Archív článkov,  INTER Academy Bratislava

Čo sa nám podarilo a čo nás čaká

Napriek náročnému obdobiu pokračujeme ďalej

IMAS v júni odštartoval tretí rok pôsobenia a s novou sezónou prišli novinky ako napríklad fyzioterapeut či nová šatňa. Tou najdôležitejšou zmenou bol ústretový krok vedenia, ktoré sa aj vzhľadom na po-koronové obdobie rozhodlo od júla znížiť mesačné členské príspevky pre hráčov.

1_imas-16

Ďalšou dôležitou novinkou sezóny 2020/2021 bolo otvorenie kategórie staršieho dorastu U19. Končiaci hráči U17-tky si tak nemuseli hľadať nové pôsobiská. Napriek tomu, že otvorenie tejto kategórie sprevádzalo niekoľko problémov, vedenie klubu vedelo, že je dôležité vynaložiť maximálne úsilie, aby sa tento cieľ podarilo uskutočniť. Hráči U19 sú po šiestich odohratých zápasoch na čele tabuľky.

3_imas-1

Nielen hráčom U19 pomáha od septembra so zdravotnými a inými problémami v súvislosti s pohybovým ústrojenstvom fyzioterapeut Michal Róza. Michal je vyštudovaný psychológ a vedomosti, ktoré počas štúdia nadobudol, využíva aj pri práci fyzioterapeuta. Našim gepardom sa venuje každý štvrtok, pričom sa snaží najmä o odstránenie zlých pohybových návykov.

imas3

V tomto roku sa taktiež podarilo vylepšiť zázemie. Vďaka kooperácii s mestom Stupava sa podarilo zabezpečiť pitnú vodu v celom areáli TC Stupava, za čo mestu Stupava úprimne ďakujeme. Taktiež sa dokončili práce na živom trávnatom ihrisku ako bolo jeho dolajnovanie a ihrisko je plne funkčné. Aj v súvislosti so živým ihriskom sa chceme poďakovať mestu Stupava za zakúpenie vretenovej kosačky, ktorá nám výrazne pomôže pri kosení ihriska.

imas1

Ihrisko ešte v najbližšej dobe čakajú úpravy, ktoré spríjemnia sledovanie zápasov rodičom a priaznivcom klubu. V pláne je dobudovanie malej tribúny pre divákov a na ihrisko doplnia aj striedačky pre hráčov. Zveľadenia sa dočkal aj interiér, v ktorom sa vybudovala nová šatňa pre gepardov v modro-čiernych farbách.

fcimas-1

Do modro-čierneho sa odeli v novej sezóne aj naši gepardi v tréningovom procese. Okrem nových tréningových vecí sa hráči ďalších kategórií predstavia v zápasoch aj v bielych dresoch či nových modrých.

2_imas

Zápasové nasadenie, prístup k tréningovému procesu či celkové správanie a napredovanie sú jedny z aspektov, na základe ktorých vedenie a tréneri vyberajú hráčov, ktorí dostanú titul Hráč mesiaca. V každom mesiaci sa vyberie najlepší hráč z každej kategórie. Ocenení boli doposiaľ Jakub Martinovič, Adrián Foltýn, Hugo Morice, Filip Tóth, Martin Jícha, Lukáš Stankovič a Šimon Jakab.

imas-3

Druhá vlna Covidu-19 zastavila aj rozšírenie projektu INTER Academy Bratislava. Aktuálne sa projekt rozvíja v Stupave, počas jesene sa mal rozšíriť pre niektoré kategórie aj do Bratislavy. Bohužiaľ, vzhľadom na situáciu a prijaté opatrenia sa etablovanie projektu do hlavného mesta presunulo na jar budúceho roka.

1_imasimas

Napriek tomu, že spočiatku to vyzeralo tak, že budeme môcť aspoň nejako trénovať spolu na ihrisku, situácia sa zhoršila a my sme sa museli prispôsobiť. IMAS sa presunul do online priestoru, kde pravidelne prebiehajú tréningy aj za prítomnosti permanent coacha. Hráči sa síce hýbu a udržiavajú, všetci sa však tešíme, kedy sa opäť stretneme na ihrisku, aj keď by to malo byť len za sprísnených opatrení. 

3

Veríme, že sa do zápasového a tréningového procesu budeme môcť čo najskôr vrátiť, pretože okrem budovania si imunity tak udržujeme a posilňujeme aj medziľudské vzťahy a kolektívneho ducha.

1_imas-17

error

Nezabudni nás sledovať aj na