Archív článkov

IMAS štartuje jesennú časť sezóny

Kategórie U17, U15 a U13 odohrajú svoje prvé majstrovské zápasy

FC-IMAS-2019

Letná príprava sa pre gepardov od U17 po U13 začala koncom júla a už zajtra ich čaká začiatok jesennej časti sezóny. „Letnú prípravu sme začali 22.7. 2019. Museli sme sa vysporiadať s tým, že 60% majstrovského mužstva odišlo do kategórie U17. Počas prípravného obdobia sa zapojilo niekoľko nových hráčov. Dá sa povedať, že všetci sa veľmi dobre uchytili. Vytvorili spolu veľmi dobrú partiu, z ktorej ide dobrá energia. K našej kategórii U15 sa pridali aj traja hráči z kategórie U13. Veríme, že budú dobrým spestrením už teraz zaujímavého tímu,“ povedal o letnej príprave U15 tréner Holásek. Hráči odohrali niekoľko prípravných zápasov, ktoré preverili ich pripravenosť na majstrovskú sezónu.

Príprava každej kategórie je individuálna, tréneri sa držia metodológie, ktorú im ponúka projekt INTER Academy IMAS – Slovakia, nás však zaujímalo, na čo sa jednotlivé tímy zamerali. „Zamerali sme sa  hlavne na herný výkon hráča ako aj zvyšovania kvality celého mužstva. Veľa času sme venovali taktike a technike ako aj správaniu sa chlapcov v určitých fázach hry,“ povedal tréner U17 Ján Murár. Gepardi z U15 sa pod vedením trénera Holáska a Hladkého zamerali hlavne na zohrávanie nových hráčov s pôvodnými. Obmedzením bolo prázdninové obdobie, keďže družstvo ani na jeden zápas nenastúpilo so všetkými hráčmi, ktorí patria do kategórie. „Počas prípravy sme odohrali štyri prípravné zápasy, z toho sme tri vyhrali a jeden remizovali. Samozrejme, výsledky potešia, ale viac ma tešila hra a produktivita, hlavne v posledných dvoch zápasoch. Aj keď už začína hlavné obdobie, radi by sme popracovali na jednom či dvoch hráčoch do našej kategórie,“ dodal Holásek. Spokojnosť s letnou prípravou a kádrom je aj v kategórii U13: „Letná príprava prebehla podľa plánu. Chlapci počas nej odohrali 5 prípravných zápasov. Na tréningoch sme sa zamerali hlavne na rozvoj herných činností jednotlivca a predovšetkým na zlepšení kondície hráčov. Káder sa trošku zmenil, pribudli noví hráči, niektorí odišli, ale celkovo som s kádrom spokojní,“ povedal tréner U13 Richnavský.

fcimas_fcrohožník (1)

Niekoľko hráčov pribudlo aj do kategórie U17, čo zhodnotil Murár: „Do kádra bol hlavne veľký prísun hráčov z U15, čomu bol aj prispôsobený plán tréningového procesu. Na skúške bolo pár nových hráčov, ale, žiaľ, neuchytili sa. Veľmi pozitívnym prínosom bol príchod brankára z Domina. Káder opustili dvaja hráči plus brankár.“ Lodivod U17 od svojich zverencov očakáva nasledovné: „Očakávam, od hráčov, že nadviažu na herné výkony z jesene. Pristúpia k zápasom zodpovedne a disciplinovane, ako tomu bolo aj v príprave. Hlavne, aby sa futbalom bavili a užívali si radosť z hry.“ Očakávania zo strany hlavného trénera sú aj v kategórii U15. „Jesenná časť bude pre nás náročná. Sme nováčik v druhej lige. Prvé zápasy budú o zvyknutí si. Verím, že chalanom krátko potrvá zvyknutie si na novú rýchlosť hry. Hráčov kvalitné zápasy posunú po futbalovej stránke určite vyššie ako za posledný rok. Budeme vyžadovať od hráčov disciplínu, futbalový útočný prejav, ale hlavne aby mali radosť z futbalu. Veď hlavne o tom to je.“ K očakávaniam sa vyjadril aj tréner Richnavský: „Dúfam, že v lige nebudeme do počtu, ale chlapci sa pobijú o popredné priečky ako v predchádzajúcej sezóne. Prvý zápas hráme v Dúbravke, tak dúfam, že chlapci sa už tešia a verím, že zabojujeme o plný bodový zisk.“

fcimas_tjzahoranjakubov-(4)

Prvé zápasy odohrajú naši gepardi už v zajtra. Kategória U17 si zmeria sily s družstvom FK Kalinkovo: „Ťažko povedať, čo očakávať od súpera. Určite nás čaká nesmierne ťažký zápas. Kádre sa obmieňali ako u nás tak aj u súpera. Videl som, že Marcel Plavnik už dostal príležitosť v A – mužstve Kalinkova 3.liga, čo je veľký úspech. Takže čaká nás kvalitný súper,“ povedal o prvom súperovi U17 Murár. Kategória U13 spolu s dvojičkou U15 odohrajú zápas v Dúbravke s miestnym FKP: „Vieme o kvalite súpera, sme si jej vedomí. Sú dlhodobo etablovaní v druhej lige a budú hrať na vlastnom ihrisku, čo pre nich môže byť výhoda, keďže ihrisko je menšie ako naše v TC Stupave. Pristúpime k tomu však zodpovedne a hlavne nič nepodceníme. Hráči sa už tešia na zápas a my, tréneri, takisto. Veríme, že hráči nás potešia kvalitnou predvedenou hrou. Ak bude hra dobrá, veríme, že aj konečný výsledok bude pre nás dobrý,“ dodal na záver tréner Holásek.

 

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa šťastia v majstrovských zápasoch!

#growingtogether

#growingtogether

autor: Erika Šarudiová

 

error

Nezabudni nás sledovať aj na