Archív článkov

Letná príprava FC IMAS

FC IMAS odštartoval minulý týždeň letnú prípravu s kategóriami U17, U15 a U13

Už po dvoch dňoch trénovania sa kategória U17 postavila na domácom ihrisku proti súperovi ŠTK Šamorín v prvom prípravnom zápase. V zápase sa predstavili aj minuloroční hráči kategórie U15, ktorí budú tento rok súčasťou družstva na čele s trénerom Murárom. Prvý polčas zápasu bol vyrovnaný, šance sa striedali na oboch stranách a obom družstvám sa jednu podarilo premeniť. V druhom polčase však dominovalo družstvo zo Šamorína, ktoré ukázalo svoju kvalitu a zdolalo gepardov 1:3.

Prehra prišla aj v druhom prípravnom zápase, ktorý sa odohral v sobotu na pôde družstva FC Slovan Hlohovec. Gepardi sa v oboch polčasoch snažili, mali niekoľko šancí, no premeniť sa im podarilo len jednu po strele Peťa Tótha. Napriek bojovnosti sa súperovi podarilo premeniť dve šance a zápas sa tak skončil výsledkom 2:1.

fcimas_štkšamorín-(10)

U17

FC IMAS – ŠTK Šamorín

Výsledok: 1:3

 

Zostava (FC IMAS): Hlobil, Bilačič, Dvoran, Gríger, Foltýn, Richter, Šimovčík, Kery, Obert, Očenáš, Tóth

Náhradníci (FC IMAS): Pfundtner, Didek, Maroš, Drahoš, Leng, Puchy

Gól: Tóth

 

Hodnotenie trénera Murára:

“Po dvoch dňoch začiatku prípravného obdobia na novú sezónu sme si zmerali sily v prípravnom zápase so Šamorínom. Prvý polčas bol vyrovnaný a odohrával sa prevažne v strede poľa s minimom šancí na obidvoch stranách. Hostia išli do vedenia po rýchlo zahratej štandardnej situácii. Odpoveď prišla zhruba okamžite taktiež po štandardnej situácii. Druhý polčas bol už viac v réžii hostí. Kombinovali presnejšie, mali viac pohybu a premieňali príležitosti, ktoré si vypracovali. Ukázala sa skúsenosť hostí o jednu triedu vyššie. Sme len na začiatku prípravy a vieme, že musíme veľa, veľa pracovať.”

 

Hodnotenie asistenta trénera Tótha: 

“Prvý prípravný zápas s mužstvom, ktoré hrá o súťaž vyššie, splnil svoj účel. Buduje sa nové mužstvo, na ihrisku sme absolvovali len dve tréningové jednotky. V zápase sme potrebovali vidieť hlavne chlapcov, ktorí k nám prišli z U15. Od úvodu to bol vyrovnaný zápas. Strelecké pokusy sa striedali na oboch stranách. Hralo sa vo veľkej horúčave, ktorá ovplyvnila aj tempo zápasu. Hostia sa dostali do vedenia, my sme dokázali veľmi dobre zareagovať a vyrovnali sme. V druhom polčase sme prestriedali, aby všetci chalani dostali príležitosť. Bolo vidno, že hostia sú na tom pohybovo a kondične lepšie. Do 60. minúty sme ešte s nimi dokázali držať krok, ale v závere nás súper kondične predčil a zaslúžene zvíťazil. Zápas nám ukázal, na čom musíme tvrdo v tréningovom procese pracovať.”


U17

FC Slovan Hlohovec – FC IMAS

Výsledok: 2:1

 

Zostava (FC IMAS): Matejovič, Foltýn, Gríger, Dvoran, Bilačič, Kéry, Richte, Didek, Pfundtner, Tóth, Obert

Náhradníci (FC IMAS): Šimovčík, Očenáš, Maroš, Puchy

Gól: Tóth

 

Hodnotenie trénera Murára:

“Naše druhé prípravné stretnutie sme odohrali v Hlohovci. Prvý polčas bol veľmi dobrý z našej strany, vytvorili sme si veľa streleckých príležitosti z väčšej vzdialenosti a boli sme aktívni smerom dopredu. Vzadu sme hrali jednoducho a disciplinovane. Aj keď opäť musím apelovať, inkasovali sme gól zo štandardnej situácie. Na tom musíme neustále pracovať. Druhý polčas sa hral opäť svižný futbal na oboch stranách, veľmi dobre výkony podali obidvaja brankári. S predvedenou hrou a nasadením môžem povedať, že som bol veľmi spokojný.”

 

Hodnotenie asistenta trénera Tótha: 

“Zápas s výborným súperom mal od začiatku vysoké tempo. Chalani pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a plnili taktické pokyny, ktoré sme im dali pred zápasom. Mali sme veľa streleckých pokusov zo strednej vzdialenosti. Veľmi dobre nám fungoval prechod z obrany do útoku. Kombinačne sme sa dokázali presadzovať, využívali sme kraje ihriska a dostávali sa do šancí. Trošku sme mali problémy v stredovej zóne pri defenzívnej činnosti, kde sme zle pokrývali priestor, ale to sú veci, ktoré sa odstránia v tréningovom procese. Potešujúce je, že chalani sú každým zápasom sebavedomejší na lopte, dokážeme sa z defenzívy aj v ťažkých situáciách dostať kombinačne a v útočnej fáze sme kreatívni. Dnes sme s výkonom spokojní, ale s výsledkom nie.”

error

Nezabudni nás sledovať aj na