Vysoká prehra mladších žiakov

Kategória U13 odohrala na ihrisku v Stupave zápas s FK INTER Bratislava (B)

Zápas sa začal šancou domácich, ktorí sa mohli dostať do vedenia, no nepremenili svoju šancu. To sa však podarilo hosťom a tak prvý gól padol po strele hráča Interu. Rovnako sa súperovi podarilo premeniť ďalšie šance a do polčasu strelil ešte dva góly. Rýchlymi gólmi sa začal a pokračoval celý druhý polčas. Napriek snahe domácich sa im nepodarilo v ofenzíve presadiť, hostia však do konca zápasu prekonali nášho brankára ešte niekoľkokrát. Zápas sa po hodine hry skončil výsledkom 0:9.

ilustračná foto: Erika Šarudiová

FC IMAS – FK Inter Bratislava (B)

Výsledok: 0:9

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Samuel Foltýn, Juraj Haramia, Andreas David, Patrik Štvrtecký (C), Siniša Belay, Martin Mlynka, Hugo Michal Šíra, Jožko Haramia, Pavol Zeman, Timur Tolkačev

Náhradníci (FC IMAS): Lukáš Szepesi, Jakub Měšťan, Samuel Holec, David Kovár

Zostava (FK Inter Bratislava): Oliver Hulanský, Viktor Valachy, Šimon Strečok, Alex Mark Monaghan, Matej Marek, Filip Ondruš (C), Rostyslav Korol, Dominik Peceň, Benjamín Salaj (48´), Dávid Lukáček, Samuel Škriniar

Náhradníci (FK Inter Bratislava): Adam Kozár (48´)

Góly (FK Inter Bratislava): Alex Mark Monaghan (9´, 34´), Filip Ondruš (56´), Rostyslav Korol (11´, 26´), Dávid Lukáček (41´, 58´), Samuel Škriniar (50´), Adam Kozár (48´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Tento zápas bol pre nás nielen výzvou, ale aj skúškou čo chlapci predvedú a ako sa popasujú so súperom, ktorý má kvalitu, silu a pravidelné hráva túto súťaž. Pred zápasom sme si trocha rozobrali predchádzajúci zápas, kde sme doplatili aj na slabú efektivitu a nedostatočné bránenie. Chlapcov som upozorňoval, aby súpera nepodcenili a bojovali od úvodu až do samotného konca zápasu. Začiatok zápasu mohol byť ako z rozprávky, keď po ani necelej minúte sme sa mohli ujať vedenia, ale bohužiaľ nedokázali sme premeniť ju na strelenie úvodného gólu. S pribúdajúcim časom sa hra vyrovnávala, nikto nechcel spraviť chybu a čakalo sa na úvodný gól. To sa podarilo hosťom, ktorý z priameho kopú strelili prvý gól. V zapätí na to sme spravili chybu a inkasovali druhý gól. Do polčasu sa hosťom podarilo streliť aj tretí gól a do šatni sme odchádzali za veľmi nepriaznivého stavu. Cez polčas som chlapcov nabádal, aby sa nebalí hrať, ešte viac bojovali a predovšetkým hrali veľmi jednoducho a na čo najmenej dotykov. Do druhého polčasu som niektorých hráčov a aj brankára prestriedal a snažil sa chlapcov ešte viac podporovať, že ten gól príde. Napriek snahe chlapcov sme, bohužiaľ, robili jednoduché chyby, veľmi ľahko strácali lopty a nepresne si prihrávali, z čoho pramenili šance pre súpera, ktoré dokázal premeniť a potrestať nás. Zápas pre nás skončil s veľkým počtom inkasovaných gólov, na čom musíme pracovať v tréningovom procese. Pre chlapcov sú takéto ťažké zápasy veľmi dôležité, aby si zvykli na vyššie tempo a rýchlejšiu prácu s loptou, lebo iba takto sa môžeme posúvať vpred. Treba sa konfrontovať s tými najlepšími, aby sme videli, kde a aké máme nedostatky, na ktorých treba pracovať a zlepšiť sa.”