U13-tka valcuje prvých

Mladší žiaci dnes zvíťazili nad OŠK Láb

Zápas otvoril gólom v piatej minúte Šimon Zlocha. Napriek snahe našich gepardov sa im ďalší gól do siete domácich podarilo streliť až v 30. minúte a do šatní sa išlo za stavu 0:2. Začiatkom druhého polčasu inkasoval žltú kartu Samuel Foltýn. Posledný gól zápasu sa podarilo streliť Pavlovi Zemanovi a zápas sa tak skončil skvelým výsledkom 0:3.

fcimas_fcrohožník (1)

ilustračná fotografia

OŠK Láb – FC IMAS

Výsledok: 0:3

Zostava (OŠK Láb): Marián Muller, Richard Ivák, Timotej Kuch, Marek Majzun, Peter Omyliak, Ivan Hrebeň (C), Sebastian Pancurák, Kristian Csente, Jakub Jánoš, Matej Kovár, David Ulman, Dominik Havlík, Gabriel Pútik, Sebastian Guman, Jozef Brunčák, Šimon Habuda, Dominik Kalakaj

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil (C), David Kovár, Evan Samuel Kilian, Samuel Foltýn, Patrik Štvrtecký, Martin Mlynka, Lucas Benkovský, Jožko Haramia, Šimon Zlocha, Pavol Zeman, Timur Tolkačev, Juraj Haramia

Góly (FC IMAS): Lucas Benkovský (30´), Šimon Zlocha (5´), Pavol Zeman (53´)

Žlté karty (FC IMAS): Samuel Foltýn (35´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Na tento zápas, ktorý sme odohrali proti súperovi z Lábu, budem ešte dlho spomínať. Konečne sa proti nám postavilo družstvo, ktoré je fyzicky a futbalovo zdatné a môže nás tak skutočne preveriť, kde sa momentálne nachádzame a aká je naša futbalová kvalita. Zápas mal náboj na ihrisku aj mimo neho, emócie a nasadenie bolo vidieť počas celého zápasu. Pred začiatkom zápasu som mal menší príhovor k chlapcom, pretože posledné týždne poniektorí nepracovali v tréningovom procese tak ako ostatní a v niektorých momentoch to flákali. Povedal som, že takto sa nebojuje o miesto v základnej zostave a predovšetkým musia dodržiavať pokyny a taktiku, ktorú si povieme v šatni pred zápasom. Vysvetľoval som im, že to bude veľmi ťažký zápas so súperom, ktorý má kvalitu, snaží sa hrať a bojuje až do konca zápasu. Po úvodnom výkope sme vyleteli na súpera a začali na ihrisku dominovať, vychádzali nám kombinácie, držali sme loptu a súpera nepustili k ničomu. Vychádzalo nám všetko a zaslúžene sme a ujali vedenia. Po strelenom góle sme pokračovali v tlaku a hrali famózne. Bolo vidieť, že chlapci bojujú a aj napriek súperovým rohom, po ktorých sme mohli inkasovať, sa nám podarilo udržať vedenie a tesne pred koncom prvého polčasu streliť gól do šatne. Druhý polčas bol podobný prvému a aj keď nám dochádzali sily, súperovi sa nepodarilo streliť kontaktný gól. Nakoniec sme výsledok ešte navýšili a po nádhernom góle zaslúžene vyhrali 3:0. Musím povedať, že to bol náš najlepší výkon v sezóne a chválim všetkých. Bojovali a ukázali, aká je naša skutočná sila a aký progres sme za necelý rok spravili.”