Archív článkov,  INTER Academy IMAS - Slovakia

Brankárska posila z Talianska

V stupavskom klube FC IMAS od 6.6.2018 realizujeme projekt futbalovej akadémie INTER Academy IMAS – Slovakia v priamej spolupráci a pod záštitou jedného z najväčších a najúspešnejších klubov. Od tohto dňa nás navštívilo množstvo ľudí, vďaka ktorým sa naša akadémia stáva lepšou a neustále napreduje.

Otvorenie INTER Academy IMAS – Slovakia sa konalo 6. júna v Bratislave. Po tlačovej konferencii sa konal tréning v Stupave, ktorý viedol viceprezident Interu – Javier Zanetti a technický riaditeľ – Marco Monti. V júli nás navštívil a dohliadal na tréningový proces Aldo Montinaro, Emanuele Nava a Raffaele Quaranta, ktorý tu pôsobí ako permanentný tréner.

4K známym menám nám tento týždeň pribudlo ďalšie. Od pondelka 17.9. dohliada na tréningový proces brankárov Gabriele Zanon, ktorý je trénerom brankárov v INTER Academy. Naši brankári tak majú ďalšiu úžasnú príležitosť naučiť sa novým veciam nesprostredkovane, ale priamo od ďalšieho talianskeho profesionálneho trénera Gabriela Zanona.

“Som veľmi šťastný, že som tu na Slovensku a mám možnosť porovnať Vašu kultúru s tou našou. Hlavne tieto dva týždne boli veľmi pozitívne. Tréningové centrum bolo ideálne na vykonávanie našich aktivít. Každý deň som pracoval s brankármi z INTER Academy IMAS, ktorí mi ukázali svoje dobré schopnosti a hlavne ich obrovský zápal pre futbal a túžbu sa zlepšovať. To sú prednosti, ktoré hľadáme a ktoré sa snažíme odovzdávať našim hráčom cez našu filozofiu. Podobne našou úlohou je učiť miestnych trénerov, takže musím podotknúť, že celé toto obdobie ma sledoval Anton Vasko, nový tréner brankárov pre IMAS. Cez prácu v teréne a taktiež teoretické lekcie v triede sme začali tréningový kurz a tým, že sme ho zapojili do projektu vytvárame pridanú hodnotu našej INTER Academy. Na záver sa chcem poďakovať organizácii IMAS za to, že nám poskytli najlepšie podmienky pre našu prácu,” povedal Gabriele.

 

error

Nezabudni nás sledovať aj na