Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U17,  U19

Dorastenci na domácej pôde zvíťazili

Kategória U19 zvíťazila nad ŠK Svätý Jur, sedemnástka zdolala Iskru Petržalka

V zápase U19 sa ako prvý presadil v 19. minúte Didek, ktorý prekonal brankára domácich. V druhom polčase pridal gól Tóth a o štyri minúty  zvýšil na konečných 3:0 Biesik. Dubanovi sa podarilo udržať si čisté konto.

Skóre otvoril v zápase U17 vlastným gólom hráč z Iskry Petržalka. O dve minúty zvýšil na 2:0 domáci Magula. Rovnako, ako v staršom doraste, aj v sedemnástke si udržal brankár čisté konto.

imas19

U19

FC IMAS – ŠK Svätý Jur

Výsledok: 3:0

Zostava (FC IMAS): Matúš Duban, Peter Biesik (C), Lukas Gríger, Richard Dvoran, Filip Didek, Šimon Marušák, Marek Bilačič, Tomáš Magula, Adrián Foltýn, Nino Obert, Peter Tóth

Náhradníci (FC IMAS): Richard Košík

Góly (FC IMAS): Peter Biesik (60´), Filip Didek (19´), Peter Tóth (64´)

Hodnotenie trénera:

“Čakalo nás veľmi náročné stretnutie. Súper si držal neporaziteľnosť a keďže sme sa chceli dostať na popredné priečky, bolo veľmi dôležité vyhrať. Začiatok zápasu bol z našej strany opatrný, súpera sme vysoko nenapádali, čo je našou doménou na domácom ihrisku a čakali sme, s čím na nás súper vyrukuje. Postupne sme mali veľa priestoru a začali sme sa presadzovať v strede ihriska a po čiarach. Bolo veľmi dôležité, že výborne zahrala naša obrana, hrala jednoducho a veľmi dobre pri zakladaní našich útokov. Do druhého polčasu sme išli s tým, že vytvoríme tlak na súpera vysunutím defenzívnych hráčov vyššie k podhrotovým hráčom, čím sme zhustili priestor a súpera nútili k chybám. Darilo sa nám to a dvoma gólmi sme rozhodli o zápase. Hlavne hra v druhom polčase bola výborná, pri získaní lopty sme hrali po krajných vertikálach a odtiaľ sa presadzovali a ohrozovali bránu súpera. S výsledkom, s nasadením a s predvedenou hrou som bol veľmi spokojný.”

imas17

FC IMAS – MŠK Iskra Petržalka

Výsledok: 2:0

Zostava (FC IMAS): Jakub Martinovič, Tomáš Kurti, Hugo Morice, Maximilián Magáth, David Drahoš (C), Marek Magula, Daniel Šimovčík, Daniel Deák, Tobias Hoffer, David Martin Turoň, Gregor Púchy

Góly (FC IMAS): vlastný gól súpera (24´), Maximilián Magáth (26´)

Žlté karty (FC IMAS): David Martin Turoň (56´)

“V dnešnom zápase dostali od začiatku zápasu príležitosť aj ďalší chlapci z kádra. Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper, čo sa aj potvrdilo. Našou snahou bolo prehustiť stred ihriska a hneď po zisku lopty sa snažiť kolmými loptami za obranu súpera si vytvárať strelecké pozície a šance. Čo sa týka defenzívy mužstva, tam sme prvý polčas pracovali veľmi dobre, hostí sme nepúšťali do gólových príležitostí. Stredová formácia si dokázala vytvoriť priestor a zásobovať kraje ihriska dobrými loptami. Tak sa nám podarilo streliť dva góly po rýchlych kombináciách po krajnej vertikále, aj keď prvý so šťastím. Polčas sme vyhrali 2-0. Druhý polčas začal súper tlakom, čo sme aj očakávali. My sme sa nevedeli dostať do hry, robili sme nevynútené chyby, ponuková činnosť bola slabá. Súper nám pomohol svojím vylúčením, ale my sme boli zbytočne netrpezliví, stále sme sa snažili kombinovať v prehustených priestoroch. Bolo treba hru ukľudniť, byť trpezlivejší pri kombináciách, podržať loptu, otvoriť si ihrisko do šírky a hľadať voľné okienka v defenzíve hostí. V druhom polčase sme urobili veľa nevynútených chýb a súper stále žil. Na týchto veciach popracujeme v tréningovom procese. Pochvalu si zaslúžia chalani za disciplinovanosť a bojovnosť. Vydreté 3 body sú doma a ideme ďalej.”