U17 na jar bez prehry

Hráči U17 dnes vyhrali s družstvom FC SLOVAN Častá a v skupine o umiestnenie skončili na prvej priečke

V poslednom majstrovskom zápase sezóny predviedli hráči na ihrisku opäť skvelý výkon. Už v 11. minúte sa prvým gólom blysol Peter Tóth a hneď po ňom pridal druhý gól zápasu Marek Bevelaqua. Tomu sa podarilo streliť gól aj v 16. minúte a v 32. minúte zvýšil na 4:0 Filip Piroha. V prvom polčase prišlo ešte k striedaniu, kedy v 34. minúte Petra Biesika nahradil Tomáš Magula. Druhý polčas sa začal opäť striedaním v 41. minúte, najprv Mareka Bilačiča vystriedal Richard Dvoran, následne na strane súper Martina Kičina vystriedal Kevin Vittek a Petra Drozda vystriedal Ladislav Kubišta. V poslednom zápase sezóny inkasoval v 53. minúte Richard Dvoran žltú kartu. V 58. minúte sa opäť striedalo – Filipa Pirohu nahradil na ihrisku Filip Didek. Jediný gól sa súperovi podarilo streliť v 60. minúte kedy nášho brankára prekonal strelou Kevin Vittek. Striedania prišli následne v 64. minúte na strane hostí a na strane domácich v 76. minúte – Mareka Bielika nahradil Peter Prutkay a Petra Tótha nahradil Dávid Pfundtner. Posledný gól sezóny si pripísal Filip Didek a uzavrel tak zápas výsledkom 5:1.

imas U17

FC IMAS – FC SLOVAN Častá

Výsledok: 5:1

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Marek Bilačič (41´), Peter Tóth (76´), Jaroslav Richter, Nino Obert, Marek Bevelaqua (C), Adrián Foltýn, Lukas Gríger, Marek Kéry, Peter Biesik (34´), Filip Piroha (58´)

Náhradníci (FC IMAS): Tomáš Magula (34´), Dávid Pfundtner (76´), Filip Didek (58´), Richard Dvoran (41´)

Góly (FC IMAS): Peter Tóth (11´), Marek Bevelaqua (12´, 16´), Filip Piroha (32´), Filip Didek (77´)

Žlté karty (FC IMAS): Richard Dvoran (53´)

Zostava (FC SLOVAN Častá): Marek Pitek, Patrik Herchl, Filip Malovec (C), Martin Juráček, Šimon Vrbinkovič, Matúš Hrdlovič, Šimon Hrdlovič, Marek Bielik (64´), Peter Drozda (41´), Martin Kičin (41´), Matúš Vrbinkovič (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/424984/)

Náhradníci (FC SLOVAN Častá): Peter Prutkay (64´), Ladislav Kubišta (41´), Kevin Vittek (41´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/424984/)

Hodnotenie trénera Murára:

“Posledné kolo sezóny bolo pre nás veľmi dôležité. Z pohľadu tabuľky rozhodovalo to, aby sme v dnešnom domácom zápase bodovali. Tým pádom sme si upevnili sériu neporaziteľnosti v jarnej časti. Do zápasu sme vstúpili tak ako to doma chceme hrať. Súpera sme vysoko napádali, získavali sme stratené lopty a brankára súpera sme ohrozovali z každej pozície. Presne to sa nám darilo a v 25. min. bolo prakticky o zápase rozhodnuté 4:0. Chlapci si do bodky plnili taktické pokyny a boli koncentrovaní. Druhý polčas sme sa už snažili držať loptu pod kontrolou a vyrážať do rýchlych protiútokov. Mrzia ma nepremenené vyložene šance v druhom polčase pretože výsledok by bol ešte vyšší. Chlapcom musím poďakovať za skvelú sezónu a hlavne za predvedené výkony v jarnej časti.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Posledný zápas sezóny s kvalitným súperom chlapci zvládli bravúrne. O motiváciu mali postarané, chceli skončiť prví a dohrať jarnú časť bez prehry. Od prvej minúty vybehli na súpera, výborné sa pohybovali, boli sme silní na lopte, vychádzali nám kombinácie, mali sme veľa streleckých príležitostí. Bola radosť pozerať na chalanov. Kým sa súper spamätal bolo 4-0… Prvý polčas sme predviedli všetko to dobré, na čom sme s chlapcami pracovali v tréningovom procese. Druhý polčas sme zvládli takticky, chlapcov sme upozornili, že ak súper bude chcieť niečo so zápasom urobiť, tak to bude musieť vzadu otvoriť a nám sa otvoria kraje ihriska. Tie sme aj využívali a dostávali sa za obranu, len šance sme už nedokázali premeniť, až na jednu.

Za dnešný výkon a aj celú jarnú časť si všetci do jedného zaslúžia pochvalu, aj chalani z U15, ktorí nám chodili vypomáhať. Odviedli veľmi dobrú prácu, či v tréningovom procese alebo zápasoch. Za celú jarnú časť sme nenašli súpera, ktorý by nás porazil. Ďakujeme vedeniu a majiteľovi za vytvorenie perfektných podmienok na napredovanie našej akadémie. A posledné, ale o to väčšie ĎAKUJEME, patrí rodičom, ktorí umožnili svojim deťom trénovať a zlepšovať sa v našej akadémii. Dúfame, že progres detí ich teší rovnako ako nás trénerov.”