Bodovali aj mladší žiaci

Prvý majstrovský zápas kategórie U13 na ihrisku FKP Dúbravka sa skončil výhrou 3:5

Zápas otvoril prvým gólom v tretej minúte Paľko Zeman. Súper však reagoval a v šiestej minúte po strele Jozefa Prokopa vyrovnal na 1:1. Gepardi sa nevzdávali, hru mali pod kontrolou a po množstve nepremenených šancí sa im do polčasu podarilo zvýšiť na 1:2 po akcii Paľka Zemana. Po celý polčas boli domáci pod tlakom, ďalšie góly sa však trinástke streliť nepodarilo.

Rýchlym gólom začal aj druhý polčas, ktorý strelil v 36. minúte Paťko Štvrtecký a zvýšil na 1:3. To súpera nakoplo a napriek bojovnosti hostí im domáci vsietili dva góly po strele Mareka Siváka a Tomáša Tótha. Rovnaká situácia nastala na strane hostí, ktorý svoje šance pretavili do gólov a zvýšili na 3:5 po strele Štvrteckého a Zemana. Do polčasu prišlo už len k striedaniu na strane domácich a tesne pred koncom zápasu sa brankárovi Holecovi podarilo zneškodniť pokutový kop domácich.

13fkpdubravkaimas

FKP Dúbravka – FC IMAS

Výsledok: 3:5

Zostava (FKP Dúbravka): Ivan Chudý, Marián Bobek (C), Adam Beško, Jozef Prokop, Vladislav Dananaj, Oliver Sačurovský, Tomáš Tóth, Juraj Malcho, Marek Sivák, Tomáš Ágh, Daniel Korbel (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/470125/)

Góly (FKP Dúbravka): Jozef Prokop (6´), Tomáš Tóth (42´), Marek Sivák (40´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/470125/)

Zostava (FC IMAS): Samuel Holec, David Kovár, Jakub Měšťan, Patrik Štvrtecký (C), Siniša Belay, Martin Mlynka, Hugo Michal Šíra, Pavol Zeman, Timur Tolkačev, Lukáš Szepesi, Andreas David (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/470125/)

Góly (FC IMAS): Pavol Zeman (3´, 17´, 54´), Patrik Štvrtecký (36´, 48´) (zdroj: https://bfz.futbalnet.sk/zapas/470125/)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Prvý majstrovský zápas, na ktorý sme sa veľmi tešili, bol odohraný proti súperovi z Dúbravky. Aj napriek tomu, že niektorí hráči chýbali, museli sme sa s tým popasovať, ale veril som, že zvyšní hráči zabojujú aj za ostatných. Chlapcom som pred začiatkom zápasu povedal, aby sa po celý čas sústredili a boli koncentrovaní od prvej do poslednej minúty. Začiatok zápasu sme zachytili veľmi dobre, dokázali sme podržať loptu a vypracovať si sľubné šance. Chýbala nám trocha komunikácia a aj napriek tomu som chalanov povzbudzoval a hnal ich dopredu. Po veľmi peknej akcií sme sa ujali vedenia. Po tomto momente sa hrá prelínala hore dole a potrebovali sme streliť ešte jeden gól na ukľudnenie. To sa nám, bohužiaľ, nepodarilo a v zapätí sme inkasovali a súper vyrovnal. Chlapci ukázali chuť ísť za víťazstvom, čoho výsledkom bolo neskutočné množstvo brejkových situácií a striel na bránu počas celého prvého polčasu. Polčas sme síce vyhrávali, ale chlapcov som nabádal, aby stále hrali naplno a musia sa sústrediť a pokúsiť sa o ďalšie góly. V druhom polčase nám dochádzali sily, ale hneď na jeho začiatku sa nám podarilo streliť ďalší gól. Prestriedal som niektorých hráčov aj napriek tomu, že súper vyrovnal, chlapci sa nevzdávali a dokázali rozhodnúť zápas v náš prospech, za čo im patrí veľká vďaka a gratulácia. Pochvala patrí celému mužstvu za bojovnosť a súdržnosť počas zápasu.”

Hodnotenie trénera Hančíka:

“Odohrali sme prvý majstrovský zápas s FKP Dúbravka. Nastúpili sme bez viacerých stabilných členov základnej zostavy či hráčov, ktorí už prešli do kategórie U15. Nakoľko sme začali len naše pôsobenie v 2. žiackej lige, tak nepoznáme kvalitatívnu úroveň súťaže a samotných mužstiev, preto sme išli do zápasu s určitými očakávaniami. Chlapci pristúpili k zápasu výborne a od začiatku dostali súpera pod tlak a vytvorili si veľké množstvo šancí. Prvý polčas sa niesol v podobnom duchu a vyhrali sme ho 2:1. Škoda nepremenených šancí, lebo výsledok mohol byť oveľa vyšší. Hneď na začiatku druhého polčasu sme zvýšili na 3:1. Hru sme mali pod kontrolou, vypracovávali sme si obrovské množstvo šancí, no nedokázali sme ich premeniť. To sa nám vypomstilo a začali nám dochádzať sily a súper rýchlo vyrovnal na 3:3. V týchto fázach zápasu naša hra nemala myšlienku a pýtali sme si ďalší gól. Našťastie sme z dvoch rýchlych protiútokov dokázali dať dva góly a zápas sme v kľude dohrali. Chlapcov musím za predvedený výkon pochváliť, bojovali jeden za druhého a keď sa niektorým chlapcom nedarilo, tak ostatní ich zastúpili svojím nadpriemerným výkonom. Výborné výkony podali Štvrtecký, Šíra, Dávid, Belay a brankár Holec, ktorý chytil aj penaltu.”