Tak sme majstri…

Kategória U15 zvíťazila nad FC Záhorská Ves a zabezpečila si tak postup

Zápas mali naši hráči od začiatku pod kontrolou. Prvá premenená šanca prišla už v sedemnástej minúte, keď Ivan Druzhkov strelil prvý gól zápasu. O štyri minúty neskôr prekonal brankára Záhorskej Paťo Škereň a o dve minúty neskôr zvýšil na 3:0 Samuel Kubinec. Po nebezpečnom dohrávaní súbojov a faule na nášho hráča dostal Marek Šušuk žltú kartu v 32. minúte. Do konca prvého polčasu strelil svoj druhý gól Paťo Škereň a do kabín sa odchádzalo za stavu 4:0.

Druhý polčas sa začal striedaniami na našej strane – Huga Moriceho vystriedal David Drahoš, Davida Martina Turoňa nahradil Jakub Holec, Lucasa Benkovského vystriedal Gregor Púchy, Samuela Kubinca nahradil Daniel Šimovčík a namiesto Tomáša Bálenta prišiel na ihrisko Marek Očenáš. Na strane súper Stanislava Parešica nahradil Mário Malík. V 37. minúte zvýšil náskok na 5:0 Daniel Šimovčík. Následne prišlo k ďalším striedaniam Alex Keszegh prenechal miesto Izmaelovi Zemanovi, Mareka Šušuka vystriedal Dominik Šišulák a Richarda Dvorana nahradil Šimon Zlocha. V 58. minúte pridal na náskoku Denis Maroš  a v rovnakej minúte Alexandra Pila nahradil Filip Kňaze, Michaela Marguša vystriedal Matej Havlík a Denisa Maroša nahradil Šimon Marušák. Posledný gól zápasu si pripísal Marek Očenáš a tak sme zvíťazili výsledkom 7:0.

fcimas_fczahorskaves-(71)

FC IMAS – FC Záhorská Bystrica

Výsledok: 7:0

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, David Martin Turoň (36´), Denis Maroš (58´), Tomáš Bálent (36´), Samuel Kubinec (36´), Lucas Benkovský (36´), Ivan Druzhkov, Patrik Škereň, Hugo Morice (36´), Richard Dvoran (49´), Filip Didek (C)

Náhradníci (FC IMAS): Gregor Púchy (36´), Jakub Holec (36´), David Drahoš (36´), Šimon Zlocha (49´), Daniel Šimovčík (36´), Marek Očenáš (36´), Šimon Marušák (58´)

Góly (FC IMAS): Denis Maroš, Samuel Kubinec (23´), Ivan Druzhkov (17´), Patrik Škereň (21´, 33´), Daniel Šimovčík, Marek Očenáš

Zostava (FC Záhorská Ves): Viliam Tesár, Stanislav Parešic (36´), Stanislav Nechala, Patrik Marguš (58´), Martin Vasko, Stanislav Zeman (C), Michael Marguš, Alexander Pilo (58´), Marek Šušuk (49´), Juraj Zvěřina, Alex Keszegh (37´) (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/375087/)

Náhradníci (FC Záhorská Ves): Matej Havlík (58´), Izmael Zeman (37´), Filip Kňaze (58´), Dominik Šišulák (49´), Mário Malík (36´) (zdroj: https://obfz-bratislava-vidiek.futbalnet.sk/zapas/375087/)

“Po dvoch týždňoch prestávky od zápasov sme sa v domácom prostredí predstavili proti mužstvu zo Záhorskej Vsi. Vedeli sme pred zápasom, že práve v tomto zápase môžeme rozhodnúť o našom prvenstve v celej súťaži. Od prvej minúty sme síce mali loptu pod kontrolou, ale chýbal nám väčší pohyb na ihrisku bez lopty a hlavne dodržiavanie šírky ihriska. Snažili sme sa čo najrýchlejšie sa dostať pred súperovu bránku, často to bolo bez myšlienky. Neboli sme trpezliví. Napriek tomuto sme si vytvorili veľké množstvo šancí, ktoré sme nepremenili. Množstvom skvelých zákrokov podržal súpera brankár. Aj keď sme nepodali optimálny výkon sme na chalanov hrdí, že zvládli aj ten pomyselný posledný krok a tým si vybojovali titul.”