Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U17

Dorastenci v prvom majstráku nezaváhali

Kategória U17 zvíťazila doma nad NŠK 1922 Bratislava a pripísali si prvé tri body. Víkend nám teda celkovo priniesol deväť bodov!

Gólovo sa v šestnástej minúte presadila nová posila tímu Magáth, na ktorého v dvadsiatej minúte nadviazal Filip Didek premenou pokutového kopu. O štyri minúty neskôr zvýšil na 3:0 Richard Košík. Po polčasovej prestávke prišlo k striedaniu na strane hostí. Po jedenástich minútach využil svoju šancu opäť Košík a strelil posledný gól zápasu. Do konca ešte prišlo ku štyrom striedaniam, trom na strane hostí a na strane domácich nahradil na ihrisku Magátha Púchy. Po záverečnom hvizde sa zápas skončil výsledkom 4:0.

FC IMAS – NŠK 1922 Bratislava

Výsledok: 4:0

Zostava (FC IMAS): Jakub Martinovič, Adrián Foltýn (C), Marek Magula, Richard Dvoran, Tomáš Kurti, Filip Didek, Tobias Hoffer, Hugo Morice, David Drahoš, Maximilián Magáth (60´), Richard Košík

Náhradníci (FC IMAS): Daniel Deák, Gregor Púchy (60´), Daniel Gunár

Góly (FC IMAS): Filip Didek (20´), Maximilián Magáth (16´), Richard Košík (24´, 51´)

Hodnotenie trénera:

“V prvom majstrovskom zápase  po dlhej dobe sme sa stretli s kvalitným súperom. Od začiatku bolo vidno, že hostia majú svoju kvalitu a nám prvých 5 minút trvalo, kým sme sa dostali do zápasu. Hralo sa vo veľmi dobrom tempe z oboch strán. Hostia v úvode mali opticky loptu viac vo svojej moci, ale nie v nebezpečných priestoroch. My sme hrali trpezlivo, kombinačne, snažili sme sa využívať kraje ihriska. Kombinačne sme boli silní na lopte, dokázali sme sa kombináciou dostávať za súperovu obranu a zakončovať. Veľmi dobre sme dokázali prepínať z defenzívnej činnosti do ofenzívnej a súper s tým mal veľké problémy, hlavne so zachytávaním našich kolmých lôpt za obranu. Z týchto situácii sme dokázali v prvom polčase streliť tri góly. Dobre sme vykrývali stred poľa, kde sme zachytávali súperove kombinácie. Za prvý polčas mali hostia jednu stopercentnú šancu, ale podržal nás náš brankár perfektným zákrokom. Druhý polčas začal súper tlakom, snažili sa o strelenie kontaktného gólu, nám chvíľu trvalo, kým sme sa dostali do svojho tempa. Podarilo sa nám streliť štvrtý gól a prakticky sme rozhodli o zápase. Taktickou hrou sme zápas doviedli do víťazného konca. Dnes si zaslúžia pochvalu všetci hráči za veľmi dobrý výkon.”