Prehra v Kalinkove

Kategórii U17 nevyšiel prvý majstrovský zápas a tri body tak ostali v Kalinkove

Dominancia domáceho družstva sa ukázala hneď v prvom polčase, kedy hráči FK Kalinkovo nedali našej sedemnástke šancu. Ich aktívnosť pretavili do gólu v 26. minúte, čím otvorili skóre na 1:0.  Domáci prekonali brankára Kociana aj v 2. minúte druhého polčasu a zvýšili na 2:0. Gepardi sa dostali do hry hneď začiatkom druhého polčasu a dokázali si vytvoriť niekoľko gólových šancí, ktoré sa im však nepodarilo premeniť. V 48. minúte prišlo k prvému striedaniu, kedy Daniela Šimovčíka nahradil Tomáš Magula. Ďalšie striedanie prišlo zo strany domácich – Jakuba Plavnika nahradil Dominik Lichner a v 57. minúte na strane hostí prišiel na trávnik David Turoň a odišiel Marek Očenáš. V 61. minúte sa podarilo vsietiť gól do siete domácich Marekovi Kérymu a znížil na 2:1. O 10 minút však svoju gólovú šancu nezahodil Marcel Plavnik a zvýšil na konečných 3:1. Do konca zápasu prišli ešte dve striedania – Aďa Foltýna nahradil Šimon Marušák a Petra Vašša nahradil Gabriel Bolf.

imassamorin

ilustračná fotografia: Erika Šarudiová

FK Kalinkovo – FC IMAS

Výsledok: 3:1

Zostava (FK Kalinkovo): Dominik Tóth, Adam Füle, Oliver Vittek, Marcel Plavnik, Matúš Reffek (C), Peter Vašš (77´), Jozef Duducz, Jakub Plavnik (55´), Denis Kolínek, Sebastián Bognár, Samuel Szeibeczeder (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469775/)

Zostava (FC IMAS): Viktor Kocián, Lukas Gríger, Richard Dvoran, Adrián Foltýn (73´), Peter Biesik, Jaroslav Richter (C), Daniel Šimovčík (48´), Marek Kéry, Nino Obert, Marek Bilačič, Marek Očenáš (57´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469775/)

Náhradníci (FC IMAS): Tomáš Magula (48´), Juraj Leng, Šimon Marušák (73´), Gregor Púchy, David Martin Turoň (57´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469775/)

Hodnotenie trénera Murára:

“Začiatok súťažného kola nám nevyšiel podľa našich predstáv. Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročné stretnutie. Prvý polčas nás súper k ničomu nepustil, bol aktívnejší, dôraznejší v osobných súbojoch a prehrával nás vo všetkých fázach hry. Robili sme veľa individuálnych chýb, za čo nás súper trestal. V druhom polčase sme už boli aktívnejší, vytvorili sme si niekoľko gólových príležitosti, ale, žiaľ, bez efektu. Prvé kolo nám nevyšlo, ale vieme, na čom treba pracovať. Prístup a výkon niektorých hráčov ma veľmi mrzí, dúfam, že si z tohto zápasu vezmú ponaučenie a v ďalšom zápase pristúpia zodpovednejšie k svojim povinnostiam a hlavne k hre mužstva.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Úvodný zápas novej sezóny nám nevyšiel výsledkov ani herne. Od začiatku na ihrisku dominovali domáci. My sme sa nevedeli dostať do zápasu. Boli sme nedôrazní v súbojoch. Prehrávali sme osobné súboje, v ofenzíve sme prvý polčas neukázali absolútne nič. Cez polčasovú prestávku sme sa snažili chalanov upokojiť. Hneď v úvode druhého polčasu sme po individuálnej chybe inkasovali. Zápas sme nezabalili, začali nám vychádzať kombinácie a vypracovali sme si šance. Dokázali sme znížiť, súpera sme dostávali pod tlak, kondične sme boli na tom lepšie a bolo otázkou času, kedy sa nám podarí vyrovnať. Ale znova prišla hrubá taktická chyba a gól v našej sieti. Musíme sa z dnešného zápasu poučiť. Ideme ďalej.”