Archív článkov,  INTER Academy IMAS - Slovakia

Futbalová škola pod taktovkou FC Internazionale Milano otvorila svoje brány

Po úspešnom skončení každoročne sa konajúceho INTER Academy Camp-u v Trebaticiach, sa hráči i talianski tréneri presúvajú do novovznikajúcej futbalovej akadémie INTER Academy IMAS – Slovakia v Stupave, ktorú slávnostne inaugurovali 6.6.2018 za účasti zástupcov veľkoklubu FC Internazionale Milano, jeho Vice-Prezidentom Javierom Zanettim a prezidentom FC IMAS Petrom Hasoňom.

imas_interacademy (2)INTER Academy IMAS – Slovakia rozvíja svoju činnosť v športovom centre v meste Stupava na zmodernizovanom futbalovom stánku, ktorého súčasťou je komplexné vybavenie pre hráčov ako napríklad ubytovanie, plavecký bazén, krytá športová hala, sauna, posilňovňa a služby fyzioterapeuta. 

Akadémia začala od polovice júla s náborom hráčov a začína sa pripravovať na riadny tréningový proces a vstup do súťaží. Ako uviedol športový a technický riaditeľ INTER Academy IMAS – Slovakia Ivan Konfráter: „Záujem detí a dorastencov o členstvo v akadémií prekonal aj tie najoptimistickejšie očakávania a preto sme sa rozhodli rozšíriť počty trénerov v jednotlivých kategóriách, aby sme pri zachovaní kvality a požiadaviek našich talianskych trénerov vyšli v ústrety čo najväčšiemu počtu detí, ktoré majú chuť trénovať a vzdelávať sa v zmysle metodiky FC Internazionale Milano.“ Ako ďalej uviedol, akadémia bude mať až do konca septembra otvorené tréningy, kde sa bude môcť prísť pozrieť široká verejnosť a  vyskúšať si, ako taký tréning prebieha.

Generálny manažér klubu Radoslav Mlynár pripomenul, že hlavným cieľom akadémie na Slovensku je priniesť a dať reálnu možnosť mladým talentom priamo sa rozvíjať v podmienkach, ktoré urobili z FC Internazionale Milano svetový veľkoklub a v týchto podmienkach dosiahnuť ako športový tak i osobnostný úspech a rozvoj.

imas_interacademy (1)

Tomu majú v prvom rade prispieť kvalitní tréneri, ktorých vedie skúsený profesionál Raffaele Quaranta, jeden z najúspešnejších trénerov v histórii FC Internazionale Milano v Inter soccer school a iných svetových klubov, neopomenúc bohatú hráčsku kariéru.

Ako dodal generálny manažér na záver: „Rešpekt voči druhým, aktívna účasť na živote skupiny, výmena názorov a zdieľanie víťazstva alebo porážky ako individuálnej a kolektívnej vzdelávacej skúsenosti bude zohrávať ústrednú úlohu v našej akadémii. Naše deti sa stanú vynikajúcimi občanmi s rešpektom k druhým a hlavne k samým sebe.“

Technické prepojenie medzi akadémiou so sídlom v Miláne a ostatnými strediskami je základom mládežníckeho sektoru a tým, čo robí akadémie Interu unikátnym. Každá akadémia, ktorú má INTER vo svete, je rozšírením klubu a ľudia, ktorí sú zapojení v jednotlivých afiliáciách v zahraničí, sú súčasťou akadémie so sídlom v Miláne.

Každoročne sa uskutočňuje niekoľko aktivít na posilnenie vzťahov medzi jednotlivými akadémiami po celom svete. Výmena názorov, predávanie skúseností a aktívny dohľad talianskych partnerov v procese samotného tréningu je samozrejmosťou ako i dohľad nad dodržiavaním štandardov INTER Academy.

error

Nezabudni nás sledovať aj na