Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15

Ihrisko pokrstené, 6 bodov zo soboty

Domáce zápasy s Modrou zvládli obe kategórie

Hneď v úvode zápasu U15 sa hetrikom predviedol Erik Zeman, ktorý prekonal brankára hostí v deviatej, jedenástej a dvanástej minúte. Následne sa do šance dostal Lucas Benkovský a zvýšil na 4:0. Po štvrťhodinke plnej krásnych šancí prišiel piaty gól po strele Miroslava Tomana. Druhý polčas sa začal striedaním, na ihrisko prišiel Tomáš Zeman a nahradil Paťa Štvrteckého. V 36. minúte pridal šiesty gól opäť Toman. V 51. minúte opustila ihrisko trojica Kilian, Kovár  Tóth a na ihrisko vybehli Sirota, Haramia a Zlocha. Do konca zápasu sa gepardom podarilo prestreliť brankára hostí ešte päťkrát a to v 53. minúte po strele Erika Zemana, v 55. a 60 pridal dva góly Bruno Sirota, v 67. strelil svoj piaty gól Zeman a na konečných 11:0 zavŕšil Šimon Zlocha.

Tri body si pripísala aj kategória U13. V zápase sa v deviatej minúte presadil Siniša Belay a o tri minúty neskôr pridala gól Evka Ševčíková. Do polčasu prebiehali súboje na oboch stranách, hostia zahodili šance rovnako ako domáci. Tretí gól prvého polčasu strelil tesne pred hvizdom Maťo Mlynka. V druhom polčase sa gólovo presadila hráčka z Modry, ktorá prekonala nášho brankára v 43. minúte. Po žltej karte na strane súpera prišlo k pokutovému kopu, ktorý premenil Haramia a stav uzavrel na 4:1.

fcimas_fcslovanmodra-2

FC IMAS – FC Slovan Modra

Výsledok: 11:0

Zostava (FC IMAS): Richard Hlobil, Evan Samuel Kilian (51´), Samuel Foltýn, Alexander Machovich (C), David Kovár (51´), Filip Tóth (51´), Lucas Benkovský, Jakub Chochol, Patrik Štvrtecký (36´), Miroslav Toman, Erik Zeman

Náhradníci (FC IMAS): Jožko Haramia (51´), Tomáš Zeman (36´), Bruno Sirota (51´), Šimon Zlocha (51´)

Góly (FC IMAS): Lucas Benkovský (18´), Miroslav Toman (35´, 41´), Erik Zeman (9´, 11´, 12´, 53´, 67´), Bruno Sirota (55´, 60´), Šimon Zlocha (68´)

Hodnotenie trénera:

“Do zápasu sme vstúpili dobre. Od začiatku zápasu sme diktovali tempo. Loptu sme mali pod kontrolou. Všetky akcie sme zakončili strelou na súperovu bránku. Vypracovali sme si množstvo šancí. Častokrát sme šance nevyužili. Síce sme dali prvý polčas dosť gólov, ale s pribúdajúcimi gólmi klesalo tempo zápasu. V polčase sme si povedali, že budeme stále hrať svoj štandard a nebudeme uberať z tempa. Hráčom sa to čiastočne darilo, no v niektorých fázach druhého polčasu sa stále prispôsobovali súperovi. Napriek tomu sme spokojní s predvedenou hrou aj s počtom gólom. Hráči nás potešili.”

Výsledok: 4:1

Zostava (FC IMAS): Martin Jícha, Jakub Měšťan, Juraj Haramia (C), Arsen Juriv, Siniša Belay, Eva Ševčíková, Martin Mlynka, Lukáš Szepesi, Hugo Michal Šíra, Oliver Gerči, Michal Kürti, Peter Pristach, Tobiáš Tomeček, Samuel Holec

Góly (FC IMAS): Juraj Haramia (56´), Siniša Belay (9´), Eva Ševčíková (12´), Martin Mlynka (29´)

“Druhý majstrovský zápas sme odohrali proti súperovi z Modry. Prvý zápas sme prehrali, takže sme vedeli, že chceme aby body ostali doma. Káder bol opäť doplnení o mladších hráčov, ktorí ukázali svoju kvalitu už v prvom zápase. V tréningovom procese sme sa zamerali na zakončenie, ktoré nás trápilo počas zápasu v Malackách. Pred zápasom som chlapcom povedal, že dnes to bude nielen o bojovnosti ale predovšetkým o  presnej častej streľbe a prvom dotyku. Po začatí zápasu trocha trvalo, kým sme sa dostali do tempa a aj hráči zistili, že to dnes nebude ľahké. Bohužiaľ, s pribúdajúcim časom sa naša hra nezlepšovala a to, čo som povedal pred zápasom hráčom, ostalo v šatni. Počas prvého polčasu sme prestriedali, prišli góly, ale hra nebola dobrá. Cez prestávku som pripomínal, aby sme viac využívali ihrisko, rozprávali a spresnili prihrávky. Druhý polčas bol ale opäť podobný ako prvý a nebyť skvelo chytajúceho brankára, výsledok mohol byť úplné iný. Tri body ostali doma, ale predvedený výkon bol ďaleko za očakávaniami.”