Archív článkov

Dorastenci odohrali prvé prípravné stretnutia

Kategória U19 prehrala so Šaľou, kategória U17 vyhrala 2:3

V sobotu si dorastenci prvýkrát v letnej príprave zmerali svoje sily s iným družstvom, vycestovali na pôdu FK Slovan Duslo Šaľa. 

imasimas

U19

FK Slovan Duslo Šaľa – FC IMAS

Výsledok: 5:2

 

Góly: Foltýn 2

Zostava: Martinovič – Dvoran, Kobielsky (70´ Magula), Marušák (25´ Turoň), Bilačič, Didek, Druzhkov, Šimovčík, Biesik, Tóth, Foltýn

 

Hodnotenie trénera Tótha:

“Na prvý prípravný zápas v novej sezóne sme vycestovali za súperom do Šale. Po veľmi dlhom čase sme boli konečne na ihrisku v zápase. Očakával som ťažkého súpera, čo sa potvrdilo od úvodu zápasu. Domáci nás zatlačili, vytvárali si gólové šance, ktoré však nedokázali premieňať. My sme boli všade neskoro, nefungoval nám pressing na našej útočnej polovici, v súbojoch sme boli nedôrazní, mali sme slabší pohyb. Domáci sa dostali do vedenia. Od 20. minúty sme zlepšili pohyb, viac sme kombinovali a hra sa vyrovnala. Pozitívum je, že aj z ťažkých situácií sme sa snažili vyjsť kombinačne a nie odkopmi. Do polčasu sa nám gólom Foltýna podarilo vyrovnať. Druhý polčas bol úvode vyrovnaný, šance sa striedali na oboch stranách, dokázali sme streliť druhý gól, v šanciach domácich nás podržal brankár Martinovič. V týchto chvíľach sme mohli zápas zlomiť na našu stranu po nájazde Tótha, ale gól sme nedokázali streliť. Postupne nám začali ubúdať sily, spravili sme veľa nevynútených chýb, Šaľa sa dostala do tlaku a dokázala streliť tri góly. Vieme na čom máme pracovať v tréningovom procese, som rád, že som videl chalanov v ťažkom zápase a aj napriek prehre prevládajú pozitíva. Mrzí ma zranenie Marušáka, pevne verím, že bude v poriadku.”

imasU19

U17

FK Slovan Duslo Šaľa – FC IMAS

Výsledok: 2:3

 

Góly: Magula, Magáth, E. Zeman

Zostava: Hlobil – Zlocha, Foltýn, T. Zeman, Drahoš, Sirota, Magula (42´Druzhkov), F. Tóth, Toman (60´ Turoň) E. Zeman, Magáth

 

Hodnotenie trénera Žilavého:

“Tak, ako pre hráčov, to bol prvý zápas po dlhej prestávke aj pre mňa, v pozícii trénera to bola moja premiéra v novom pôsobisku FC IMAS. Od prvej minúty zápasu sme boli pod tlakom domácich, kde nás podržal náš brankár a neinkasovali sme gól. Od 10. minúty zápasu sme hru vyrovnali, začali sme lepšie kombinovať, častejšie sme sa dostávali pred bránku súpera a dokázali sme dať gól. V druhom polčase sme hrali svoju kombinačnú hru a opäť sa nám podarilo skórovať. Od 65. minúty, keď nám už začali ubúdať sily, sme súperovi sami vytvorili protiútoky našimi zlými prihrávkami a inkasovali sme. Musím chlapcov pochváliť za to, že hoci sme hrali v zmiešanej zostave s chlapcami z U15, tak to bol dobrý zápas. Pekný darček k mojim meninám v podobe výhry potešil, aj keď to bol len prípravný zápas.”

imasu17

error

Nezabudni nás sledovať aj na