Sedemnástka si pripísala tri body

V domácom zápase sa gepardom podarilo zdolať TJ Jarovce

Ani nepriaznivé počasie nebolo prekážkou. Zápas bol od začiatku v réžii IMASu, čo dokazuje aj prvý strelený gól v siedmej minúte Filipom Pirohom. Vedenie zvýšil po pekných akciách v 21. minúte Nino Obert. TJ Jarovce však zamiešali karty v 28. minúte kedy náskok domácich znížil Tomáš Mifkovič. O dvojgólové vedenie sa pred koncom zápasu postaral Peter Tóth. Do kabín sa po prvom polčase odišlo za stavu 3:1. Druhý polčas sa začal striedaniami, v 44. minúte Denisa Lieskovského vystriedal Dominik Tomas a v 54. minúte Dominika Mulika nahradil Marek Škrinár. Strelec prvého gólu hostí nám v 56. minúte vsietil gól. Nasledovali tri striedania, jedno na našej strane kedy Dávida Pfundtnera vystriedal Filip Didek a na strane hostí Ariana Zareia vystriedal Šimon Moško a Filipa Cabana nahradil Jakub Kotvas. Záver zápasu priniesol už len gól do siete hostí, ktorý ukončil zápas výsledkom 4:2.

imasU17

ilustračná fotografia

FC IMAS – TJ Jarovce

Výsledok: 4:2

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Marek Bilačič, Peter Tóth (C), Jaroslav Richter, Tomáš Magula, Filip Piroha, Nino Obert, Lukas Gríger, Peter Biesik, Dávid Pfundtner (61´), Adrián Foltýn

Náhradníci (FC IMAS): Filip Didek (61´), Denis Maroš

Góly (FC IMAS): Filip Piroha (7´), Nino Obert (21´), Peter Tóth (35´, 79´)

Zostava (TJ Jarovce): Denis Lieskovský (44´), Jozef Uhler, Dušan Hlavatý, Lukáš Bednar (C), Patrik Rybár, Arian Zarei (63´), Adam Purdek, Tomáš Mifkovič, Filip Caban (70´), Dominik Mulik (54´), Matej Janyik (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/424963/)

Náhradníci (TJ Jarovce): Marek Škrinár (54´), Dominik Tomas (44´), Šimon Moško (63´), Jakub Kotvas (70´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/424963/)

Hodnotenie trénera Murára:

“Počasie nám teda neprialo. Napriek nepriaznivému počasiu sme odohrali dobrý zápas s dobrým súperom. Začiatok zápasu bol v našej réžii, boli sme pohyblivejší, rýchlejší, vytvárali sme si výborne strelecké príležitosti, tak, ako sme si povedali, často sme ohrozovali súpera streľbou aj z väčšej vzdialenosti a hlavne sme ho vysoko napádali a získavali stratené lopty súpera. Druhý polčas sme začali opäť aktívne. Postupne sa začala hra vyrovnávať, až mám pocit, že sme prestali byť dôrazný v osobných súbojoch a súper nás začal prevyšovať hlavne v strede poľa, čím sa mu podarilo streliť kontaktný gól na 3:2, v tom momente bol súper jednoznačne lepší. My sme zbytočne a zbrklo začali odkopávať lopty miesto toho, aby sme loptu podržali a hrali sme si svoju hru. Nakoniec sa nám podarilo streliť štvrtý a veľmi dôležitý gól, čím sa chlapci upokojili a prakticky si udržali víťazstvo až do konca zápasu.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Po dvoch remízach sme dnes potrebovali vyhrať. Úvod zápasu bol v našej réžii. Boli sme aktívni smerom do ofenzívy, vytvárali sme si strelecké príležitosti, mali sme dobrú ponukovú činnosť. Strelili sme dva góly a mali ďalšie príležitosti, ktoré sme už však nepremenili. Súper od 25. minúty vyrovnal hru a podarilo sa mu znížiť. V druhom polčase sme upozorňovali chalanov, aby boli koncentrovaní na každú situáciu, lebo súper sa bude snažiť niečo s výsledkom ešte urobiť. Začali sme aktívne, kombinovali, ale súper nám už nedával toľko priestoru na kombináciu a ťažil z našich ľahkých strát lôpt. Začali sme mať problémy v stredovej zóne a hostia dokázali znížiť na rozdiel gólu. Posledných 10 minút sme sa vrátili k našej hre, vytvárali si prečíslenia a po skvelej individuálnej akcii Foltýna a nezištnej prihrávke Tóth strelil štvrtý gól. Chalanov musíme pochváliť za prístup k zápasu aj vzhľadom k veľmi nepriaznivému počasiu. Ideme ďalej.”