Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U13,  U15,  U17,  U19

Kategórie IMASu po prvých majstrovských zápasoch

Devätnástka sa pod vedením trénera Tótha predstavila na domácom ihrisku, kde privítala Dúbravku. Gepardi dostali prvý gól v 69. minúte, no Erikovi Zemanovi sa podarilo vyrovnať a zápas skončil deľbou bodov. Sedemnástke sa v zápase s Modrou podarilo streliť tri góly, pričom súperovi sa nepodarilo ani raz prekonať brankára domácich. V zápase starších žiakov skóroval Pristach a Elsaka, hostia z Bernolákova však strelili 4 góly a odniesli si tri body. Spomedzi mladších žiakov strelil gól Tomeček, hostia prestrelili brankára dvakrát a do Bernolákova tak putovalo 6 bodov.

u19imas

U19

FC IMAS – FK Dúbravka

Výsledok: 1:1

Zostava: Jakub Martinovič, Kristián Bajči, Richard Dvoran, Lukáš Kaniansky, David Martin Turoň, Samuel Foltýn, Matúš Sopko, Daniel Šimovčík (C), Erik Zeman, David Neštrák, Damian Madarás 66´

Náhradníci: Evan Samuel Kilian 66´, Hakan Yilmaz, Patrik Brieda, Alex Bódi, Matej Milata

Góly: Erik Zeman 78´

Hodnotenie trénera Tótha:

“Po turbulentnom období a veľkej obmene kádra nás čakal prvý MZ. Sám som bol zvedavý, ako ho zvládneme. Od úvodu sa hral kombinačný futbal z oboch strán. Hostia prišli hrať otvorený futbal s vysokým pressingom, ale s tým sme sa dokázali vysporiadať kvalitnou prechodovou fázou z obrannej zóny. Vedel som, že to nebude súper z posledných rokov, kde sme dokázali vyhrávať vysokým rozdielom, čo sa aj potvrdilo. Boli sme koncentrovaní, veľmi dobre pracovala stredová formácia, ale do gólovej príležitosti sme sa my, ani súper, nedostali. Druhý polčas sme začali tlakom, mali sme 6 streleckých pokusov. Hra sa ešte viac otvorila z oboch strán, vytvárali sa šance na oboch stranách, ale dnes to bol zápas brankárov, ktorí podali nadštandardné výkony. My sme mali gólovú šancu, hráč súpera vykopával loptu z bránkovej čiary. Platilo nedáš – dostaneš a súper sa dostal do vedenia. My sme po góle začali byť netrpezliví, chceli sme rýchlo vyrovnať a otvárali sme priestory, z ktorých súper hrozil, ale v týchto momentoch nás podržal Martinovič. My sme sa ukľudnili, opäť sa vrátili ku kombinačnej hre a gólom Zemana sa nám podarilo vyrovnať. Vytvorili sme si ešte šance na skórovanie, ale brankár hostí bol proti. Dnes to bol otvorený zápas a zvíťaziť mohlo jedno aj druhé mužstvo. Som spokojný s herným prejavom, prístupom, bojovnosťou. Som presvedčený, že toto mužstvo bude tvrdo pracovať a posúvať sa výkonnostne hore.”

u17imas

FC IMAS – FC Slovan Modra

Výsledok: 3:0

Zostava: Marián Boldiš 71′, Sebastián Hvolka (C), Michael Rothbauer, Tomáš Harenčár 41′, Patrik Štvrtecký, Michal Blatnický 61′, Dominik Peceň, Štefan Gajdoš 47′, Samuel Magáth 41′, Samuel Habáň, Jakub Chochol

Náhradníci: David Kovár 41′, Matej Hiadlovsky 61′, Lucas Benkovský 47′, Miroslav Toman 41′, Viliam Tesár 71′

Góly: 52′ Jakub Chochol, 66′ Samuel Habáň, 72′ David Kovár

“Prvý zápas v sezóne nám od začiatku ukazoval, že to bude iná sezóna, ako tá posledná. Súperi budú väčší a fyzicky silnejší, keďže ideme do ligy U17 s našou U16. To sa odzrkadlilo aj v prvých 20 minútach. Súper bol dobre v defenzíve organizovaný. Ťažko sme sa dostávali do vhodných priestorov na finálnu prihrávku. Veľmi dobre zvládal proti dvom súboje Mišo Blatnický. Po súperovej červenej karte sme viac kontrolovali hru. Súper chcel využiť rýchlosť a silu ofenzívnych hráčov, ale postrážili sme si to. V druhom polčase to bolo vyslovene o našej dominancii. Šance sme využili, aj keď sme mohli pridať ešte niekoľko gólov. Veľmi dobre zapadli do hry aj všetci striedajúci hráči. Na prvý zápas, a hlavne druhý polčas, musím vyjadriť spokojnosť. No treba povedať, že na hernom systéme musíme ešte veľmi veľa pracovať.”

FC IMAS – ŠK Bernolákovo

Výsledok: 2:4

Zostava: Marek Jánošík, Peter Pristach, Adam Elsaka (C), Adam Sojka, Šimon Papeš, Martin Mlynka, Boris Šimkovič, Arsen Juriv, Stefan Josimović, Sára Hirthová

Góly: 5′ Adam Elsaka, 49′ Peter Pristach

Žltá karta: 27′ Adam Elsaka

Hodnotenie trénera Žilavého:

“Na úvodný MZ sme nastúpili na domácej pôde proti Bernolákovu. V oklieštenej zostave sme boli do 60´ vyrovnaným súperom, povedal by som aj lepším, potom nám už dochádzali sily, preto bol výsledok 2:4. V 5´ sme sa ujali vedenia po góle Sojku po peknej kombinačnej hre, škoda, že sa nám vedenie nepodarilo udržať dlhšie. Do polčasu sme zahodili 3 tutovky, preto sme do kabíny išli za stavu 1:1. V druhom polčase sme sa opäť ujali v 49´ vedenia peknou strelou Pristacha. Znova sme však doplatili na nevyužité šance, čo súper potrestal 3 gólmi. Nevadí, hra sa mi páčila, vedeli sme kombinovať a dodržiavať pokyny pred stretnutím a počas neho. Tvrdou prácou sa budeme posúvať ďalej. Ďakujem bojovníkom, že dreli až do konca do posledných síl.”

u13imas

Výsledok: 1:2

Zostava: Richard Sabol, Michal Dvoran (C), Oliver Gerči, Timur Dargaj, Nikolas Švehla, Tobiáš Tomeček, Lukáš Stankovič, Luka Josimović, Maxim Špergl

Góly: 27′ Tobiáš Tomeček

Hodnotenie trénera Kolarčíka:

“Dnes sme odohrali prvý majstrovský zápas sezóny. Chalani bojovali celý zápas, napriek tomu, že ho celý hrali v oslabení. Ďakujem za super výkon po celý zápas a verím, že sa budeme spolu zlepšovať.”