Dve výhry rozdielom triedy

Ďalší anglický týždeň priniesol stredajšie zápasy kategórii U15 a U13.

Starší žiaci vycestovali na majstrovský zápas na ihrisko FC Rohožník. Zápas nabral na tempe hneď od začiatku, kedy súperovi vsietil gól David Drahoš v 2. minúte. Gólom na 0:2 zvýšil náskok modro-čiernych Tobias Hoffer v 17. minúte. V prvom polčase po množstve šancí padol aj tretí gól, ktorý strelil po priamom kope Adrián Foltýn. Naši hráči tak mohli pokojne odísť do kabín za stavu 0:3. Začiatok druhého polčasu bol rovnaký ako v prvom. Hneď v úvode padol gól Tobiasa Hoffera, čím zvýšil na 0:4. V nadchádzajúcich šiestich minútach prišlo k štyrom striedaniam. Nášho Filipa Dideka nahradil Daniel Deák v 45. minúte, na strane hostí Matúša Varmuža nahradil Timon Buchbauer, Dušana Panenku vystriedala Sandra Seličová a namiesto Davida Maráčeka prišiel na ihrisko Tomáš Ferik. Skvelý výkon chlapci potvrdili ešte posledným gólom Juraja Mesároša po skvelej akcii Davida Drahoša. 70 minút tak prinieslo krásny výsledok 0:5 a skvelý výkon všetkých na ihrisku.

Zahanbiť sa nenechala ani U13-tka, ktorá odohrala zápas vo Veľkých Levároch. Zápas otvoril gólom do siete domácich Jožko Haramia, ktorý tak strelil jediný gól prvého polčasu. Polčasový výsledok bol po 30-tich minútach 0:1. Na góly bol zaujímavejší druhý polčas, v ktorom padli štyri. Prvý z nich padol do našej brány po strele Erika Danihela, čím TJ Veľké Leváre vyrovnali na 1:1. Následne prišli tri góly našich hráčov – prvý strelil strelec prvého gólu Jožko Haramia, ktorého nasledoval gólom Lucas Benkovský. Gólovú parádu zakončil Šimon Zlocha v 55. minúte gólom na stav 1:4, ktorým sa zápas po 60-tich minútach skončil.

imas

FC Rohožník – FC IMAS

Výsledok: 0:5

Zostava (FC Rohožník): Martin Jankovič, Zdenko Angermayer, David Maruna, Michal Blanárik (C), Matúš Varmuža (48´), Zdeno Švanda, David Maráček (51´), Kristián Pavlík, Jakub Čulen, Dušan Panenka (48´), Mário Zajac

Náhradníci (FC Rohožník): Timon Buchbauer (48´), Sandra Seličová (48´), Tomáš Ferik (51´), Nikoleta Fáberová, Vanda Kuračková

Zostava (FC IMAS): Martin Učeň, David Martin Turoň, Tomáš Bálent, Denis Maroš, Adrián Foltýn (C), Juraj Mesároš, Patrik Škereň, Filip Didek (45´), Tobias Hoffer, David Drahoš, Ivan Druzhkov

Náhradníci (FC IMAS): Daniel Deák (45´), Šimon Marušák

Góly (FC IMAS): 2 Tobias Hoffer (17´, 44´), Adrián Foltýn (19´), Juraj Mesároš (68´), David Drahoš (2´)

“Na ďalší zápas v poradí sme nastúpili v krásnom areáli FC Rohožník. Vedeli sme od začiatku, že to bude náročný zápas. Už v druhej minúte sme otvorili skóre na 0:1 po strele spoza pokutového územia od Dávida Drahoša. Dostávali sme sa do dobrých šancí aj naďalej. Pramenil z toho pekný druhý gól, kedy sme kombináciou od polovičky hracej plochy prešli až do pokutového územia a Tobias Hoffer peknou strelou vsietil gól. Naďalej sme boli aktívnejší na lopte, snažili sme sa čo najviac o otáčanie ťažiska hry. Skvelo hlavne fungovala rozohrávka od brankára až smerom dopredu. Do polčasu sa zvýšil výsledok na 0:3, keď tretí gól dal z priameho kopu Adrián Foltýn. V druhom polčase sme ešte zvýšili prevahu na ihrisko, hrali sme na viac nahrávok, častejšie sme mali loptu na kopačkách. Štvrtý gól pridal opäť Tobias Hoffer po peknej kombinácií opäť až od poliacej čiary. Súper sa len sporadicky dostával na našu polovičku a bolo to hlavne tým, že sme zachytávali súperovu rozohrávku už na ich polovičke. V predposlednej minúte sa na pravej strane zálohy blysol Dávid Drahoš perfektnou individuálnou akciou, kedy prešiel kľučkami troch protihráčov, nahral pod seba nahrávku Jurajovi Mesárošovi a tým sme uzavreli zápas na konečných 0:5. Potešila ma hlavne vyššia efektivita v zakončení, ale stále na tom naďalej musíme pracovať. Chalani predviedli super výkon.”

TJ Veľké Leváre – FC IMAS

Výsledok: 1:4

Zostava (TJ Veľké Leváre): Patrik Hesek, Filip Oračko, Adrian Polak, Tomáš Holka, Alex Houndjo, Stanislav Skokanek, Erik Danihel, Simon Šteflík (C), Karolína Pernecká, Adam Malík, Dominik Baláž, Štefan Dancso, Marco Balgavý, Branislav Námesný, Jakub Pernecký, Polák Samuel

Góly (TJ Veľké Leváre): Erik Danihel (39´)

Zostava (FC IMAS): Lukáš Zacharias Man, Artur Procházka, Šimon Zlocha, David Kovár, Richard Hlobil (C), Lucas Benkovský, Martin Mlynka, Juraj Haramia, Jožko Haramia

Góly (FC IMAS): 2 Jožko Haramia (5´, 42´), Lucas Benkovský (45´), Šimon Zlocha (55´)

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Zápas sa začal vo veľmi vysokom tempe a každé družstvo sa snažilo útočiť a vytvárať si šance na zakončenie. Po prvotnom oťukávaní, kedy sa hra delila, sme prevzali iniciatívu na ihrisku, začali kombinovať a vytvárať si veľmi sľubné šance so zakončením, avšak nepodarilo sa nám prekonať hosťujúceho brankára. Chlapci v niektorých pasážach hry hrali famózne na jeden-dva dotyky, avšak v niektorých situáciách to bolo na škodu, kedy chceli loptu dotlačiť až do brány. Samozrejme, objavili sa aj slabšie chvíľky, za ktoré nás ale domáci nepotrestali. S pribúdajúcim časom prichádzali ďalšie šance a jednu z nich sme využili na vedúci gól. Potom z nás odpadla nervozita a rodili sa protiútoky jeden za druhým, ale bez ďalšieho gólu. Cez polčas som chlapcov nabádal, aby sa snažili hrať po zemi a s čo najväčším počtom prihrávok, aby sme nedržali loptu a snažili sa o časté zakončenie na bránu. Druhý polčas sa ani poriadne nezačal a už sme sa dostali do veľkej šance. Takto sa niesol aj jeho zvyšok. Postupne sme úplne prevzali iniciatívu na ihrisku a jednoznačne dominovali. Aj napriek vyrovnávajúcemu gólu, ktorý sme inkasovali, to s hráčmi nijako neotriaslo a v priebehu pár minút sme rozhodli zápas v náš prospech. Chlapci ukázali súdržnosť, chcenie, motiváciu a chuť sa zlepšovať a napredovať. Som rád, že sa nám darí skórovať, že si dokážeme vytvárať šance a náš herný prejav napreduje.”