Vysoké výhry žiakov

Starší a mladší žiaci majú za sebou náročný týždeň.

Po stredajších zápasoch v Rohožníku a Veľkých Levároch privítali hráči U15 a U13 svojich súperov na domácom ihrisku v Marianke. Hráči trénera Richnavského nastúpili o 13:30 proti hráčom FK v Sološnici. Už v druhej minúte padol prvý gól do siete hostí po strele hráča Juraja Haramia, ktorý odštartoval gólovú vlnu. Juraja v tretej minúte nasledoval Simon Nedeliak gólom na 2:0, v štvrtej minúte opäť strieľal Juraj zvyšujúc na 3:0, v ôsmej minúte zvýšil Lucas Benkovský na 4:0, v deviatej Richard Hlobil na 5:0 a v desiatej minúte zvýšil na 6:0 Šimon Zlocha. Našu streľbu gólov prerušili hostia až v jedenástej minúte streleným gólom Martina Petráša a v štrnástej minúte pridal gól hostí Simon Frühauf. Po množstve súbojov prišlo k ďalším gólom až v posledných desiatich minútach prvého polčasu. V 23. minúte strelil gól Jožko Haramia a zvýšil nám náskok na 7:2. Ten nám v 27. minúte znížil opäť Simon Frühauf, ale v 29. sa do brány opäť trafil Jožko Haramia. Do kabín sa odchádzalo s polčasovým výsledkom 8:3. Druhý polčas ani zďaleka nepriniesol toľko gólov. V 39. minúte si strelil vlastný gól hráč súper Hubek. Potom prišli ešte chyby na našej strane, z čoho pramenili góly do našej brány. Zápas sa skončil výsledkom 9:5.

Množstvo gólov padlo aj v zápase U15-tky, ktorá odohrala 5. kolo SZV proti FC Záhorská Ves. V prvom polčase si strelil hetrik Patrik Škereň. V druhom polčase padlo päť gólov. V 37. minúte po strele Adriána Foltýna, v 40. minúte trafil bránu Filip Didek a v 44. minúte David Drahoš. Následne prišlo k striedaniam na oboch stranách. Na našej strane vystriedal Daniel Deák Juraja Mesároša, na strane súpera prišiel na trávnik namiesto Mareka Šušuka Juraj Zvěřina a Izmaela Zemana vystriedal Dominik Šišulák. V závere zápasu pridal ďalší gól Patrik Škereň a posledný gól zápasu strelil Daniel Deák. Zápas sa skončil hvizdom za stavu 8:0.

imas

FC IMAS – FC ZÁHORSKÁ VES

Výsledok: 8:0

Zostava (FC IMAS): Martin Učeň, David Martin Turoň, Tomáš Bálent, Denis Maroš, Adrián Foltýn (C), Juraj Mesároš (47´), Patrik Škereň, Filip Didek, Tobias Hoffer, David Drahoš, Ivan Druzhkov

Náhradníci (FC IMAS): Daniel Deák (47´), Šimon Marušák

Góly (FC IMAS): Patrik Škereň (10´, 15´, 23´, 55´), Adrián Foltýn (37´), Filip Didek (40´), David Drahoš (44´), Daniel Deák (57´)

Zostava (FC Záhorská Ves): Viliam Tesár, Stanislav Parešic, Stanislav Nechala, Izmael Zeman (49´), Patrik Marguš, Martin Vasko, Stanislav Zeman, Michael Marguš, Marek Šušuk (C) (48´), Alex Keszegh, Filip Glajšek

Náhradníci (FC Záhorská Ves): Dominik Šišulák (49´), Alexander Pilo, Juraj Zvěřina (48´)

Hodnotenie asistenta trénera Hladkého:

“Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne. Po strate lopty sme sa snažili o vysoký pressing. V prvom polčase sa nám to darilo, hlavne prvých 20 minút, v ktorých sme strelili 3 góly. Našu hru zdobilo množstvo presných prihrávok. Veľmi pozitívne hodnotím úspešnosť prihrávok, ktorá bola na vysokej úrovni. V druhom polčase sme skúsili upraviť formáciu a prinieslo to svoje ovocie. Pridali sme ďalších 5 gólov a skóre sa zastavilo na konečných 8:0. Gólovo sa zaskvel Patrik Škereň, ktorý zaznamenal 4 góly. Po jednom presnom zásahu pridali Ado Foltýn, Filip Didek, David Drahoš a Danko Deák. Najdôležitejším momentom bolo, že sme sa ani po jednom góle neuspokojili a hrali sme až do poslednej minúty. Zodpovedne sa pripravíme na ďalšie zápasy, aby náš výkon bol ešte lepší.”

FC IMAS – FK v Sološnici

Výsledok: 9:5

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Artur Procházka, Šimon Zlocha, David Kovár, Richard Hlobil (C), Lucas Benkovský, Juraj Haramia, Jožko Haramia, Simon Nedeliak

Góly (FC IMAS): Šimon Zlocha (10´), Richard Hlobil (9´), Lucas Benkovský (8´), Juraj Haramia (2´, 4´), Jožko Haramia (23´, 29´), Simon Nedeliak (3´)

Zostava (FK v Sološnici): Terezka Kaňková, Jakub Mazúr, Tomáš Dinuš, Igor Velický, Martin Petráš (C), Šimon Hubek, Dušan Velický, Andrej Závadský, Simon Frühauf, Martin Lovíšek, Matej Šišulák

Góly (FK v Sološnici): Igor Velický (40´), Martin Petráš (11´), Šimon Hubek (39´- vlastný gól), Simon Frühauf (14´, 27´), Matej Šišulák (58´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Začiatok zápasu nám vyšiel vynikajúco, keď už po niekoľkých minútach sme sa tešili z vedúceho gólu. Netrvalo dlho a už po úvodných 10 minútach sme viedli oveľa vyšším rozdielom. Od tohto momentu sa dianie na ihrisku zmenilo a naša hra už nebola taká ako predtým, pretože sme sa začali prispôsobovať hre súpera. S pribúdajúcim časom dochádzalo k častým súbojom a oplácaniam, čo znehodnocovalo futbal a náš samotný prejav na ihrisku. Do polčasu sme pre našu nepozornosť a snahu o čo najvyšší výsledok inkasovali góly, ktoré sme vôbec nemuseli inkasovať. Chlapcov som sa snažil v šatni povzbudiť, aby neprestávali hrať svoju hru, neoplácali a boli trpezliví, aby sa nikam neponáhľali, že góly prídu. V druhom polčase si chlapci moje slová nezobrali k srdcu, snažili sa streliť čo najviac gólov, ale na úkor našej hry. Chlapci sa hrnuli dopredu a zabúdali na to, že treba aj brániť. Posledné minúty zápasu boli veľmi nervózne: súboje a predovšetkým oplácanie, ktoré nepatria na ihrisko a určite sa naša filozofia akadémie s týmto nestotožňuje. Chlapci sa musia učiť rešpektu nielen voči sebe, ale hlavne voči súperovi a rozhodcovi. Hrať a prezentovať sa podľa hesla Fair-Play. To, čo nás zdobilo predchádzajúce zápasy, sme v tomto ukázali len v prvých desiatich minútach a to je bohužiaľ málo.”