6 bodov z Rusoviec

Hráči kategórie U15 a U13 zvíťazili na ihrisku MFK Rusovce

Hráči U15 odohrali v Rusovciach náročný zápas. Prvý polčas bojovali no nedarilo sa im streliť gól. Naopak, hneď v úvode zápasu gól inkasovali. O to bojovnejšie museli pristúpiť k druhému polčasu, v ktorom sa im podarilo streliť tri góly po akcii Škereňa a Druzhkova.

Úvod svojho zápasu zachytili hráči U13. Do vedenia gepardov poslal v trinástej minúte Jožko Haramia. Náskok zvýšil v 26. minúte Timur Tolkačev a posledný gól pridal Paľko Zeman v 27. minúte.

imas15

ilustračná foto: Erika Šarudiová

MFK Rusovce – FC IMAS

Výsledok: 1:3

Zostava (MFK Rusovce): Filip Pavelka, Nikolas Štefan Kreps, Lukáš Herceg (C), Oliver Martinka, Samuel Stejskal, Lukáš Repáš, Šimon Černy, Jakub Vaculik (36´), Tomáš Kleinert, Eduard Zobok, Samuel Osvald (65´)

Náhradníci (MFK Rusovce): Roman Svoboda (36´), Peter Sviatko (65´), Jakub Martinovič

Góly (MFK Rusovce): Jakub Vaculik (11´)

Zostava (FC IMAS): Martin Jankovič, Kristián Pavlík (36´), Tomáš Bálent (C), Evan Samuel Kilian (36´), Alexander Machovich, Šimon Zlocha (61´), Hugo Morice, Miroslav Toman, Daniel Deák (48´), Tomáš Kurti, David Drahoš

Náhradníci (FC IMAS): Ivan Druzhkov (36´), Patrik Škereň (36´), Jakub Holec (48´), Richard Hlobil (61´)

Góly (FC IMAS): Ivan Druzhkov (55´, 62´), Patrik Škereň (53´)

“V tomto zápase sa nám od začiatku nič nedarilo. Hrali sme veľmi zle celý prvý polčas. Kopili sa nám chyby. Boli sme v akomsi útlme. Súper nás potrestal po našom nedôslednom bránení rohového kopu. Nás ani toto nezobudilo. Pokračovali sme v ležérnej hre, plnej nepresností a slabého pohybu. V prvom polčase sme vystrelili raz na bránu z priameho kopu. Súper síce vystrelil tiež iba raz na bránu ale hneď skóroval. Súper bol behavejší, aktívnejší, viac túžil po víťazstve. Do druhého polčasu sme na začiatku spravili dve zmeny, o pár minút pridali tretiu a to sa ukázalo kľúčové. Zmenil sa obraz hry, začali sme mať loptu viac na kopačkách. Vytvárali sme si šance, pološance. Podarilo sa nám vyrovnať a to nám ešte viac pridalo impulz. Nakoniec sme pridali ešte tri góly no pre offside boli iba dva uznané. Z tohto zápasu ak si chcem zobrať pozitívum je to, že sme otočili nepriaznivý výsledok, no po prvom polčase sme si nezaslúžili vyhrať tento zápas.”

imas13

Výsledok: 0:3

Zostava (MFK Rusovce): Richard Obetko, Timotej Vencelík, Juraj Dostál, Tomáš Čačka, Martin Michal, Oskar Obenrauch, Terézia Šoltysová (C), David Homola, Maxim Grešlík, Marko Potzner, Daniel Michal Krajcer

Náhradníci (MFK Rusovce): Patrik Korán, Lukáš Lošonský

Zostava (FC IMAS): Samuel Holec, Samuel Foltýn, David Kovár, Juraj Haramia, Patrik Štvrtecký (C), Siniša Belay, Lucas Benkovský, Martin Mlynka, Jožko Haramia, Timur Tolkačev, Hugo Michal Šíra (26´)

Náhradníci (FC IMAS): Martin Kyselica, Jakub Měšťan, Pavol Zeman (26´)

Góly (FC IMAS): Pavol Zeman (27´), Jožko Haramia (13´), Timur Tolkačev (26´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Zápas proti Rusovciam sme odohrali skoro v kompletnej zostave. Chlapci po poslednom zápase chceli nadviazať no dobrý výkon, pokračovať v predvádzaní našej hry a predĺžiť našu sériu. Pred zápasom som chlapcom povedal aby si dávali pozor na prvý dotyk a aby sme nedržali zbytočne dlho loptu. Začiatok zápasu sme nezachytili veľmi dobre dlhšie sme držali loptu a hrali len po jednej strane. Postupne sa ale chlapci osmelili a po pár pekných akciách sme ujali vedenia. Po úvodnom góle chlapci pokračovali v našej hre a pridali sme aj ďalšie góly a zaslúžene sme vyhrali prvý polčas. Cez prestávku som chlapcom povedal aby neprestávali hrať a pokúšali sa o strelenie ďalších gólov. Prestriedal som chlapcov aby sa dostali do hry aj ďalší hráči. Viazla nám rozohrávka a keď sme sa už dostali do šancí chýbalo nám trocha šťastia. Napriek slabšiemu druhému výkonu sme už súpera do ničoho nepustili a nakoniec vyhrali. Chlapci sa snažili pomáhali si navzájom a udržali sme čisté konto.”

Hodnotenie asistenta trénera Hančíka:

“Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov.Prvý polčas naši hráči dodržiavali taktiku, ktorú sme si dohodli. Mali sme jasnú hernú prevahu a polčas skončil 3:0 a to sme nastrelili ešte dva krát konštrukciu brány. Druhý polčas chalani začali zbytočne riešiť niektoré individuálne herné situácie, obrancovia opúšťali svoj hráčsky priestor a nedodržiavali sme taktiku. Zbytočne to kazí celkový dojem z hry, nakoľko sme boli jasne lepší a súpera do ničoho nepustili. Celkovo sme v zápase predviedli množstvo pekných kombinácií ale aj finalizácií útokov. Niekedy chýbalo len kúsok šťastia aby sme dali viacej gólov. Celý tím sa mohol oprieť o výborné výkony Dávida Kovára a Lucasa Benkovského.”