Nedeľný nezdar dorastencov a prípraviek

Majstrovskú nedeľu odštartovali štvrtým kolom kategórie prípraviek U11 a U10, ktoré odohrali domáce stretnutia so súperom FKM Stupava.

Aj poobedné stretnutie U17-tky sa odohralo v Marianke, v ktorom sme hostili družstvo Lokomotíva Devínska Nová Ves. Prvý polčas bol bezgólový, rozdali sa však dve žlté karty. Prvú získal v 31. minúte Branislav Brečka a druhú v 35. minúte Viliam Šimeček. Druhý polčas sa začal gólom nášho Filipa Dideka, ktorým nás dostal do vedenia. Na strane súpera prišlo v 53. minúte k striedaniu, kedy Tomáaš Guliša nahradil Adam Rajzík. V 54. minúte prišla ďalšia žltá karta, tentokrát pre Michala Šafárika. Ďalšie striedanie prišlo v 60. minúte – Branislava Brečku vystriedal Andrej Trenčan. Vyrovnávajúci gól strelil v 60. minúte Filip Palkovič a následne Jozef Balog dostal súpera do vedenia. V 68. a v 77. minúte prišlo k striedaniu aj na našej strane – Adriána Foltýna nahradil Denis Maroš a Filipa Dideka Dávid Pfundtner. Do konca zápasu prišlo už len k udeleniu žltej karty Filipovi Palkovičovi a zápas sa tak skončil výsledkom 1:2.

imas

FC IMAS – Lokomotíva Devínska Nová Ves

Výsledok: 1:2

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Lukas Gríger, Peter Biesik, Filip Didek (77´), Adrián Foltýn (68´), Peter Tóth (C), Juraj Mesároš, Marek Bevelaqua, Marek Bilačič, Tomáš Magula, Marek Kéry

Náhradníci (FC IMAS): Dávid Pfundtner (77´), Denis Maroš (68´), Jaroslav Richter

Góly (FC IMAS): Filip Didek (49´)

Zostava (Lokomotíva Devínska Nová Ves): Adam Jarab, Filip Palkovič (C), Mario Birvoň, Tomáš Guliš (53´), Branislav Brečka (60´), Michal Šafárik, Samuel Šimeček, Jozef Balog, Viliam Šimeček, Erik Hoffer, Tomáš Jarab

Náhradníci (Lokomotíva Devínska Nová Ves): Andrej Trenčan (60´), Adam Rajzík (53´)

Góly (Lokomotíva Devínska Nová Ves): Filip Palkovič (66´), Jozef Balog (67´)

Žlté karty (Lokomotíva Devínska Nová Ves): Filip Palkovič (79´), Branislav Brečka (31´), Michal Šafárik (54´), Viliam Šimeček (35´)

Hodnotenie trénera Murára:

“Zápas proti Devínskej Novej Vsi sme začali tak, ako sme sa na zápas pripravovali. Hrali sme disciplinovane v obrane a vpredu sme si vytvorili niekoľko šancí. Je veľká škoda, že sme v koncovke neboli viac dôrazní. Postupne sa hra kúskovala, dochádzalo k zbytočným nešportovým správaniam súpera a to nás vyvádzalo z tempa. Druhý polčas sme sa opäť vrátili k našej hre, súpera sme začali vysoko napádať, zvýšili sme tempo a dostávali sme sa do šancí a strelili sme gól. Po góle naša hra ubrala na dôraze a tempe z nepochopiteľných príčin a nechali sme si v priebehu 1 minúty streliť dva góly. Je to veľká škoda, pretože chlapci dovtedy hrali výborne. Musíme pracovať na koncentrácii hráčov počas celého zápasu, lebo takéto prehry nás budú vždy veľmi mrzieť.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Dnes sme nastúpili proti fyzicky veľmi dobre disponovanému súperovi. Naši chlapci sa snažili rýchlou kombináciou vytvárať si strelecké príležitosti. Vytvorili sme si v prvom polčase dve čisté gólové príležitosti, ale žiaľ nedokázali sme ich premeniť. Súper hrozil hlavne po štandartných situáciach. V druhom polčase sme zmenili taktiku, pressingom sme súpera nepúšťali z vlastnej polovice a po perfektnej krídelnej kombinácii sme sa dostali gólom Dideka do vedenia. Vypracovali sme si ešte strelecké príležitosti, ale dnu nám to už nepadlo. Prišla strata koncentrácie, v priebehu minúty sme dvakrát inkasovali a tým sme stratili zápas. Dokázali sme si ešte 2-3 gólové príležitosti, ale gól sa nám už nepodarilo streliť. Musíme byť koncentrovaní na každú jednu situáciu v zápase. Ideme ďalej tvrdo pracovať.”

