Archív článkov

Hodnotenia majstrovských zápasov U13

U13

FC IMAS – FK Záhorská Ves

Výsledok: 7:2

 

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Prvý prípravný zápas v príprave sme odohrali proti súperovi zo Záhorskej Vsi. Pred prvým zápasom sme mali za sebou len pár tréningov, pribudli noví hráči, niektorí odišli. Jadro mužstva ale ostalo, čo ma veľmi teší, ale máme obdobie dovoleniek a poniektorí hráči chýbali. Začiatok zápasu bol trocha pomalší, dlho sme držali loptu a hrali len po jednej strane. S pribúdajúcim časom sme sa dostávali do šancí, ale tie sme nevedeli premeniť a niektoré zase vychytal brankár hostí. Staré známe pravidlo – nedáš, dostaneš sa opäť potvrdilo a inkasovali sme ako prví. Chlapci ale bojovali ďalej, pribúdali naše šance po rýchlych protiútokoch a ešte do polčasu sme otočili skóre. Hráčom som vysvetľoval, že musia pracovať s loptou rýchlejšie, premieňať šance a predovšetkým komunikovať. V druhom polčase sa nám darilo presadzovať v krídelných priestoroch a dokázali opäť skórovať. Zápas sme dotiahli do víťazného konca, jediné, čo mrzí, sú veľmi lacné góly, ktoré sme inkasovali.”


U13

FKM Karlova Ves – FC IMAS 

Výsledok: 6:1

 

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Ďalší v poradí prípravný zápas sme odohrali proti súperovi U12 Karlova Ves. Som veľmi rád, že sa nám podaril vybaviť zápas proti súperovi, ktorý hráva vyššiu súťaž. V takýchto zápasoch sa nám trénerom ukáže všetko to, na čom sa musí v tréningovom procese ešte popracovať a taktiež vieme, kde sa naša výkonnosť momentálne nachádza. Zápas sme nezačali zle, vedeli sme podržať loptu, dokázali sme kombinovať, ale v zapätí sme veľmi ľahko strácali loptu a tým ponúkli šancu súperovi na strelenie gólu. Viazla nám kombinácia a už keď sme mohli isť do protiútokov, nedokázali sme rýchlejšie pracovať s loptou a súper nás vytlačil alebo loptu vzal. Taktiež naše bránenie nebolo veľmi dobré a chýbala nám komunikácia. Inkasovali sme ako prví, ale ani potom sme sa nevedeli presadzovať. Cez polčas som chlapcom pripomínal, že veľmi dôležitá je komunikácia a rýchla práca s loptou, pretože súper aktívne bráni. V druhom polčase boli úseky, kedy sme hrali dobre, vytvorili sme si šance, krásne akcie ale popri tom boli aj úseky, ktoré boli veľmi zle a na tých musíme popracovať. Chlapcov musím pochváliť, bojovali, ale musíme pracovať oveľa viac, aby sme boli na ligu 100% pripravení.”

 

Hodnotenie asistenta trénera Hančíka:

“Odohrali sme prípravný zápas s FK Karlovka s kategóriou U12. K zápasu hráči pristúpili ustráchane a bez sebadôvery. Nevedeli sme sa dostať to útočnej zóny a absolútne nám nefungovala stredová formácia. Celé mužstvo pokazilo kvantum prihrávok a len ťažko hľadať v zápase nejaké pozitívum. Prvé náznaky našich typických akcií cez krajné vertikály sa objavili v hre prvý raz až v posledných 10-tich minútach, keď súper len zápas už dohrával a nehral do plných. Sú aj takéto dni, keď sa nič nedarí, ale niektorí hráči by si mali vstúpiť do svedomia, lebo keď nie je ani snaha a správny postoj, tak nemá význam chodiť ani na ihrisko.”

error

Nezabudni nás sledovať aj na