Potešujúci záver víkendu

Posledný majstrovský zápas ďalšieho víkendu odohrala naša U13 s družstvom z Malaciek.

Naši najmladší žiacki gepardíci privítali na domácom ihrisku ŠK Žolík Malacky. Prvé góly zápasu padli až na konci prvého polčasu po strelách Lucasa Benkovského a Jurka Haramia. V druhom polčas zvýšil náskok na 3:0 opäť Lucas, ktorého gólom do siete hostí nasledoval Šimon Zlocha. Tretí gól zápasu Lucasa Benkovského ukončil sériu gólov domácich, zápas sa po hodine skončil výsledkom 5:0.

imas (3)

FC IMAS –  ŠK Žolík Malacky

Výsledok: 5:0

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil (C), David Kovár, Evan Samuel Kilian, Samuel Foltýn, Šimon Zlocha, Patrik Štvrtecký, Martin Mlynka, Lucas Benkovský, Jožko Haramia, Juraj Haramia, Timur Tolkačev

Góly (FC IMAS): Šimon Zlocha (45´), Lucas Benkovský (25´, 34´, 56´), Juraj Haramia (27´)

Zostava (ŠK Žolík Malacky): Jakub Kováč, Juraj Kubišta, Štefan Šišan (C), Samuel Vician, Andrej Pinkava, Daniel Švarc, Benjamín Ďureček, Adam Veltschmid, Erik Gašpar, Jakub Šmida (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/401957/)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Zápas so súperom z Malaciek sme začali aktívne, hneď od začiatku sme sa tlačili dopredu, snažili si vypracovať šance a streliť vedúci gól. Súper mal síce výškovú prevahu, ale naši chlapci sa toho nezľakli a na ihrisku aj napriek tomu dominovali. Chlapci si dokázali vytvoriť množstvo šancí, ale nedokázali sme ich premeniť na góly. Po úvodných minútach sa prakticky hralo celý prvý polčas len na jednu bránu. Keď sa už zdalo, že po úvodných 30 minútach bude stav nerozhodný, podarilo sa nám streliť vedúci gól. Cez polčas som chlapcov nabádal, aby viac komunikovali, hrali jednoduchšie a predovšetkým boli trpezliví, že góly prídu. Po zmene strán to bola opäť hra len na jednu bránu. Niektorým hráčom som vymenil posty, prestriedal, aby si hráči vyskúšali aj iné pozície a prišli aj ďalšie pekné akcie a nádherné góly. Po skončení zápasu som na tvárach hráčov videl, že sa tešia z prvého jarného víťazstva, užívajú si to a ja im musím k tomu len pogratulovať, a nielen im, ale aj skvelému publiku – rodičom, ktorí nás nielen dnes, ale celú jarnú časť tak veľmi podporujú.”