U17 prehrala v Malackách

Hráči U17 odohrali druhý majstrovský zápas, body sa im však získať nepodarilo

Hneď v úvode zápasu prišlo k chybe na strane hostí, ktorú súper potrestal gólom. Domácich do vedenia dostal Patrik Kuma v piatej minúte. Hráčom U17-tky sa nepodarilo do polčasu zmeniť stav a do kabín sa išlo za stavu 1:0.

Druhý polčas sa začal striedaním na strane domácich. Výkon našich gepardov však dovolil hráčom Malaciek zvýšiť na 2:0, kedy brankára Jankoviča prekonal Erika Mangera. Následne nastali dve striedania Patrik Kuma prenechal miesto Luborovi Mrlákovi a Mareka Kéryho nahradil Daniel Šimovčík. Posledný gól, ktorý v zápase padol, bol po strele Rastislava Haramia v 62. minúte. Do konca zápasu nastali už len striedania na strane domácich aj hostí a záver zápasu priniesol žltú kartu pre Tomáša Magulu, Lukasa Grígera  a Dávida Dojčáka.

skzolikmalacky-fcimas-(47)

ŠK Žolík Malacky – FC IMAS

Výsledok: 3:0

Zostava (ŠK Žolík Malacky): Martin Žilavý, Dávid Dojčák, Ernest Jančárek (62´), Patrik Kuma (52´), Martin Vigoda (41´), Lukáš Demetrovič, Matúš Orgoň, Filip Malovec, Erik Mangera, Rastislav Haramia, Arsim Rizvani (C) (70´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469764/)

Náhradníci (ŠK Žolík Malacky): Michal Zeithaml (41´), Lubor Mrlák (52´), Tomáš Gulbiš (70´), Dávid Halámek (62´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469764/)

Góly (ŠK Žolík Malacky): Patrik Kuma (5´), Erik Mangera (52´), Rastislav Haramia (62´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469764/)

Zostava (FC IMAS): Martin Jankovič, Lukas Gríger, Richard Dvoran, Peter Biesik (74´), Jaroslav Richter (C), Marek Kéry (56´), Nino Obert, Marek Bilačič (64´), Tomáš Magula, Ivan Druzhkov (70´), David Martin Turoň (72´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469764/)

Náhradníci (FC IMAS): Daniel Šimovčík (56´), Marek Očenáš (70´), Adrián Foltýn (72´), Juraj Leng (74´), Šimon Marušák (64´), Gregor Púchy (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/469764/)

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Začiatok zápasu sme nezachytili. Hneď v prvej minúte sme urobili hrubú individuálnu chybu a inkasovali sme gól, ktorý s nami otriasol. Súper nás zatlačil na našu polovicu, my sme mali problém s presúvaním do ťažiska hry, prehrávali sme osobné súboje a strácali ľahké lopty. Od 20. minúty sme zlepšili pressing v našej útočnej zóne, získavali sme lopty, ale chýbal nám kľud vo finálne fáze. Aj napriek tomu sme si vypracovali strelecké príležitosti, gólové šance, ale trpíme na to, že ich nedokážeme premieňať. Druhý polčas sme začali aktívnejšie, ale opäť sme nepremenili samostatný nájazd na brankára. Snažili sme sa o vyrovnanie, ale žiaľ inkasovali sme po ďalších chybách druhý gól. Góly si dávame doslova sami a to nás zráža na kolená. Zmenili sme rozostavenie, ale želateľný výsledok nám to neprinieslo, inkasovali sme tretí gól a zápas už len dohrával. Chlapci určite nemohli zabudnúť hrať futbal, o tom sme my tréneri presvedčení. Je to o psychickom nastavení a opätovnom získaní sebadôvery, musia si upratať v hlavách, začať od jednoduchých vecí a v zlomových okamihoch zápasu si prikloniť šťastenu na svoju stranu.”