Po vypätom zápase ostali 3 body doma

Hráči U17 vyhrali na domácom ihrisku nad Svätým Jurom

Zápas sa niesol vo vysokom tempe už od úvodného hvizdu. Prvé zakončenie prišlo zo strany súpera v 4. minúte, kedy sa podarilo Lukášovi Blaščákovi prekonať nášho brankára. Našich gepardov to však nezaskočilo a v siedmej minúte sa Marekovi Bevelaquovi podarilo vyrovnať. Obe mužstvá sa snažili do polčasu ešte zmeniť stav, čo sa podarilo Filipovi Pirohovi v 30. minúte.

Druhý polčas sa začal striedaním na strane súpera, kde Rastislava Nowaka vystriedal Kristián Andraščík. V 50. minúte prišla prvá žltá karta, ktorá patrila Marekovi Bilačičovi. Následne sa rozhodli tréneri vystriedať domáceho Aďa Foltýna za Lukasa Grígera. Vyrovnávajúci gól prišiel po strele Ivana Chrappu  v 60. minúte. O desať minút prišlo opäť k striedaniu na našej strane – Marek Bevelaqua bol vystriedaný Dávidom Pfundtnerom. Emócie zápasu sa vystupňovali v 72. minúte, kedy žltú kartu dostal hráč súpera Peter Kyselica. Následne prišla žltá a po nej aj červená karta pre Filipa Pirohu. V 77. minúte bol Marek Kéry vystriedaný Filipom Didekom. Tesné víťazstvo zabezpečil až v 80. minúte Jaroslav Richter, ktorý prekonal brankára súper a rozhodol tak o konečnom stave 3:2.

FC IMAS - ŠK Svätý Jur (01)

FC IMAS – ŠK Svätý Jur

Výsledok: 3:2

Zostava (FC IMAS):  Adam Jankovics, Marek Bilačič, Peter Tóth (C), Jaroslav Richter, Tomáš Magula, Filip Piroha, Nino Obert, Peter Biesik, Marek Bevelaqua (70´), Adrián Foltýn (57´), Marek Kéry (77´)

Náhradníci (FC IMAS): Lukas Gríger (57´), Dávid Pfundtner (70´), David Martin Turoň, Denis Maroš, Filip Didek (77´)

Góly (FC IMAS): Jaroslav Richter (80´), Marek Bevelaqua (7´), Filip Piroha (30´)

Žlté karty (FC IMAS): Marek Bilačič (50´), Filip Piroha (74´)

Červené karty (FC IMAS): Filip Piroha (76´)

Zostava (ŠK Svätý Jur): Matúš Hlavatovič, Peter Kyselica (C), Maxim Srna, Rastislav Sabo, Erik Baďura, Patrik Volf, Daniel Porth, Rastislav Nowak (41´), Ivan Chrappa, Matúš Horvát, Lukáš Blaščák (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/424970/)

Hodnotenie trénera Murára:

“V dnešnom zápase sme chceli znova nadviazať na sériu úspešných zápasov a ukázať dobrý výkon proti kvalitnému súperovi. Hneď na začiatku nás súper prekvapil dôraznou hrou a vysokým napádaním, čo v 4. min. zúžitkoval aj gólom. To našich chlapcov prebudilo a začali hrať svoju hru, čo prinieslo aj vyrovnávací gól. Vytvárali sme si výborne strelecké príležitosti, niekoľko 100 % šancí, ale v koncovke sme boli neuspešní. Nakoniec sa nám do polčasu podarilo streliť gól a stav zápasu otočiť v náš prospech. Druhý polčas sa niesol v nervóznom štýle a šance sa striedali na oboch stranách. Po nedôslednom odkope z obrany sme stratili loptu a inkasovali vyrovnávajúci gól. V závere zápasu ma mrzí červená karta nášho hráča za nešportové správanie, na čo chlapcov nabádame, aby sa sústredili na hru a nie na výkon rozhodcu. Nakoniec sa chlapci zmobilizovali a podarilo sa nám streliť víťazný a zaslúžený gól.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Dnes sa u nás predstavil veľmi kvalitný súper, ktorý prišiel hrať otvorený futbal. Od úvodu to bol veľmi dobrý zápas z oboch strán. Hostia sa hneď v úvode dostali do vedenia. My sme mali trošku problém s rozohrávkou v obrannej zóne, stred poľa bol malo aktívny a chýbala ponuková činnosť. Postupom času sme zlepšili pohyb a začali si vytvárať strelecké príležitosti. Súpera sme prehrávali v stredovej zóne a využívali sme kraje ihriska na prienik. Dokázali sme streliť dva góly a zápas otočiť v náš prospech. Druhý polčas začal súper aktívne, bol agresívnejší v súbojoch, čo nám robilo problémy, ale dokázali sme sa s tým vyrovnať. Vytvorili sme si čisté gólové šance, nastrelili žrď, ale upokojujúci gól sa nám streliť nepodarilo, čo sa nám vypomstilo a hostia dokázali vyrovnať. Od tohto momentu sa zápas zmenil na strhujúce divadlo. Boli tam emócie, tvrdé súboje, šance. Obe mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Po vylúčení Pirohu sme boli v kritickej situácii. V závere sme prežili klinickú smrť. V poslednej minúte hostia nastrelili žrď. Z následného protiútoku po perfektnej kombinácii sme strelili víťazný gól a vypukla eufória radosti.”