Archív článkov,  Fotogaléria,  INTER Academy projekt

FC IMAS na Internshipe v Miláne!

V rámci projektu INTER Academy Bratislava mali gepardi možnosť zúčastniť sa výletu do Milána

Počas výletu si prezreli najprv v sobotu vnútorné priestory štadióna San Siro, videli prvoligový zápas žien Interu proti Juventusu a v nedeľu navštívili mládežnícke centrum Interu. Čerešničkou na torte bol zápas INTER – UDINESE!

Poďme si prostredníctvom fotiek pripomenúť, čo naši gepardi zažili v Miláne!


💙🖤RIPAMONTI RESIDENCE & HOTEL MILANO🖤💙

Zápas žien, cestovanie a prvý deň Internshipu nás unavil. Po zápase INTER – JUVENTUS sme sa za daždivého počasia presunuli do hotela Ripamonti. Hotel má až 916 izieb. Po príchode sme sa ubytovali, navečerali a išli načerpať síl pred ďalším dňom. V nedeľu sme sa naraňajkovali a presunuli sa na ďalší bod výletu. 


💙🖤ZÁPAS ŽIEN INTER – JUVENTUS🖤💙

Po prehliadke štadióna San Siro sme sa presunuli na Breda Stadium Milano. Štadión má kapacitu zhruba 4500 divákov a my sme si na ňom vychutnali zápas ženskej Serie A.

Najvyššia liga ženského futbalu bola založená v roku 1968. Od sezóny 2018 – 2019 ju vedie Talianska futbalová federácia (FIGC) a v súčasnosti v nej pôsobí 12 tímov. Pred sezónou 2018 – 2019 mal Inter iba ženské mládežnícke tímy. Po zisku titulu Serie B v sezóne 2018 – 2019 získali ženy Interu postup do Serie A vďaka takmer dokonalej sezóne so 64 bodmi za 21 víťazstiev a len jednu remízu.

To, ako zápas žien INTER – JUVENTUS prebiehal prekvapilo nejedného člena výpravy. V prvom polčase sa šance striedali na oboch stranách a hráčky prejavili dravosť. Góly prišli až v druhom polčase. Do vedenia sa najprv dostali hráčky Juventusu. O päť minút Interistky vyrovnali, ale o štyri minúty sa opäť hráčky Juventusu dostali do vedenia. Domácim sa už napriek niekoľkým šanciam nepodarilo vyrovnať. Napriek tomu, že Interistky prehrali, zápas bol pre nás zážitkom. Naši hráči materinskou rečou pozdravili hráčku Juventusu Andreu Staškovú, ktorá strelila do siete Interu víťazný gól. Interistky sa aktuálne držia v tabuľke na piatom mieste. Držíme a im palce a veríme, že sa do konca sezóny dostanú ešte vyššie! 


💙🖤PREHLIADKA ŠTADIÓNA SAN SIRO🖤💙

Po príchode do Milána bola prvým bodom programu prehliadka domovského stánku Interu Miláno. Počas úvodnej návštevy múzea a prehliadky aj vnútorných priestorov štadióne sa gepardi dozvedeli množstvo informácií. Napríklad tieto:

  • Táto milánska ikona, známa aj ako Stadio Giuseppe Meazza, je súčasťou Milána od roku 1926 (prvý stavebný kameň bol položený v roku 1925).
  • Od tohto roku prešla niekoľkými rekonštrukciami a to v roku 1939, 1955 a 1989.
  • Štadión bol do roku 1945 určený pre AC Miláno, Inter Miláno sa sem nasťahoval až v roku 1945.
  • Kapacita štadióna je približne 85 700 divákov!  
  • Stadio Giuseppe Meazza vo svojej histórii privítal aj Československo.

Hráči mali možnosť prezrieť si aj šatne oboch domácich klubov. Kým šatňa AC je zameraná rovnako ako klub viac na individualizmus, šatňa Interu je orientovaná na spolupatričnosť a kolektív. Po prehliadke šatní si hráči vychutnali prechod tunelom vedúcim na ihrisko a pohľad, aký zažívajú Interisti. Výstup z tunela na ihrisko a vôňu San Sira! Stavba, ktorá vyráža dych zvonka, je rovnako fascinujúca aj zvnútra. Naši gepardi si mohli veľkoleposť štadióna vychutnať do sýtosti, nakoľko mali prehliadku len pre seba.

Po prehliadke nasledoval obed a s plnými žalúdkami odchod na miesto ďalšieho bodu programu.


💙🖤PRÍCHOD NA SAN SIRO🖤💙

V sobotu v ranných hodinách sme po dlhej ceste dorazili do Milána. O tom, že nás čaká zápas Serie A INTER – UDINESE nás informovali bannery na budovách v okolí San Sira. Ikonickú stavbu zbadali hráči už z diaľky a nadšenie bolo cítiť vo vzduchu. Stadio Giuseppe Meazza známy tiež ako San Siro je veľkolepou stavbou, ktorá nadchne nejedného fanúšika. Hneď po príchode začali cvakať fotoaparáty a tak Vám ponúkame niekoľko záberov z príchodu spred domovského stánku Interu! 


💙🖤ODCHOD🖤💙

Je to presne týždeň, čo sme sa s hráčmi IMASu vybrali na Internship. Minulý týždeň v piatok vo večerných hodinách sme sa stretli, povedali si inštrukcie a nasadli do autobusu. Čakala nás náročná cesta do Milána. Našťastie, chalani všetko perfektne zvládli. Hráči spolu s rodičmi a realizačným tímom cestovali v mikinách a tričkách, ktoré chalanom tento víkend budú pripomínať. Aj touto cestou chceme poďakovať šoférom Royalbus za perfektne zvládnutú jazdu a neskutočný prístup. Zároveň za krásnu spomienku akou sú mikiny a tričká ďakujeme spoločnosti Tlačiareň Neumahr s.r.o.!

error

Nezabudni nás sledovať aj na