Aj druhýkrát víťazne!

Kategória U17 odohrala minulý týždeň svoj prvý majstrovský zápas na ihrisku FC Ružinov Bratislava, kde zvíťazila 2:4 po góloch Jaroslava Richtera a Mareka Bevelaqua. Tento víkend naopak privítali na domácom ihrisku hráčov TJ Jarovce. Prvého gólu sa chopil Marek Bevelaqua v 10. minúte a do polčasu stihol súper vyrovnať na 1:1 po góle Adama Purdeka.

Druhý polčas bol rušnejší avšak nie na góly, ale na karty. V 60. minúte vsietil gól súperovi Jaroslav Richter a vzápätí prišla prvá žltá karta pre Mareka Bilačiča. V priebehu ďalších desiatich minút prišlo k striedaniam na strane súpera – Patrika Rybára nahradil Šimon Moško a Dominika Tomasa nahradil Sebastián Halás. V 70. a 80. minúte sa na našej strane opäť zažltilo pre Adriána Foltýna a Adama Jankovicsa. Zápas s výsledkom 2:1 zakončil červenou kartou Dominik Čabrák, ktorú dostal pre zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera riskantným spôsobom.

imas (5)

FC IMAS – TJ Jarovce

Výsledok: 2:1

Zostava (FC IMAS): Adam Jankovics, Lukas Gríger, Tomáš Magula, Peter Biesik, Filip Didek, Jaroslav Richter, Adrián Foltýn, Peter Tóth (C), Juraj Mesároš, Marek Bevelaqua, Marek Bilačič

Góly (FC IMAS): Marek Bevelaqua (10´), Jaroslav Richter (60´)

Žlté karty (FC IMAS): Adam Jankovics (80´), Adrián Foltýn (70´), Marek Bilačič (60´)

Zostava (TJ Jarovce): Dominik Čabrák, Adam Purdek, Patrik Hataš, Dominik Mulik, Dominik Tomas (69´), Patrik Rybár (61´), Matúš Jančo, Matej Janyik, Filip Caban, Tomáš Mifkovič (C), Dušan Hlavatý

Náhradníci (TJ Jarovce): Sebastián Halás (69´), Šimon Moško (61´)

Góly (TJ Jarovce): Adam Purdek (20´)

Červené karty (TJ Jarovce): Dominik Čabrák (80´)

Hodnotenie trénera Murára:

“Naše druhé vystúpenie tentokrát na domácom ihrisku sme zvládli na jednotku. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, čo sa nám aj potvrdilo. Prvý polčas sme začali aktívne a mali sme viac z hry. Postupne sa hra vyrovnala a ku koncu polčasu bol dokonca súper nebezpečnejší. Druhý polčas začal aktívnejšie súper, nevedeli sme podržať loptu a zbytočne sme strácali lopty nepresnými prihrávkami. Nakoniec sa nám podarilo po peknej kombinačnej akcii streliť gól, ktorý sa ukázal ako víťazný. Za bojovný výkon musím chlapcom poďakovať a súperovi za sympatický výkon taktiež.”

Hodnotenie asistenta trénera Tótha:

“Začiatok zápasu bol v réžii našich chlapcov. Boli tam dobré kombinačné veci, snaha o kolmé prihrávky a streľba. Podarilo sa nám streliť úvodný gól. Od tohto momentu súper vysunul svoju obrannú líniu vyššie, čo nám začalo robiť problémy. Nevychádzal nám postupný útok z obrannej fázy, ľahko sme strácali lopty a začali sme lopty nakopávať, čo fyzicky zdatnejší súper využíval na zisk lôpt a dokázal vyrovnať. Druhý polčas sme sa snažili skvalitniť rozohrávku z našej obrannej zóny a po jednej takejto kombinácii sme strelili víťazný gól. Po strelení gólu súper hrozil hlavne dlhými loptami, čím nás dostával pod tlak, vytváral si pološance, ale nám sa otváral priestor na rýchle kontry. Vypracovali sme si 3-4 stopercentné gólové šance, ale gól sme nedokázali už streliť. Takto sme tŕpli až do záverečného hvizdu. Chalani siahli na dno svojich fyzických síl, dokázali sme víťazstvo ubrániť a za to si zaslúžia pochvalu!”