U11

FC IMAS – FKM Stupava

Výsledok: 2:4

Zostava (FC IMAS): Samuel Holec, Jakub Měšťan, Hugo Michal Šíra, Dragan Alex Vlček (C), Martin Mlynka, Simon Nedeliak, Artur Procházka, Samuel Foltín, Michal Harmata, Juraj Haramia, Boris Šimkovič

Góly (FC IMAS):

Zostava (FKM Stupava): Juraj Jakša, Matúš Hason, Adrian Škrovan, Viktor Sabaj, Lukáš Marček (C), Samuel Markovič, Tobias Schwarz, Marek Žúbor, Juraj Hanko, Matej Chovanec, Juraj Kratochvíl, Juraj Strižko

Góly (FKM Stupava):

Hodnotenie trénera Hančíka:

“Odohrali sme majstrovský zápas s FKM Stupava. Prvý polčas bol z našej výborný, vyhrávali sme súboje, zachytávali súperove pokusy o finálne prihrávky za obranu a výborne vyrážali do protiútokov. Chlapci hrali uvoľnene, veľmi pekne kombinačne po zemi s častou zmenou ťažiska hry. Jedine tomu chýbalo viacej gólov, lebo šance na to boli. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu až do smolného momentu, kedy si náš brankár dal smoliarsky vlastný gól. Tento moment súpera nakopol a po ďalšej zlej rozohrávke od brankára bolo vyrovnané, až napokon súper otočil výsledok. Chalani napriek tomu neprestali bojovať a dostávali sa dokonca aj do tutových šancí sám na brankára, ktoré žiaľ nepremenili. Nič to nemení na tom, že som na chlapcov hrdý, lebo nechali na ihrisku kvalitu od individuálnych herných činností jednotlivca, preberania lopty, obchádzania súpera až po prihrávky. Boli agresívni v súbojoch a neposlednom rade odohrali zápas len s jedným striedajúcim hráčom. Tento zápas naznačil potenciál chlapcov. Nesmieme sa uspokojiť a naďalej pracovať a odstraňovať nedostatky a zlozvyky z predošlých klubov. “

U10

Výsledok: 2:12

Zostava (FC IMAS): Tomáš Měšťan, Max Jan Jager, Dominik Moravčík, Simon Oselský, Boris Šimkovič, Richard Danihel, Alex Soós, Martin Bečka (C), Alexander Prepík, Arsen Juriv, Mathias Marcus, Martin Šimunič

Zostava (FKM Stupava): Marko Zúbor, Stanislav Turčan, Tomáš Janík, Richard Gebhardt, Filip Doubravský (C), Adam Branderský, Adam Wang, Tomáš Draškovič, Filip Paľo, Martin Kronek, Oliver Klus

Hodnotenie trénera Měšťana:

“Dlouho očekávané derby  FC IMAS  a FKM Stupava přineslo mnoho gólů, kde jsme počas celého zápasu viděli individuální anebo kombinační hru ze stany soupeře či nás. Naše chlapce chválím za bojovnost a aktivitu na hřišti. Soupeř byl dnes lepším na hřišti, dal nám více branek, toto je naše slabší stránka, na které budeme aktivně pracovat. Snažíme se počas zápasu měnit postavení našich hráčů, aby si nezvykali jen na jeden post, protože chceme vychovat flexibilní hráče. Soupeři gratuluji k vítězství, jen mě zklamalo chování trenérů z FKM Stupava po zápase, kdy se obrátili zády k našim fotbalistům a odmítli si podat férově ruce.

Naše krédo Inter Academy-IMAS Slovakia:

Rešpekt voči druhým, aktívna účasť na živote skupiny, výmena názorov a zdieľanie víťazstva alebo porážky ako individuálnej a kolektívnej vzdelávacej skúsenosti bude zohrávať ústrednú úlohu v našom klube. Naše deti sa stanú vynikajúcimi občanmi s rešpektom k druhým a hlavne k samým sebe.”