Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Starší žiaci stále na víťaznej vlne, mladší tri body stratili

Gepardi na domácom ihrisku privítali družstvá z Rače. Starší žiaci zvíťazili 3:2, mladší prehrali 2:6

Úvodného gólu v zápase U15 sa chopili hostia v štvrtej minúte. Gepardi na to však reagovali dvomi gólmi v 17. minúte po strele Lucasa Benkovského a v 22. minúte po strele Erika Zemana. Hosťom sa ale o minútu neskôr podarilo vyrovnať a do kabín sa išlo za stavu 2:2. V druhom polčase opäť Erik Zeman využil šancu a zvýšil na 3:2. Do konca zápasu už žiaden gól nepadol.

Hráči U13 inkasovali v úvode dva góly. Gepardom sa však podarilo do polčasu vyrovnať, bohužiaľ, v druhom polčase sa hráčom súpera podarilo brankára Holeca prestreliť štyrikrát a zápas sa skončil výsledkom 2:6.

1_imas-4

FC IMAS – FK Rača Bratislava

Výsledok: 3:2

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Evan Samuel Kilian, Samuel Foltýn, Alexander Machovich, David Kovár (57´), Filip Tóth (C), Jakub Chochol (36´), Lucas Benkovský (65´), Patrik Štvrtecký, Miroslav Toman (65´), Erik Zeman

Náhradníci (FC IMAS): Bruno Sirota (36´), Pavol Zeman (65´), Tomáš Zeman (57´), Timur Tolkačev (65´)

Góly (FC IMAS): Erik Zeman (22´, 44´), Lucas Benkovský (17´)

Hodnotenie trénera:

“Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý sa snaží hrať kombinačne. Do zápasu sme opäť nevstúpili aktívne. Mali sme slabý pohyb, nedôrazné súboje o loptu, nevychádzali nám kombinácie. Prvý súperov gól pramenil zo zlého presúvania hráčov. Síce sme strelili dva góly a otočili stav stretnutia, no o chvíľku sme opäť inkasovali. Celý prvý polčas bol z našej strane slabší. Do druhého polčasu sme prišli s tým, že pridáme v každom aspekte hry. Hráči sa začali viac sústrediť, viac jazdiť na ihrisku. Odmenou bol gól. Neodohrali sme z našej strany najlepší zápas, ale chlapci bojovali každý za seba a tým si uchmatli víťazstvo na svoju stranu.”

Výsledok: 2:6

Zostava (FC IMAS):Martin Jícha, Jakub Měšťan, Juraj Haramia (C), Arsen Juriv, Siniša Belay, Eva Ševčíková, Martin Mlynka, Lukáš Szepesi, Hugo Michal Šíra, Martin Kyselica, Matej Chmelík, Boris Šimkovič, Samuel Holec

Góly (FC IMAS):Juraj Haramia (C), Lukáš Szepesi

“Oproti predchádzajúcemu zápasu sme museli spraviť jednu zmenu. Vedeli sme, že nás čaká veľmi silný súper, ktorý nám nič nedá zadarmo. Pred zápasom som vysvetlil taktiku, ukázali si rôzne situácie ako vyjsť z ťažkých situácií a predovšetkým aby sme na ihrisku bojovali a dali do toho všetko. Začiatok zápasu ukázal, že to nebude ľahký zápas. Súper dobre napádal našich hráčov a veľmi ťažko sme sa presadzovali v súbojoch. Chýbala komunikácia, s ktorou sa trápime už dlhší čas. Úvody zápasov nevieme zachytiť, dostaneme sa pod tlak a nevieme v správny moment upratať loptu preč. Z toho pramenili inkasované dva góly. Po tomto momente chlapci nestrácali bojovnosť a ešte do polčasu sa nám podarilo vyrovnať. Polčasovú prestávku sme využili na vysvetlenie pár veci, pretože robili sme chyby, ktorým sa musíme vyvarovať, aby sme zbytočne neinkasovali. V druhom polčase nás súper opäť zatlačil a veľmi ťažko sme sa dostávali z vlastnej polovice ihriska. Strácali sme lopty, robili chyby a báli sa hrať. Vystriedalo sa všetkých 12 hráčov, ale aj napriek tomu sme už s výsledkom nedokázali nič spraviť. Pozitívom bol výkon do 40. minúty, ktorý bol z našej strany veľmi dobrý. Musíme si rozobrať chyby, ktoré sme spravili v zápase a v tréningovom procese na nich popracovať.”