Sobota priniesla výhru aj prehru

Dnes odohrali majstrovské zápasy kategórie U17 a U13. Na mladších dorastencov čakal súper MFK Rusovce, ktorý ich privítal na svojom trávniku. Od 5. minúty patril zápas súperovi, kedy padol prvý gól do našej siete. V 38. minúte nám strelec prvého gólu dal aj druhý a tak sa do kabín odchádzalo polčasovým výsledkom 2:0. Druhý polčas mal rovnaký scenár – do našej siete pribudli 2 góly strelami Adama Gajdoša a Šimona Žiláka. Z Rusoviec sme si teda po 80-tich minútach odniesli prehru a 3 žlté karty.

Výhru a tri body si však odniesli hráči kategórie U13 z Lábu. Prvý polčas sa po snažení oboch strán skončil bezgólovo. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa takto skončí aj druhý polčas, opak bol však pravdou. O jediný gól stretnutia sa postaral Jožko Haramia, ktorý na konci zápasu rozhodol o našej výhre.

imas (2) U17

MFK Rusovce – FC IMAS

Výsledok: 4:0

Zostava (MFK Rusovce): Dominik Podhajeczký, Christián Heidema (57´), Oliver Obetko, Artur Varmuža (C), Marek Králik, Martin Csiba, Šimon Žilák, Branislav Reimann (27´), Jakub Krajniak (54´), Marek Dvorák, Miroslav Sagan (52´)

Náhradníci (MFK Rusovce): Filip Tóth (52´), David Fekete (57´), Kristián Frič (54´), Adam Gajdoš (27´), Victor Verbraeken

Góly (MFK Rusovce): 2 Martin Csiba (5´, 38´), Šimon Žilák (79´), Adam Gajdoš ()

Žlté karty (MFK Rusovce): Martin Csiba (62´)

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Lukas Gríger, Peter Biesik, Filip Didek, Jaroslav Richter, Adrián Foltýn, Peter Tóth (C), Juraj Mesároš, Marek Bevelaqua, Marek Bilačič, Denis Maroš

Náhradníci (FC IMAS): Tomáš Magula

Žlté karty (FC IMAS): Filip Didek (73´), Peter Tóth (71´), Marek Bevelaqua (52´)

Hodnotenie trénera Murára:

“Zápas proti Rusovciam sme odohrali proti fyzicky vyspelejšiemu mužstvu ako je naše. Chlapci sa snažili hrať kombinačný futbal po zemi, ale do vyložených šancí sme sa nevedeli dostať. Bojovnosť a nasadenie nám nechýbali, ale súper nás prakticky k ničomu nepustil a vyhral zaslúžene.”

OŠK Láb – FC IMAS
Výsledok: 0:1

Zostava (OŠK Láb): Kamil Kuch, Richard Ivák, Timotej Kuch, Marek Majzun, Peter Omyliak, Ivan Hrebeň (C), Dominik Havlík, Marián Muller, Jakub Jánoš, Matej Kovár, Sebastian Pancurák

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil (C), Šimon Zlocha, Artur Procházka, David Kovár, Simon Nedeliak, Lucas Benkovský, Martin Mlynka, Jožko Haramia, Juraj Haramia

Góly (FC IMAS): Jožko Haramia (60´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Chlapci chceli nadviazať na veľmi dobrý výkon z predošlého zápasu a predvádzať našu hru, ktorou sa chceme aj naďalej prezentovať. Začiatok zápasu sme nezachytili a s pribúdajúcim časom sme sa čoraz viac prispôsobovali súperovi a jeho hre. Chlapci sa hľadali, nekomunikovali a pribúdali chyby pri spracovaní lôpt, ako aj pri prihrávkach. Hráčov som sa snažil neustále povzbudzovať, postupne prichádzali šance, ale tie sa nám, bohužiaľ, nepodarilo premeniť na gól. Cez polčas som chlapcom pripomenul, aby sa snažili hrať po zemi, kombinačne a aby sme loptu nedržali, ale prihrávali si ju, dostávali súpera pod tlak a realizovali častú streľbu. S pribúdajúcim časom sa hra prelínala hore-dole, chlapcom ubúdali sily, ale aj tak sme si dokázali vytvoriť vynikajúce šance, ktoré nám vychytal domáci brankár. Keď už sa zdalo, že sa zrodí bezgólová remíza, prišiel posledný roh, z ktorého sme konečne skórovali a dosiahli tak vytúžené a veľmi cenné víťazstvo. Chlapcov musím pochváliť za bojovný výkon, ukázali charakter mužstva a od zápasu k zápasu sa zlepšujú.”