Kategória U17 odohrala ďalší prípravný zápas, tentokrát s družstvom ŠK Lozorno

Zostava: Matejovič, Bilačič, Gríger, Dvoran, Foltýn, Biesik, Očenáš, Pfundtner, Šimovčík, Kéry, Tóth

Náhradníci: Magula, Turoň, Leng, Puchý, Marušák

Góly: Tóth 2

Hodnotenie trénera Murára:

“Dnes sme si zmerali sily s U19 Lozorno. Fyzicky to bol pre našich chlapcov veľmi náročný zápas. Hlavnou úlohou tohto zápasu bolo, aby sa hráči snažili hrať trpezlivý futbal, sústredili sa na presnosť prihrávok a hrali na jeden dva dotyky. Bolo by veľmi náročné vybíjať sa v osobných súbojoch o 2-3 roky staršími hráčmi. Prvý polčas sa nám darilo hrať kombinačne a držali sme loptu, aj napriek tomu po individuálnych chybách sme inkasovali 2 rýchle góly. Chlapcov sme nabádali, aby stále hrali trpezlivo a plnili si taktické pokyny, čo sa nám aj podarilo znížiť do polčasu na 1:2. Druhý polčas sme pokračovali v tom, čo sme si povedali a čo sme chceli hrať. Nakoniec sa nám podarilo ku koncu zápasu vyrovnať. V závere zápasu nás podržal brankár. Celkovo hodnotím zápas po taktickej stránke veľmi dobre. Po technickej sa musíme zlepšiť a byť viac koncentrovaní.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Dnes sme nastúpili proti hráčom U19 z Lozorna. Z rôznych dôvodov nám chýbali viacerí hráči- Richter, Obert, Didek, Maroš. Príležitosť tak dostali ďalší hráči z kádra. Úvod zápasu nám nevyšiel. Zhruba do 20. minúty sme sa na ihrisku hľadali, trvalo nám, kým sme sa prispôsobili fyzickej hre súpera. Dlho a zbytočne sme držali loptu, prehrávali osobné súboje a nedostali sme sa k našej kombinačnej hre. Inkasovali sme dva góly. Postupom času sme sa zbavili zbytočného rešpektu, začali sme viac behať, rýchlejšie išla lopta od nohy a po peknej kombinácii sme znížili. V druhom polčase sme sa snažili o našu kombinačnú hru, ale bolo v nej dosť nepresností. Ale potešujúce je, že chalani išli stále za vyrovnaním. Vypracovali sme si strelecké príležitosti a po jednej z nich sme dokázali vyrovnať Tóthom. V závere ešte kopal súper pokutový kop, ktorý náš brankár Matejovič zlikvidoval. V dnešnom zápase dostali príležitosť hlavne hráči, ktorí mali menšiu minutáž v predchádzajúcich prípravných zápasoch a my tréneri sme ich potrebovali vidieť v zápase. S dnešným zápasom sme spokojní, ukázal nám dobré veci, ale aj nedostatky, na ktorých budeme pracovať.”