Archív článkov,  Novinky

Tesné víťazstvo nad Petržalkou

Napriek snahe hostí sa nám podarilo udržať 3 body doma.

Zápas sa začal vedením hostí v štvrtej minúte. Odpoveď prišla od Jara Richtera v 12. minúte, ktorú potvrdil gólom na 2:1 Nino Obert. Prvé striedanie nastalo zo strany hostí v 26. minúte kedy Marca Daniela nahradil Marco Giesser a v rovnakej minúte prišiel vyrovnávajúci gól po strele Lukáša Holka.

V druhom polčase vsietil súperovi gól Peťo Tóth a o tri minúty neskôr prišiel posledný gól gepardov po strele Filipa Pirohu. Nasledovalo striedanie opäť na strane hostí – Davida Packa nahradil Alex Lovás, ktorý v sedemdesiatej minúte strelil posledný gól zápasu. Ten sa skončil výsledkom 4:3.

imas (6)

ilustračná fotografia

FC IMAS – FC Petržalka

Výsledok: 4:3

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Lukas Gríger, Peter Biesik, Peter Tóth (C), Marek Bevelaqua, Marek Bilačič, Tomáš Magula, Jaroslav Richter, Filip Piroha, Nino Obert, Richard Dvoran

Náhradníci (FC IMAS): Dávid Pfundtner, Adrián Foltýn

Góly (FC IMAS): Peter Tóth (54´), Jaroslav Richter (12´), Filip Piroha (57´), Nino Obert (20´)

Žlté karty (FC IMAS): Lukas Gríger (77´), Marek Bevelaqua (70´)

Zostava (FC Petržalka): Filip Krížik, Roman Rusnák, Richard Lichner, Adam Šiška, Oliver Paprskár, Sebastián Červienka, Marco Daniel (26´), Bohuš Zeman, David Packa (60´), Andrej Šimek (C), Lukáš Holka (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/388888/)

Náhradníci (FC Petržalka): Cristea Vasile, Alex Lovás (60´), Dávid Magyarics, Marco Giesser (26´), Jakub Herzán (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/388888/)

Góly (FC Petržalka): Adam Šiška (4´), Lukáš Holka (26´), Alex Lovás (70´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/388888/)

Hodnotenie trénera Murára:

“Dnešný zápas bol pre nás nesmierne náročný. Petržalka bola fyzicky a technicky veľmi dobre pripravená. Prvý polčas bol z našej strany ustráchaný, zbavovali sme sa jednoduchých lôpt, málo sme sa pýtali do ponuky a hlavne sme neskoro dostupovali hráčov. Prílišný rešpekt voči súperovi. Cez polčas sme chlapcom vysvetlili, že treba zvýšiť dôraz v osobných súbojoch byť rýchlejší a priamočiarejší, v prechode z obrany do útoku viac sa ponúkali do hry a hlavne aby sa ,,nebáli hrať” !!! Tak aj vstúpili do druhého polčasu, začali si vytvárať gólove príležitosti, v prechode do útoku boli rýchlejší, čo súperovi robilo problémy. Jednou zo skvelých situácií bol zahratý signál štandardnej situácie, ktorý chlapcom vyšiel na 100% a ukázalo sa, že to bol veľmi dôležitý gól, ktorý nám zabezpečil víťazstvo.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Dnešný súper bol z kategórie najťažších. Chlapcov sme pripravovali celý týždeň na dnešný zápas. Od úvodu bol súper kombinačne silný. My sme mali zbytočný rešpekt a hneď v úvode sme inkasovali po nedôraznom v bránení v pokutovom území. Po góle sme sa otriasli, súpera sme začali napádať už v ich obrannej fáze a vďaka dôrazu sme ich prinútili k chybám a dokázali sme skóre gólmi Richtera a Oberta otočiť. Žiaľ nepokračovali sme v aktívnej hre, prestali sme dodržiavať rozostavenie, a hostia sa dostali do tlaku a vyrovnal. V polčasovej prestávke sme museli dôrazne chalanom dohovoriť, aby dodržiavali taktické pokyny a rozostavenie. Druhý polčas mal veľmi dobrú úroveň z oboch strán. Naši chlapci sa zahryzli do súpera, boli sme aktívni, dôrazný v súbojoch a dostávali sme sa do šancí. Z nacvičenej štandardky strelil Tóth gól, po chvíli sme gólom Pirohu išli do dvojgóloveho vedenia. Zápas pokračoval vo vysokom tempe, súper nemal čo stratiť, tlačil sa do ofenzívy. Nám sa otvárali okienka v ich defenzíve, ale tie sme už nedokázali využiť. Hostia 10 minút pred koncom znížili, ale my sme bojovnosťou, obetavosťou a srdcom zápas doviedli do víťazného konca. Odmenou pre hráčov bol potlesk fanúšikov po zápase.”