Archív článkov,  Hodnotenia zápasov,  U19

Výsledok: 2:1

Gól: Druzhkov

Zostava: Martinovič /Hlobil/- Kaniansky, Foltýn, Biesik- Bilačic, Košík, Didek/Turoň/, Šimovčík/Magula/, Marušák – Druzhkov, Magáth/D.Drahoš/

Hodnotenie trénera Tótha:

“V ďalšom zápase v krátkom slede sme sa stretli doposiaľ s najkvalitnejším súperom. Od úvodu sa hral rýchly a behavý futbal. Nám chvíľu trvalo, kým sme si zvykli na prírodnú trávu. Bol to otvorený zápas od začiatku až do konca. My sme opäť veľmi dobre dodržiavali náš herný systém. Veľmi dobre sme v defenzíve vypĺňali nebezpečné priestory a domácich sme nepúšťali do gólových príležitostí. Strely zo strednej vzdialenosti spoľahlivo zlikvidoval náš brankár. Boli sme aktívni pri našom pressingu v útočnej fáze a dokázali sme súpera prinútiť k chybám a vypracovali sme v prvom polčase tri stopercentné gólové príležitosti, ale brankár domácich vytiahol fantastické zákroky. Polčas skončil bez gólov.

V druhom polčase sme nezachytili prvých 5- 10 minút, domáci nás zatlačili, ale gólovú šancu si nevypracovali. Postupne sme prebrali iniciatívu, opäť sme si vypracovali dve čisté tutovky, nastrelili žrď, bohužiaľ gól sa nám streliť nepodarilo. Výborne nám pracoval stred poľa, v ofenzíve sme boli aktívni, využívali sme kraje ihriska, dostávali sme sa za obranu súpera a boli stále nebezpeční. Paradoxne sme inkasovali, prvý gól po rohovom kope a druhý gól po nákope za obranu, kde sme mali zlé postavenie. Chalani však zdvihli hlavy, bojovali ďalej a sedem minút pred koncom sme gólom Druzhkova znížili. Napriek veľkej snahe sa nám už vyrovnať nepodarilo. Bol to veľmi kvalitný zápas z oboch strán, takéto zápasy nás posúvajú vpred. Naozaj musím znova chlapcov pochváliť za výkon, emócie, dodržiavanie taktických vecí a prístup. Sami cítia, že napredujú vo svojej výkonnosti. Ďakujem aj domácim za výborný a férový zápas.”