Na začiatku anglického týždňa výhra aj prehra

Hráčom kategórie U17 a U13 sa anglický týždeň začal majstrovskými zápasmi v Stupave a Rohožníku.

U17-tka privítala na domácej pôde súpera SDM Domino. Zápas bol od prvej minúty náročný. Súper od začiatku vyvíjal tlak a my sme sa mu dokázali ubrániť do 26. minúty, kedy nám súper vsietil prvý gól. Do polčasu sa výsledok ani priebeh zápasu nezmenil.
Hneď v úvode prvého polčasu prišlo k striedaniu na strane hostí, kedy Simona Goldschmidta nahradil Viliam Sirkovský a Lukáša Mauera vystriedal Jakub Štefančin. Po štrnástich minútach prišiel v 55. minúte gól hostí na 0:2 a v 61. minúte po strele autora prvého gólu Kristiána Bertóka na 0:3. Naši hráči sa však nevzdávali a bojovali ďalej. Niekoľkokrát sme dostali súpera pod tlak a po krásnej akcii Petra Tótha sme strelili gól, ktorým sa stav zmenil na 1:3. Bohužiaľ, do konca zápasu sme už žiaden gól nedali a zápas sa tak skončil našou prehrou.

Výhra sa však v stredajšom zápase zrodila v Rohožníku. Mladší žiaci U13 vycestovali na trávnik FC Rohožník, kde sa ujali zápasu hneď z úvodu. Prvý gól si v deviatej minúte vychutnal Jožko Haramia, ktorého nasledoval Lucas Benkovský gólom na 0:2 v jedenástej minúte. Do kabín tak po polčase odchádzali chalani s inkasovanou nulou a dvomi strelenými gólmi. Rovnako sa začal aj druhý polčas. V 41. minúte zvýšil náskok opäť Lucas na 0:3, Maťo Mlynka v 43. minúte na 0:4 a uzavrel to Juraj Haramia gólom na 0:5 v 47. minúte. Hráči Rohožníka však stále zápas nezahodili. Obrat prišiel v 49. minúte, kedy Filip Tóth znížil na 1:5 a posledný gól zápasu dala Vanesa Poláková, čím opäť znížila na 2:5. S trojgólovým rozdielom sme víťazne odchádzali do kabín po záverečnom hvizde.

imas (6)

FC IMAS – SDM Domino

Výsledok: 1:3

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Lukas Gríger, Tomáš Magula, Peter Biesik, Filip Didek, Jaroslav Richter, Adrián Foltýn, Peter Tóth (C), Juraj Mesároš, Marek Bevelaqua, Marek Bilačič

Náhradníci (FC IMAS): Šimon Marušák

Góly (FC IMAS): Peter Tóth (64´)

Zostava (SDM Domino): Peter Ivanko, Šimon Ondrej Krechňák, Filip Szilvasy (C), Lukáš Bertók, Martin Rožka, Jakub Franek, Samuel Kromka, Simon Goldschmidt (41´), Kristián Bertók, Mario Mikuška (72´), Lukáš Mauer (41´)

Náhradníci (SDM Domino): Viliam Sirkovský (41´), Jakub Štefančin (41´), Vladimír Gabriška (72´)

Góly (SDM Domino): 2 Kristián Bertók (26´, 61´), Samuel Kromka (55´)

Hodnotenie trénera Murára:

“V tomto náročnom týždni sme doma hostili Domino B. Prvý polčas sa mi ťažko hodnotí, pretože náš výkon, prístup a nasadenie bol veľmi zlý. V Druhom polčase to už bolo o niečo lepšie, boli sme aktívnejší smerom dopredu a vytvorili sme si niekoľko šancí, žiaľ, nevyužili sme ich. Nakoniec sme po individuálnych chybách a nedôslednom bránení inkasovali a zápas prehrali. V sobotu nás čaká zápas v Rusovciach a tam by sme chceli odčiniť prehru z domáceho zápasu.”

FC Rohožník – FC IMAS
Výsledok: 2:5

Zostava (FC Rohožník): Marián Rybecký, Dušan Panenka, Samuel Srnka, Tomáš Škrha, Kristián Ferdinand Smák, Filip Tóth (C), Imrich Mihalics, Boris Orgoň, Filip Hurban, Samuel Žír, Vanesa Poláková

Góly (FC Rohožník): Filip Tóth (49´), Vanesa Poláková (51´)

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Šimon Zlocha, Artur Procházka, David Kovár, Lucas Benkovský, Martin Mlynka, Richard Hlobil (C), Jožko Haramia, Juraj Haramia

Góly (FC IMAS): Lucas Benkovský (11´, 41´), Martin Mlynka (43´), Jožko Haramia (9´), Juraj Haramia (47´)

Hodnotenie trénera Měšťana:

“Naši fotbalisti se na tento zápas velmi důkladně připravovali a to se ukázalo na hřišti v Rohožníku. Do zápasu naše mužstvo vstoupilo svědomitě, disciplinovaně a velmi motivované mezi sebou. Viděl jsem na chlapcích, jak si užívají každého místa na hřišti, hráli s radostí a s láskou. Sami od srdce chtěli hrát, hrát a hrát a to se ukázalo na výsledku o poločase, který jsme vyhráli 2:0. Takto jsme vstoupili i do druhého poločasu, bohužel, docházeli síly koncem poločasu, kde jsme “zbytečnými chybami” inkasovali rychlé dva góly. Naši chlapci kontrolovali hru, byli lepším mužstvem na hřišti a výhra 5:2 je zasloužená.”