Archív článkov,  INTER Academy IMAS - Slovakia

Návrat k derby na San Siro

V rámci INTER Academy IMAS – Slovakia sme sa zapojili do akcie organizovanej INTER Academy, ktorej podstatou bolo natočiť video s čo najvernejšou replikou gólov z derby INTER – AC MILAN podľa predlohy. Našou úlohou bol gól, ktorý strelil Aldo Serena počas derby v sezóne 1988/1989.

Do súťaže bolo zapojených niekoľko akadémií, medzi ktorými je aj tá naša.

Video našej akadémie s vernou kópiou gólu Alda Serena bolo úspešné, zvíťazilo a spoločne s ďalšími gólmi partnerských akadémií sa stalo súčasťou krásneho “derby” klipu, ktorý bol  premietaný priamo na San Siro v nedeľu 21.10.2018 počas derby INTER – AC MILAN!

Zápasu INTER – AC MILAN sa zúčastnili aj členovia INTER Academy IMAS – Slovakia, medzi ktorými bol aj kapitán U17 – Peťo Tóth, ktorý sa zúčastnil natáčania nášho videa. „Natáčanie prebiehalo podľa mňa celkom v pohode, čakal som že to bude také zdĺhavé a nudné, ale našťastie to tak nebolo. Ešte som si z neho odniesol dvojdňovú migrénu, pretože toľko hlavičiek čo v ten deň, som asi nedal odkedy hrám futbal,“ povedal s úsmevom na tvári Peťo. Vo videu mal tento nádejný futbalista dôležitú úlohu – napodobniť Alda strelením hlavičky: „Znamenalo to pre mňa veľa, keďže predstaviť si, že vás vidí 80 000 ľudí nie je len tak na mávnutie rukou. A, samozrejme, som nás musel aj reprezentovať, takže som bol naozaj rád, že sa to podarilo.“

imas san siro

Foto: Peter Tóth s otcom Petrom Tóthom

A prečo sa vlastne Peťo spolu s otcom rozhodli absolvovať dlhú cestu na takýto zápas? „Určite preto, že ísť na takéto derby je zážitok prakticky na celý život a keď sa tam ešte ako bonus vidíte, ako strieľate gól, tak si myslím, že to je dobrý dôvod.“ Peťo pochybnosti o tom, že sa na veľkoplošej obrazovke na San Siro uvidí, rozhodne nemal! „Samozrejme, od začiatku som veril, že sa to podarí a budeme tam. A keď sme sa dozvedeli, že niektorým akadémiám sa to nepodarilo, dalo nám to ešte väčšiu motiváciu a pocit zadosťučinenia. Vďaka patrí aj všetkým chalanom a trénerom, pretože to bola tímová práca,“ dodal kapitán družstva kategórie U17.

Naša IMASová výprava, na čele so strelcom gólu, si výlet na veľkolepý zápas užila a odporúča všetkým ísť si vychutnať derby na vlastnej koži. „Zápas som si užil neskutočne, atmosféra bola neopísateľná a to treba proste zažiť,“ dodal Peťo na záver.

 

Ďakujeme za rozhovor a všetkým za trpezlivosť pri natáčaní videa!

error

Nezabudni nás sledovať aj na