Kategória U9 dnes remízovala na pôde rakúskeho klubu Sparta Deutsch Wagram

Výsledok: 4:4

Zostava: Moravčík Dominik, Bečka Martin, Szalay Mathias, Měšťan Tomáš, Gramblička Adam, Gerči Oliver, Danihel Richard, Tomeček Tobiáš, Slávik Martin

Góly: Gramblička, Szalay 2, Bečka

Hodnotenie trénera Měšťana

„Naše INTER Academy IMAS -Slovakia si udělala s kategorií U9 dobré jméno okolo rakouských hranic a byli jsme zas pozvaný na přátelské utkání proti celku Sparta Deutsch Wagram. Krásné nedělní dopoledne jsme prožili na krásném fotbalovém hřišti, kde se naši malý gepardíci postavili proti domácímu mužstvu. V Rakousku mají jiné fotbalové pravidla jako na Slovensku – většinou přípravky hrají na menší branky a menší hřiště formou 5+1. Malá domů ze hry směrem k brankáři do kategorie U11 neřeší. Dnešní zápas měl krásný fotbalový náboj, energie zářila na obou stranách mužstva, ale energie zářila i ze strany trenérů a rodičů. Rodiče na tribuně vytvořili výbornou atmosféru, kterou bohužel na slovenských hřištích až tak nevidíme, osobně bych si přál, aby pravidelně chodili “rodiče vs trenéři” na pravidelné zahraniční semináře, aby se naučili zdravě podporovat a fandit mládežnické týmy.

První poločas jsme jednoznačně ovládli, brzké dostupování k soupeři, kolmé a přesné nahrávky vedli k tomu, že jsme krásnými góly poločas vyhráli 4:1. Rád bych vytáhl hlavně gól z voleje Martina Bečky, který vymetl pavučinu brankáři soupeře. Výstavní gól dal z levé strany na zadní tyč i Mathias Szalay, který se blýsknul dvěma trefami a třetí hráč, který otevřel v prvním poločase gólový účet je Adam Gramblička. Musím pochválit i našeho Martínka Slávika, který z nižší kategorie přišel načerpat fotbalové zkušenosti a určitě se na hřišti neztratil.

Druhý poločas jsme nastoupili velmi pozitivně naladěný, najednou jsme všichni chtěli dát góly, které nepřicházeli.Velmi dobře jsme útočili i bránili, jenže přišli tresty jménem branka do naší branky a najednou soupeř začal cítit možnost přidat další, které následně přidal a po odpísknutí konce zápasu se góly zastavili na stavu 4:4 – remíza.

Naši malý gepardíci dnes znovu ukázali, že hrají výborný, aktivní a pohledný fotbal, za který moc klukům děkuji.“