Starší žiaci porazili Inter

V domácom zápase skórovali gepardi päťkrát

Zápas v Stupave sa začal súbojmi na oboch stranách, gepardi mali možnosť streliť prvý gól, to sa im však nepodarilo a ako prvý skóroval hráč FK Inter Bratislava. O minútu na to však Kristián Pavlík strelil vyrovnávajúci gól a druhý pridal v dvadsiatej minúte. Do polčasu sa podarilo Interu vyrovnať, do kabín sa teda išlo za stavu 2:2.

Druhý polčas sa začal striedaniami na oboch stranách. Už v 44. minúte sa k strelcom pridal Lucas Benkovský a poslal tak IMAS do vedenia. Opäť nasledovalo množstvo striedaní a po niekoľkých súbojoch prišlo opäť ku gólom, presadil sa Daniel Deák a v 62. minúte uzavrel zápas Ivan Druzhkov na konečných 5:2.

ilustračná foto: Erika Šarudiová

FC IMAS – FK Inter Bratislava (B)

Výsledok: 5:2

Zostava (FC IMAS): Martin Jankovič (36´), Kristián Pavlík (49´), Tomáš Bálent (C), Evan Samuel Kilian, Alexander Machovich, Lucas Benkovský, Ivan Druzhkov, Patrik Škereň, Miroslav Toman, Jakub Holec (50´), David Drahoš

Náhradníci (FC IMAS): Šimon Zloch (50´), Hugo Morice, Daniel Deák (49´), Tomáš Kurti, Richard Hlobil (36´)

Góly: (FC IMAS): Kristián Pavlík (10´, 20´), Lucas Benkovský (44´), Daniel Deák (61´), Ivan Druzhkov (62´)

Zostava (FK Inter Bratislava): Michal Kopča, David Pyšný, Tomáš Pápay, Tobias Hoffer (36´), Richard Csémy, Martin Moravčík, Lukáš Ondruš (45´), Jakub Olejár, Samuel Tondra (C), Martin Jakubík (50´), David Jenčo (45´)

Náhradníci (FK Inter Bratislava): Marián Horváth, Martin Bažík (36´), Matej Vysocký, Viktor Gombos (45´), Mário Gbelský (45´), Michal Meško (50´)

Góly: (FK Inter Bratislava): Tomáš Pápay (9´, 23´)

“Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper a to sa aj potvrdilo. Od začiatku zápasu sa hral kombinačný futbal bez odkopávaných lôpt od oboch mužstiev. Z našej strany to bolo niekedy až zbytočne urýchlené, snažili sme sa často dávať finálnu prihrávku bez toho, aby sme ju mali dostatočne prichystanú. Týmto spôsobom sme dosť lôpt stratili a dostávali sme sa zbytočne do obranných pozícií. Obranná línia sa posúvala veľmi zbytočne hlboko. Oba góly, ktoré sme inkasovali v prvom polčase, boli doslova vlastné, nešťastné góly. Niekedy sa stanú aj takéto chyby. Vznikli po tom ako sme chceli kombinačne vyjsť od našej brány no súper zachytil našu rozohrávky. Takéto góly zamrzia, ale je potrebné aby sa to chalani naučili a robili to časom už bez chýb. Toto je pre nás to podstatné. V prvom polčase sme dvakrát skórovali, prvý gól bol po rýchlom prechode do útoku a druhý gól sme dali po dobrom napádaní stopéra a brankára. V polčase sme si vysvetlili niektoré taktické chyby, ktoré sme robili. V druhom polčase sa menej vyskytovali, za čo sme radi. Zápas sa zlomil po fantasticky chytenej penalte. Po tomto momente sme ešte pridali do tempa, začali sme si vytvárať omnoho viac šancí. Podarilo sa nám streliť tri góly a tým rozhodnúť zápas v náš prospech. Zápas sme odohrali kvalitný, no treba už myslieť na ďalší zápas, ktorý nás čaká.”