Archív článkov

Lucas Benkovský najlepším hráčom turnaja, U13 na štvrtom mieste

Dlhú súťažnú cestu ukončila turnajom v Kalinkove aj kategória U13

Tá sa začala majstrovským stretnutím s ŠK Lozorno, FO, ktoré skončilo remízou. Nasledovala tesná prehra s FC Rohožník a v odvetnom zápase v Rohožníku to už bol zápas gepardov s výhrou 2:5. Nasledujúce štyri zápasy boli opäť v réžii gepardov. Víťaznú vlnu prerušilo až družstvo stupavských rivalov – FKM Stupava. Po tomto zápase však nasledovalo vysoké víťazstvo nad FC Zohor a výhra nad Veľkými Levármi. V odvetnom zápase s Lozornom prišlo opäť k deľbe bodov po výsledku 1:1. O ďalšie 3 body nás obralo družstvo z Lábu a deliť sme sa museli aj so Sološnicou. Nasledovala však vlna skvelých víťazstiev, medzi ktorými bola aj výhra v Stupavskom derby s výsledkom 0:7. Sériu deviatich víťazstiev prerušilo až FKM v zápase, v ktorom sme prehrali 1:3. 

Kategória U13 odohrala počas ligy niekoľko zápasov, ktoré sa skončili vysokými víťazstvami gepardov, ako napríklad FC IMAS – FK v Sološnici (15:0) alebo ŠK Lozorno, FO – FC IMAS (1:12). 

Hráči U13 tak obsadili v tabuľke miesto medzi Obecným športovým klubom Láb so vzájomným skóre 4:2 (FC IMAS – OŠK Láb) a FKM Stupava so vzájomným skóre 9:6 (FC IMAS – FKM Stupava). Z druhého miesta postupujú gepardi spolu s U15 do vyššej súťaže.

IMAS U13

Sezónu hráči ukončili turnajom v Kalinkove, na ktorom obsadili štvrté miesto.

 

Hodnotenie trénera Richnavského:

“Chalani sa zúčastnili na dobre obsadenom turnaji v Kalinkove. Zapísaných bolo pôvodne 9 tímov, no zúčastnených bolo nakoniec 8, keďže Rohožník sa nedostavil. Úvodný zápas sme mali hrať pravé proti Rohožníku a prvé body boli “doma” aj keď vďaka kontumácii. Náš prvý zápas sa teda posunul proti Orechovej Potôni. V zápase sme dominovali a súpera sme pokorili jednoznačne 6:0. Druhý zápas s Vrakuňou bol oveľa vyrovnanejší, v zápase sa iskrilo, nervozita z nepremenených šancí na nás doľahla a body sme stratili o gól po prehre 1:2. V treťom zápase nás čakal domáci tím Kalinkova, v ktorom chalani hrali opäť svoju hru a zápas vyhrali 4:2. Zahraničný súper z Maďarska zmeral s nami sily v štvrtom zápase, súpera sme väčšinu času tlačili na jeho polovici a po krásnych akciách sme vyhrali 2:0, aj keď Debeš “štípal” z protiútokov. V piatom zápase chalani narazili na Záhorskú Bystricu, nedarila sa nám kombinácia ani zakončenie, po troch góloch Záhorskej sa chalani už ťažko chytali na rozbehnutého súpera a podarilo sa nám streliť aspoň čestný gól. Prehrali sme 6:1. Predposledný, šiesty, zápas sme hrali s Malinovom (neskorším víťazom turnaja) veľmi vyrovnanú partiu. Koncovka nás ale sklamala a súper ťažil z minima maximum. Využil svojich pár šancí a vyhral nad nami 3:0, aj keď náš výkon bol dobrý. Posledný zápas sa chalani hecli, aj keď po dvoch prehrách v rade sa motivácia stráca, ale predsa.. S Rovinkou to bol zápas v našom tempe, po dvojgólovom vedení troška poľavili, no nakoniec dotiahli do víťazného konca 2:1. V záverečnom vyhodnotení sme skončili na 4.mieste, čo zamrzí, ale získali sme najcennejšiu individuálnu cenu pre najlepšieho hráča turnaja, ktorým sa stal Lucas Benkovský, za čo mu gratulujeme! Po chvíľke oddychu sa začneme pripravovať na novú sezónu, do ktorej budeme po všetkých stránkach lepší. Ďakujem.”

error

Nezabudni nás sledovať aj na