Prípravné stretnutia

Senec – FC IMAS

Hodnotenie trénera Murára

“Začiatok v tomto roku sme začali pripravným zápasom v Senci. Začiatok zápasu patril nám a po pekných akciách a strelách sme viedli 2:0, potom sa hra začala vyrovnávať a súper začal mať navrch. Po našich individuálnych chybách nám strelil do polčasu 3 góly! Druhý polčas bol z našej strany zlý, veľa nepresností a hlavne sme fyzicky odišli. Sme na začiatku zimnej prípravy a máme čas pracovať na fyzickej kondícii, na presnosti a kvalite hry.”

FC Slovan Galanta – FC IMAS

Zostava: Hlobil, Marušák, Dvoran, Maroš, Turoň, Šimovčík, Didek, Drahoš, Druzhkov, Zlocha, Škereň

Striedajúci: Deák, Bálent, Puchý

Výsledok: 8:2

“Po zimnej prestávke sa nám opäť začína zápasový kolotoč a vycestovali sme na prvý prípravný zápas do Galanty. Hrali sme proti súperovi z vyššej súťaže, ktorá je celkovo kvalitná. Pre nás to bola skvelá previerka, ktorá nám ukázala, na čom musíme výrazne popracovať. Prvý polčas sme boli veľmi ústráchaní, nedôrazní, báli sme sa hrať. Strácali sme lopty po ľahkých prihrávkach a tým sme súpera púšťali do množstva akcií. Druhý polčas sa z našej strany zlepšil. Našli sme väčší kľud v rozohrávke. Veľké plus vidím, že hráči sa snažili hrať všetko konštruktívne po zemi od brankára a ani jedna lopta nebola odkopnutá. Na začiatok kvalitný zápas a to je podstatné. Chyby si chalani uvedomili a takáto prehra s dobrým súperom ich posunie vpred. Príprava je dlhá, už ďalší týždeň náš čaká ďalší prípravný zápas.”

imas (6)

ilustračný obrázok

Galanta – FC IMAS

Hodnotenie trénera Richnavského

“Zápas v Galante bol náš prvý v rámci zimnej prípravy a odohrali sme ho proti veľmi kvalitnému súperovi z vyššej súťaže. Nakoľko sa vo vyššej súťaži hrá už na celé ihrisko a aj s vyšším počtom hráčov, bol tento zápas pre nás veľmi náročný najmä po kondičnej stránke. Chlapcom som pripomínal, aby sa nebáli hrať a aj keď má súper výškovú prevahu, vo futbale to nerozhoduje. Začiatok zápasu sa niesol v réžií domácich, ktorí mali prevahu a dominovali na ihrisku. Chlapci mali problém s pohybom na ihrisku a hľadali sa, pretože v takom rozostavení hrali prvýkrát. Mali sme problém s prihrávkami, robili sme veľa chýb a z toho vyplynulo aj množstvo nepresností. S pribúdajúcim časom sa chlapci trošku otriasli a dokázali sme podržať loptu, kombinovať, ale neboli sme až taký nebezpeční ako súper, ktorý dominoval skoro celý prvý polčas. Cez prestávku som chlapcov upozorňoval, aby sa viac hýbali, podržali loptu, nezbavovali a neodkopávali loptu, keď budú pod tlakom. Súper dokázal využiť svoju prevahu na vedúci gól, ale chlapcov to nezlomilo a po krásnej akcii sme dokázali vyrovnať. Na konci zápasu sme však spravili pár chýb, ktoré nás stali dobrý výsledok. Súperovi sme boli viac ako rovnocenný súper a výsledok 4:1 v konečnom hodnotení neodzrkadľuje dianie na ihrisku. Zápas bol náročný čo sa týka kondície, a preto som počas zápasu viac krát striedal, aby si chlapci oddýchli a nabrali energiu. Chlapcov musím pochváliť za predvedený výkon a bojovnosť. Pozitívum bolo, že chlapci si odohrali zápas z vyššej ligy, ktorý ukázal, kde sa nachádzame a na čom musíme popracovať, aby sme sa neustále zlepšovali. Musím tiež pochváliť chlapcov z prípravky, ktorí nastúpili. Ich výkon bol veľmi dobrý a určite neboli na zápasoch počas zimnej prípravy poslednýkrát.”

U11, U9

Halový turnaj v Bratislave – Staré Grunty

Mužstvá – Kittsse U11, Prelenkirchen U11 a FC IMAS U11 a U9

Hodnotenie trénera Měšťana

“Musím vyzvednou dva zápasy. První zápas proti Prelenkirchen U11 “Zelený” – 4 min. naši fotbalisti měli navrch, protivník se nás bál, byl nervozní. Držení míče na naší straně, nahrávky přesné, rychlé ale bohužel pravidlo nedáš dostaneš – platilo v tomto vyrovnaném zápase. Prohrali sme 2:0.

Čtvrtý zápas proti Prelenkirchen U11 (Světle zelený) – remíza 0:0. Otevřená, tvrdá a disciplinovaná hra na obou stranách vedla k remíze. Jediný gól počas celého přátelského turnaje za nás dal nejmladší hráč teamu Riško Danihel. Máme před sebou přípravu na jarní soutěž, vítáme každou možnost využít takéto přátelské utkání či turnaje.”