď od úvodu 2. polčasu bolo vidieť veľké odhodlanie chalanov rozhodnúť zápas v náš prospech. Vytvorili sme tlak a hosťujúcu defenzívu sme zamestnali na maximum. Začali sme častejšie zakončovať. Už keď sa nám podarilo prekonať obranu, zachytal skvele hosťujúci brankár. Hostí sme nepustili do našej obrany. V druhej polovici 2. polčasu sa nám konečne podarilo skórovať. Krásnu strelu k pravej žrdi po zemi vyslal David a rozvlnili sme sieť prvým gólom. Neuspokojili sme sa a na celom tíme bolo vidieť hlad po ďalších góloch. Po veľkej skrumáži sa podarilo skórovať Martinovi Mlynkovi. Chalanov to úplne uvoľnilo a zvyšný priebeh zápasu sme kontrolovali. V závere sa otvoril stred poľa a Martin Mlynka to využil. Krásnou strelou k spojnici bránky spečatil stav na 3:0. Po zápase som vyzdvihol celý tím a všetkých hráčov za predvedenú hru. Hrali sme disciplinovane, jednoducho a trpezlivo. Ako sa vraví: “Trpezlivosť ruže prináša.” A nám práve trpezlivosť dnes priniesla úsmev na tvári všetkých hráčov ale aj nás trénerov. Z ihriska sme schádzali za potlesku rodičov a s vedomím skvele odvedenej práce.”