Najmladšia žiacka kategória na pôde súpera remízovala

Nedeľný majstrovský zápas odohrala U13-tka na pôde FK v Sološnici.

Zápas bol otvorený úvodným gólom domácich už v tretej minúte, na ktorý hneď reagovali gepardi Benkovský a Štvrtecký. Domáci nám však vsietili gól na 2:2 v 22.minúte po strele Dušana Velického. Začiatkom druhého polčasu sme domácim vsietili gól strelou Pavla Zemana v 33. minúte. Domáci vyrovnali v 37. minúte na 3:3 a o tri minúty neskôr opäť prehrávali po góle Paťa Štvrteckého. Náskok sa nám nepodarilo udržať a domáci v 47. minúte vyrovnali na konečný stav 4:4.

imasu13

FK v Sološnici – FC IMAS

Výsledok: 4:4

Zostava (FK v Sološnici): Simon Frühauf (C), Martin Petráš, Dušan Velický, Jana Tardíková, Terezka Kaňková, Igor Velický, Tomáš Dinuš, Šimon Hubek, Jakub Mazúr, Viktor Sojka (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/401953/)

Góly (FK v Sološnici): Viktor Sojka (3´, 47´), Martin Petráš (37´), Dušan Velický (22´) (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/401953/)

Zostava (FC IMAS): Timur Tolkačev, Evan Samuel Kilian, Samuel Foltýn, David Kovár, Jožko Haramia, Lucas Benkovský (C), Patrik Štvrtecký, Juraj Haramia, Pavol Zeman

Góly (FC IMAS): Patrik Štvrtecký (13´, 40´), Lucas Benkovský (7´), Pavol Zeman (33´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Zápas so Sološnicou sme odohrali na prírodnej tráve a to sa prejavilo aj na našom výkone. Všetky tréningy aj zápasy počas zimnej prípravy sme odohrali na umelej tráve a robí nám veľký problém prechod na prírodnú trávu. Chlapci bojovali nielen z terénom, ale aj za ostatných, keďže niektorí hráči ochoreli, nemali sme brankára a ani na striedanie nám neostal žiaden hráč. Vo veľmi teplom počasí a s pribúdajúcim časom bolo vidieť, že chlapcom ubúdajú sily a keďže sa súper bránil a nakopával lopty, bolo to veľmi ťažké. Dokázali sme sa presadiť a streliť aj góly, ale keď sme mohli pridať ešte ďalšie a rozhodnúť zápas v náš prospech, v zapätí sme inkasovali. Tesne pred koncom domáci vyrovnali a keďže sme už nedokázali streliť ďalší gól, zápas sa skončil remízou. Ak by som to mal celkovo zhodnotiť, bol to zápas nepremenených šancí.”