Tesná prehra mladších žiakov

Hráči U13 privítali taktiež družstvo zo Šamorína

Zápas sa začal gólom Alexa Husvétha, vďaka ktorému sa hostia dostali do vedenia. Naši gepardi však zabojovali a do polčasu sa podarilo dostať nás do vedenia Jožkovi Haramiovi po dvoch góloch. Začiatok druhého polčasu bol rovnaký ako prvý. V 51. minúte sa súperovi podarilo dorovnať po strele strelca prvého gólu Alexa Husvétha. Napriek bojovnosti a šanci sa našim hráčom nepodarilo presadiť sa a v 52. minúte prišiel pokutový kop, po ktorom hostia vyhrávali a hneď v 53. minúte dostal žltú kartu Samuel Foltýn. Zápas sa po hodine skončil výsledkom 2:3.

fkpdubravka-fcimas-(3)

ilustračná foto: Erika Šarudiová

FC IMAS – PFA ŠTK Šamorín

Výsledok: 2:3

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Samuel Foltýn, David Kovár, Patrik Štvrtecký (C), Siniša Belay, Martin Mlynka, Hugo Michal Šíra, Pavol Zeman, Jožko Haramia, Timur Tolkačev, Lukáš Szepesi

Náhradníci (FC IMAS): Andreas David, Jakub Měšťan, Martin Kyselica, Samuel Holec

Góly (FC IMAS): Jožko Haramia (17´, 21´)

Žlté karty (FC IMAS): Samuel Foltýn (53´)

Zostava (PFA ŠTK Šamorín): Ladislav Puha, Dávid Szelepcsényi (C), Kristián Szelepcsényi, Adam Árpa, Tomáš Páleník, Matúš Lazovský, Jakub Boledovič, Alex Husvéth, Patrik Patasi, Jakub Jakubec, Matúš Makky

Náhradníci (PFA ŠTK Šamorín): Patrik Páleník, Boris Benko

Góly (PFA ŠTK Šamorín): Alex Husvéth (11´, 51´, 52´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Dnešný zápas proti mužstvu zo Šamorína sme odohrali vo veľmi horúcom počasí. Pred začiatkom zápasu som chlapcov nabádal, aby súpera nepodcenili a sústredili sa len na svoj výkon. Chlapcom som povedal, aby hrali jednoducho, komunikovali a snažili sa o častú streľbu. Začiatok zápasu sme však nezachytili, trápili sme sa, viazla nám kombinácia a strácali sme jednoduché lopty. Súper veľmi dobre bránil našich hráčov a nedovoľoval nám sa presadzovať cez krídelne priestory. Chlapci vôbec nekomunikovali a veľmi pomaly pracovali s loptou. Všetko to, čo sme si povedali, ostalo v šatni. Ľahké straty lôpt a preberanie hráčov súper využil na strelenie úvodného gólu. Po tomto momente som prestriedal hráčov. A po niekoľkých minútach sa nám podarilo vyrovnať. Aj napriek tomu, že súper nás nepustil do ničoho, po jednom protiútoku sme dokázali streliť gól a ujali sme sa vedenia. Cez polčas som chlapcov nabádal na oveľa väčšiu aktivitu a rýchlejšiu prácu. V druhom polčase to bol opäť boj a nedarilo sa nám sa presadiť. Opäť sme prestriedali a s pribúdajúcim časom sa nám podarilo prevziať iniciatívu na ihrisku a dokázali sme si vytvárať šance, a pribudla aj streľba. V týchto momentoch sme boli lepším tímom, vypracovali sme perfektnú šancu, ale nezvýšili sme skóre. Naopak, inkasovali sme a hneď na to súper po pokutovom kope otočil skóre. V závere sme sa snažili zmeniť výsledok, ale už sa nám to nepodarilo a nakoniec prehrali. Bola to trpká prehra. Ale aj také sú zápasy. Musíme sa ale otriasť, je ešte len začiatok súťaže a treba sa už pripraviť na ten najbližší zápas, ktorý nás čaká o týždeň.”

Hodnotenie asistenta trénera Hančíka:

“Zápas proti Šamorínu patrí do kategórie nepodarených. Z komplexného hľadiska hra oboch mužstiev nezniesla ani len podpriemerné kritéria, nebol v nej súvislý herný dej, viac článková kombinácia, jednoduchá kombinácia, futbalovosť či myšlienka. Prehusťovali sme priestor, nepracovali so šírkou ihriska a veľmi často strácali loptu či už zlou prihrávkou alebo odkopnutím lopty bez tlaku súpera a otáčali sme sa chrbtom k lopte, čo značí nechcenie hrať resp. báť sa pokaziť. Ako vieme, špecifiká tohoto veku sú aj nestála športová forma či výkonnosť, ale tento výbuch si neviem absolútne vysvetliť. Neviem nájsť žiadne pozitívum. Musíme na tento zápas rýchlo zabudnúť, poučiť sa a zmeniť absolútne prístup, čo sa týka hráčov.”