S prehľadom na druhom mieste

Kategória U13 má za sebou anglický týždeň, v prvom zápase prehrala s FKM Stupava, druhú priečku si zabezpečila po výhre nad Malackami

Vo štvrtok odohrala U13 na ihrisku v Stupave derby s FKM Stupava. Po poslednom zápase, v ktorom od nás FKM Stupava dostala 7 gólov a náš brankár si udržal čisté konto, sa nám nepodarilo výkon zopakovať a zápas sa skončil výsledkom 1:3. Na chvíľu sa teda FKM dostalo pred nás v tabuľke.

Posledný zápas, v ktorom sme mohli získať cenné body, sa odohral na ihrisku v Malackách s miestnym ŠK Žolík Malacky. Zápas bol náročný najmä po psychickej stránke, no gepardi sa s ním vysporiadali. V prvom polčase zápasu padol prvý gól do našej brány po strele Samuela Viciana. Vyrovnávajúci gól strelil v 30. minúte Lucas Benkovský. V druhom polčase padol gól do siete domácich po strele Jožka Haramiu a Pavla Zemana a kategória U13 si tak vybojovala cenné 3 body, preskočila FKM Stupava a končí ligu na druhej priečke v tabuľke.

Už budúci rok sa však môže tešiť na nových súperov, pretože spolu s kategóriou U15 postupuje do vyššej súťaže!

Obom kategóriám gratulujeme k predvedeným výkonom a ďakujeme všetkým priaznivcom za podporu!

FC IMAS U13

FC IMAS – FKM Stupava

Výsledok: 1:3

Zostava (FC IMAS): Samuel Holec, David Kovár, Evan Samuel Kilian, Samuel Foltýn, Patrik Štvrtecký, Martin Mlynka, Lucas Benkovský (C), Jožko Haramia, Šimon Zlocha, Pavol Zeman, Timur Tolkačev, Juraj Haramia, Hugo Michal Šíra

Góly (FC IMAS): Lucas Benkovský (19´)

Zostava (FKM Stupava): Jakub Krajňak, Tobias Kučerák, Kristián Klus, Juraj Kratochvíl, Adam Straský, Gabriel Daren Vauquelin, Andrej Krajcer, Tomáš Kurina, Juraj Strižko, David Hablovič (C), Adam Ďurček, Michal Belko, Filip Holúbek, Kristián Horváth, Michal Klas (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/402007/)

Góly (FKM Stupava): Tomáš Kurina (34´), Tobias Kučerák (51´), Michal Belko (58´) (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/402007/)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Pred domácim zápasom so Stupavou som chlapcom pripomínal, že ešte nie je po sezóne a musíme bojovať až do konca. Nesmieme sa pozerať na to, ako sme s kým hrali a o koľko gólov sme vyhrali resp. prehrali. Každý zápas je iný a preto nikdy netreba podceňovať protivníka, proti ktorému hráme. Vedeli sme, že v poslednom vzájomnom zápase nám to Stupava bude chcieť vrátiť aj s úrokmi. Nabádal som hráčov, aby nezaspali úvod a hneď od začiatku hrali aktívne smerom dopredu a rýchlo pracovali s loptou. Súper náš však zatlačil a úvodných 10 minút sme mali problém dostať sa na súperovu polovicu a tiež k zakončeniu. Po trochu pomalom začiatku sme sa osmelili a dokázali sme vyjsť z veľmi ťažkých situácií, isť do protiútoku a zakončiť. Už keď sa zdalo, že súper strelí úvodný gól, podaril sa nám veľmi rýchly protiútok, ktorý sme dokázali využiť a streliť úvodný gól. Chlapci bojovali ďalej, dochádzalo k častým súbojom, súper nám nič nedaroval, ale to nás nepoložilo. Cez polčas som chlapcom povedal, aby niektoré situácie riešili jednoduchšie a pracovali s loptou rýchlejšie. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, ale nedarilo sa nám presadzovať v krídelných priestoroch, súper dobre bránil a pokrýval našich hráčov. Mali sme šance, ale tie sme nevedeli využiť a zákonite prišiel trest. Postupne odchádzali sily, prestriedal som a aj napriek veľkej snahe sme už nedokázali streliť ďalší gól a ku koncu zápasu sme dvakrát inkasovali. Aj napriek prehre musím chlapcov pochváliť, bojovali, nevzdávali sa a aj keď bol po zápase vidieť smútok v tvárach, môžu byť na seba hrdí.”

ŠK Žolík Malacky – FC IMAS

Zostava (ŠK Žolík Malacky): Adam Christian Geleta, Juraj Kubišta, Adam Veltschmid, Andrej Pinkava, Marko Melicher, Dominik Dobrovodský, Samuel Vician, Tomáš Šoka, Emil Ďuriš, Juraj Mikulecký, Erik Janský, Štefan Šišan (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/402002/)

Góly (ŠK Žolík Malacky): Samuel Vician (25´)

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil (C), David Kovár, Evan Samuel Kilian, Samuel Foltýn, Patrik Štvrtecký, Martin Mlynka, Lucas Benkovský, Jožko Haramia, Šimon Zlocha, Pavol Zeman, Timur Tolkačev (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/402002/)

Góly (FC IMAS): Lucas Benkovský (30´), Jožko Haramia (34´), Pavol Zeman (56´)

“Na náš posledný zápas v tejto sezóne sme cestovali k súperovi do Malaciek. Po predchádzajúcom zápase, ktorý sme prehrali, som videl na hráčoch menšiu únavu, ale veril som, že tento zápas zvládneme a obhájime konečné druhé miesto. Pred zápasom som chlapcov upozorňoval, že nesmieme podceniť súpera a musíme hrať aktívne hneď od začiatku a rýchlo pracovať s loptou. Úvod zápasu sme zachytili veľmi dobre, kombinovali sme, ale súper veľmi pozorne bránil a šiel veľmi razantne do súbojov. Dokázali sme podržať loptu a unikať cez krídelné priestory, ale keď už sme si vypracovali šance, nepremenili sme ich na vedúci gól. Zákonite prišiel trest a po rohovom kope sme inkasovali. Keď sa už zdalo, že pôjdeme do šatne s jednogólovým mankom, z priameho kopu sa nám podarilo vyrovnať. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, vedeli sme sa presadiť 1 na 1, prichádzali šance a tie sme pretavili na ďalšie góly a zaslúžene vyhrali. Po poslednom zápase musím hodnotiť sezónu len pozitívne a som na chlapcov nesmierne pyšný, aký progres spravili za celý rok. Taktiež sa chcem veľmi poďakovať rodičom za ich nestálu podporu počas celej sezóny.”