Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Gepardi z U15 na víťaznej vlne

Starší žiaci zvíťazili v Pezinku, mladší tri body nepriniesli

Kategória U15 sa vezie na víťaznej vlne a aj po zápase v Pezinku si chceli výhernú šnúru udržať. Gepardi sa v prvom polčase ťažko presadzovali čo využil súper a v závere polčasu nám strelil gól. Po polčase sa však hráči prebrali a v 39. minúte Toman vyrovnal. To však gepardom nestačilo, bojovali ďalej a ich snaha bola odmenená gólom v 48. minúte na konečných 1:2. Starší žiaci tak šnúru víťazstiev nepretrhli a z Pezinku priviezli tri body.

To sa však nepodarilo mladším žiakom, ktorých sa smola nechce pustiť. Na ihrisku v Pezinku sa im nepodarilo presadiť sa, vďaka čomu súper vyhrával do polčasu 5:0. Napriek chceniu gepardov sa im v druhom polčase podarilo prekonať brankára domácich len raz po strele Borisa Šimkoviča, minútu pred koncom však súper na gól odpovedal a uzavrel stav zápasu výsledkom 6:1.

fcimas_fcslovanmodra-8

Ilustračná foto: Erika Šarudiová

PŠC Pezinok – FC IMAS

Výsledok: 1:2

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Šimon Zlocha, Samuel Foltýn, Alexander Machovich, Jakub Chochol, Filip Tóth (C), Lucas Benkovský, Bruno Sirota, Patrik Štvrtecký, Miroslav Toman, Erik Zeman

Náhradníci (FC IMAS): Jožko Haramia, David Kovár, Pavol Zeman, Tomáš Zeman

Góly (FC IMAS): Miroslav Toman (39´), Patrik Štvrtecký (48´)

Žlté karty (FC IMAS): Šimon Zlocha (40´)

Hodnotenie asistenta trénera:

“Do dnešného zápasu v Pezinku sme vystúpili nervózne. Opäť nám robila problém živá tráva a prvý polčas sme sa na ihrisku len hľadali. Viazla nám kombinácia a nefungovali kraje ihriska. Naše rozhodnutia pri riešení herných situácii neboli ideálne. Tempo našej hry ani zďaleka nebolo na požadovanej úrovni. Po hrubej individuálnej chybe sme dostali gól do šatne, ktorý nám ale, paradoxne, pomohol. Cez polčas sme si opäť museli viac veci vysvetliť, ale do druhého polčasu sme vybehli ako pokropení živou vodou. Súpera sme zatlačili na jeho polovicu a podarilo sa nám rýchlo vyrovnať, keď náš pressing slávil úspech. Po tomto góle sme sa do súpera ešte viac “zahryzli” a po peknej krídelnej akcií, a výbornej spätnej prihrávke, sme našu snahu korunovali druhým gólom. Akcia na jeden dotyk sa páčila aj nejednému domácemu divákovi. Naše vedenie sme mohli ešte navýšiť, ale naše šance skončili tesne vedľa alebo nad bránou domácich. V závere zápasu už súper len nakopával vysoké lopty, ktoré sme si s prehľadom postrážili. Chlapci dokázali opäť svoju mentálnu odolnosť, keď druhý zápas po sebe dokázali otočiť nepriaznivý výsledok vo svoj prospech.”

Výsledok:

Zostava (FC IMAS): Martin Jícha, Jakub Měšťan, Juraj Haramia (C), Arsen Juriv, Siniša Belay, Eva Ševčíková, Martin Mlynka, Lukáš Szepesi, Hugo Michal Šíra, Martin Kyselica, Matej Chmelík, Boris Šimkovič, Samuel Holec

Góly (FC IMAS): Boris Šimkovič (57´)

Hodnotenie trénera:

“Po prvýkrát sme mali pokope celý káder a cestovali sme k súperovi do Pezinka. Chlapci odohrali v priebehu štyroch dni dva zápasy, čo je pre nás dobré, pretože počas prípravy sme toho moc neodohrali. V poslednom tréningu sme precvičovali zakončenie a jednoduchú kombináciu, ktorou sme sa chceli presadiť v majstrovskom zápase. V kabíne sme spolu s asistentom vysvetlili hráčom, aby hrali zodpovedne, hrali jednoducho a nerobili zbytočne veľa chýb, čím by sme domácim dávali priestor na vypracovanie si šancí. Úvody zápasov ale, bohužiaľ, nevieme zachytiť, robíme chyby, za čo nás súper vždy potrestá. Po našich ľahkých chybách sme darovali domácim úvodné tri góly. Veľmi ťažko sme sa presadzovali v súbojoch a nevedeli podržať loptu na súperovej polovici. Do polčasu sme ešte dvakrát inkasovali. Na chlapcoch bolo vidieť sklamanie. Cez polčas som vysvetlil, že len bojovný výkon v druhom polčase môže niečo zmeniť. Hráči v druhom polčase bojovali, chceli streliť gól, ktorý by ich povzbudil. Výkon bol živší, dokázali sme streliť gól, ale vzápätí opäť inkasovali. Výsledok je trpký, ale musíme ďalej pracovať v tréningovom procese a pripraviť sa na najbližší zápas.”