Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U17,  U19

4 body pre dorastencov

Hráči U19 vyhrali v Dunajskej Lužnej, U17-tka v Ružinove remízovala

Starší dorastenci začali zápas aktívne. Napriek bojovnosti sa však vedenia chopili domáci. Gepardi sa v prvom polčase dostali k šanciam a dvakrát prestrelili brankára domácich. V druhom polčase sa im podarilo streliť víťazný gól a zápas sa skončil 2:3.

Mladší dorastenci sa v Ružinove poriadne zapotili, nebojovali len so súperom, ale aj s terénom. Napriek tomu sa im podarilo dostať do vedenia, súperovi sa však podarilo vyrovnať a zápas sa skončil remízou 1:1.

WhatsApp-Image-2021-09-05-at-21.20.00

U19

OFK Dunajská Lužná – FC IMAS

Výsledok: 2:3

Zostava: Richard Hlobil, Marek Bilačič (C), Adrián Foltýn, Richard Dvoran, Lukáš Kaniansky, Peter Tóth, Kristián Kobielský 59′, Šimon Marušák 86′, Peter Biesik, Nino Obert 90′, Filip Didek 88′

Náhradníci: Gregor Púchy 90′, Daniel Šimovčík 59′, David Martin Turoň 86′, Branislav Dinko 88′

Góly: 30′ Nino Obert, 45′ Lukáš Kaniansky, 84′ Filip Didek

Žlté karty: Richard Dvoran 78′, Nino Obert 59′

Hodnotenie trénera Tótha:

“Čakal nás veľmi kvalitný súper. Od úvodu sa hral rýchly a kombinačný futbal. Našim zámerom bolo po zisku lopty sa čo najkolmejším spôsobom dostať k súperovej bráne. Snažili sme sa pri výstavbe nášho útoku si otvárať kraje ihriska a byť nebezpeční z krajných vertikálne. Zápas ovplyvnilo vylúčenie hráča domácich. Paradoxne sme to nezvládli my. Hrubá individuálna chyba a gól v našej sieti. Druhý gól sa ani nedá komentovať. Všetci sme čakali, že rozhodca preruší hru kvôli zraneniu a domáci využili našu nekoncentrovanosť a bolo 2-0 pre domácich. My sme hlavu nesklonili a silou vôle sme dokázali gólmi Oberta a Kanianského do polčasu vyrovnať. Druhý polčas patril nám, ale domáci stále hrozili nebezpečnými kontrami. My sme si vytvorili veľa gólových príležitosti. Vychádzali nám kombinácie, boli sme nebezpeční po štandardkách, ale v zakončení sme boli nervózni a neefektívni. Domáci stále hrozili a v kritických situáciách nás podržal Hlobil. My sme sa snažili bojovnosťou, kombináciami tlačiť za gólom. Po faule na Marušáka sme získali pokutový kop a vezieme si domov tri body. Rád by som vyzdvihol hráčov domácich, hrať 70 minút o jedného menej, ale stále hrozili. My v poslednom čase praktizujeme herný systém harakiri. Dostaneme gól – dva a potom začneme makať. Chalani si zaslúžia absolutórim. Odreli to, odmakali to.”

WhatsApp-Image-2021-09-05-at-21.18.56

FC Ružinov Bratislava – FC IMAS

Výsledok: 1:1

Zostava: Jakub Martinovič, Filip Tóth, Evan Samuel Kilian, Jakub Drahoš, Samuel Foltýn, David Drahoš (C), Marcus Had, Marek Magula, Róbert Galba, Maximilián Magáth 68′, Erik Zeman

Náhradníci: Daniel Deák 68′, Šimon Zlocha

Gól: Erik Zeman 46′

Hodnotenie trénera Žilavého:

“Na horúcej pôde FC Ružinov som čakal kvalitný zápas. POTVRDILO SA  A BOL TO BOJ O KAŽDÝ MILIMETER IHRISKA. Hráči si na ihrisku nič nedarovali, bojovali až do konca zápasu. Veľmi ma prekvapil terén na ihrisku v Ružinove, bol to  vždy kvalitný trávnik, teraz to bolo suché a hrbolaté. Pre našich chalanov to bolo veľmi zlé, chceli sme hrať kombinačne, ale na tomto ihrisku sa to nedalo, tak sme museli pristúpiť k inému štýlu hry. V druhom polčase sme sa dostali do vedenia vďaka Erikovi, ktorý pohotovo zakončil strelu asi 2 m pred pokutovým územím domácich. Vedenie sa nám, bohužiaľ, udržať nepodarilo. Ale aj tak som s bodíkom z Ružinova spokojný. Chlapcom ďakujem, že sa aj napriek terénu nevzdali a makali až do konca zápasu. Veľká vďaka patrí nášmu brankárovi, ktorý zápas odchytal zo zranením.”