Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U17,  U19

Tri body z Jaroviec

Kategória U19 na ihrisku v Jarovciach prehrala, U17-tka priniesla tri body

V priebehu víkendu na ihrisko do Jaroviec vycestovala v sobotu kategória U19 a v nedeľu kategória U17. Obe odohrali náročný zápas.

V zápase kategórie U19 otvorili skóre domáci. V druhom polčase zvýšili na 2:0, na čo v 82. minúte odpovedali gepardi po strele Magulu, no ďalší gól sa im už pridať nepodarilo. Zápas sa skončil výhrou domácich 2:1.

Opačný prípad bol počas nedeľného zápasu U17. Skóre otvoril v 32. minúte Drahoš a na 0:2 zvýšil neskôr Magáth. V druhom polčase domáci znížili po pokutovom kope, hru si však do konca zápasu gepardi postrážili a z Jaroviec priniesli tri body.

U19imas

U19

TJ Jarovce Bratislava – FC IMAS

Výsledok: 2:1

Zostava (FC IMAS): Jakub Martinovič, Peter Biesik (C), Lukas Gríger, Peter Tóth, Richard Dvoran, Filip Didek (64´), Šimon Marušák, Richard Košík (60´), Marek Bilačič, Tomáš Magula, Ivan Druzhkov

Náhradníci (FC IMAS): Adrián Foltýn (64´), Hugo Morice (60´)

Góly (FC IMAS): Tomáš Magula (82´)

Žlté karty (FC IMAS): Richard Košík (60´)

Hodnotenie trénera:

“Do zápasu sme išli s tým, že nadviažeme na hru z predošlého zápasu. Prvý polčas bol vyrovnaný z oboch strán, veľa lôpt sme hrali stredom ihriska, málo sme využívali kraje a strácali sme jednoduché lopty. Chýbala nám jednoduchosť a priamočiarosť v hre. Obrana hrala veľmi neisto, až zahriaknuto. Zbavovali sme sa rýchlo lôpt, čoho následkom bolo veľa nepresností v rozohrávkach. Do druhého polčasu sme zvýšili pohyb, agresivitu a viac začali hrať po krídelných priestoroch. Vytvorili sme si tlak, ale do vyložených šancí sme sa nedostávali, súper výborne bránil a prakticky do ničoho nás nepustil. Musíme si uvedomiť, že mužstvo musí hrať kompaktné celý zápas, od prvej až do poslednej minúty byť koncentrované na hru, nesmie nám chýbať sebavedomie a radosť z hry. To všetko nám v zápase chýbalo. S chlapcami si to podrobne rozoberieme a na nedostatkoch musíme popracovať.”

Výsledok:

Zostava (FC IMAS): Jakub Martinovič, Adrián Foltýn (56´), Marek Magula, Richard Dvoran (41´), Tomáš Kurti, Daniel Šimovčík (78´), Tobias Hoffer, Hugo Morice, Maximilián Magáth, (70´) Richard Košík, David Drahoš (C)

Náhradníci (FC IMAS): Šimon Marušák (41´), Daniel Deák (70´), Filip Didek (56´), Gregor Púchy (78´)

Góly (FC IMAS): Maximilián Magáth (40´), David Drahoš (32´)

Žlté karty (FC IMAS): Adrián Foltýn (23´), Maximilián Magáth (65´), David Drahoš (72´)

“Od úvodu sme mali územnú aj hernú prevahu. Domácich sme nepustili absolútne k ničomu, vychádzali nám kombinácie. Snažili sme sa otvárať si ihrisko do šírky a vytvárať si priestor na kolmé lopty za obranu. Boli sme dostatočne dôrazní v osobných súbojoch, mali sme častejšie loptu v moci ako domáci a vytvárali sme si strelecké pozície. V obrannej fáze sme boli kompaktní, dobre sme sa presúvali do ťažiska hry a po zisku lopty sme sa snažili čo najpriamočiarejšie dostať k súperovej bráne. Podarilo sa nám streliť dva góly do polčasu. Druhý polčas sa mi hodnotí ťažko. Nebudem sa vyjadrovať k veciam počas druhého polčasu, ktoré absolútne nepatria do mládežníckeho futbalu. Nás táto atmosfére absolútne vyviedla z rytmu. Nevedeli sme sa dostať do tempa, do našej typickej hry. Ale bola tam bojovnosť, snaha o strelenie tretieho gólu. Domáci znížili z pokutového kopu, ale, paradoxne, po góle domácich sme sa ukľudnili, dokázali sme podržať loptu a zápas dotiahnuť do víťazného konca.  Chlapci si zaslúžia absolutórium za to, že sa nenechali vyprovokovať k žiadnemu oplácaniu, boli koncentrovaní až do konca zápasu. Dnes to bol kvalitný, bojovný výkon a vezieme si domov tri body.”