O nás

FC IMAS vznikol len nedávno a preto nemôžeme stavať na histórii klubu ale na ľuďoch, ich prístupe k športovcom a mládeži, pedagogických schopnostiach, obrovskom nadšení pre prácu a preukázateľným výsledkom v predchádzajúcich pôsobiskách.

Môžeme sa oprieť o skúsenosti špičkových trénerov, ktorí sa starajú o tri kategórie hráčov (mladší dorast, žiaci, prípravky).

imas

V našom klube zabezpečujeme komplexnú starostlivosť o hráčov — športový rast, medzinárodnú konfrontáciu s družstvami z Čiech, Maďarska, Pol’ska či Rakúska v priebehu sezóny, tréningový proces pod dohľadom trénerov z akadémie FC Internazionale Milánozdravotné zabezpečenie, regeneráciu a materiálno — technické vybavenie.

imas - rakúsko

Súčasťou aktivít klubu sú taktiež besedy, rodinné akcie a interné súťaže, ktoré v hráčoch podporujú záujem zdokonaľovať sa. 

V sezóne 2018/2019 sa nám v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom podarilo zorganizovať stretnutie s Milanom Škriniarom a reprezentantmi Slovenska počas reprezentačného zrazu v Šamoríne.

Škriniar

Milan-Škriniar

V decembri sme spoločne s rodičmi ukončili jesennú časť sezóny v športovej hale, kde si rodičia zmerali sily s hráčmi v priateľskom zápase zmiešaných družstiev. Počas zimnej prípravy absolvovali hráči zimné sústredenie, kde utužili kolektív a zlepšili svoje futbalové schopnosti.

imas - sústredenie (7)

V júni 2019 klub organizoval Deň detí, počas ktorého bolo opäť pre rodičov a deti pripravených množstvo futbalových cvičení a aktivít.

Deň-detí-v-FC-IMAS-(130)

Výchovné zásady trénovania športu sú postavené na vedeckých poznatkoch o rozličných fázach vývoja mladého futbalistu. Pokiaľ ide o metódu vedenia, chceme vychovávať inteligentných hráčov, ktorí robia chytré rozhodnutia a neboja sa prijať zodpovednosť a ukázať svoju osobnosť. Veríme v učenie sa na pokusoch; omyly sú v príležitosťou učiť sa, nie niečím, čomu sa treba za každú cenu vyhnúť.

FC IMAS aktívne rozvíja svoju činnosť v športovom centre v meste Stupava v zmodernizovanom futbalovom stánku, ktorého súčasťou je komplexné vybavenie pre hráčov.

created by dji camera
created by dji camera

Okrem športovej stránky ponúkame každému hráčovi aj zdravotné zabezpečenie, najmä v akútnych prípadoch, aby sa každý hráč v čo najkratšom možnom čase uzdravil a mohol zapojiť do tréningového procesu.

Každý člen FC IMAS obdrží materiálno — technické vybavenie značky Nike. Súprava obsahuje: tréningovú výbavu (tričko, tepláky, trenky, štulpne, lopta), vychádzkovú výbavu (tričko), zimnú výbavu (zimná bunda – je len zapožičaná, po zime sa vracia klubu nakoľko hráči ju majú len krátky čas, klub ju následne vyčistí a v ďalšej sezóne hráčovi požičia adekvátnu veľkosť, rukavice, čiapka). Členovia FC IMAS majú v prípade potreby možnosť dokúpenia si niektorej časti výbavy za klubové ceny.

nike-(1)

Hráčom klub zabezpečí dopravu na zápasy a turnaje (nad 50 km) autobusmi. V prípade celodennej akcie bude zo strany klubu zabezpečený balíček (nápoj, desiata, ovocie/fit tyčinka).

Rešpekt voči druhým, aktívna účasť na živote skupiny, výmena názorov a zdieľanie víťazstva alebo porážky ako individuálnej tak aj kolektívnej vzdelávacej skúsenosti zohráva ústrednú úlohu v našom klube. Naše deti sa stanú vynikajúcimi občanmi s rešpektom k druhým a hlavne k samým sebe.

 

 

Od roku 2018 realizujeme v FC IMAS projekt futbalovej akadémie INTER Academy Bratislava (predtým INTER Academy IMAS – Slovakia) v priamej spolupráci a pod záštitou jedného z najväčších a najúspešnejších klubov.

Odo dňa inaugurácie nás navštívilo množstvo ľudí, vďaka ktorým sa náš klub stáva lepším a neustále napreduje.

imas1

Otvorenie INTER Academy Bratislava (predtým INTER Academy IMAS – Slovakia) sa konalo 6. júna v Bratislave. Po tlačovej konferencii sa konal tréning v Stupave, ktorý viedol viceprezident Interu – Javier Zanetti a technický riaditeľ – Marco Monti. V júli nás navštívil a dohliadal na tréningový proces Aldo Montinaro, Emanuele Nava a Raffaele Quaranta, ktorý tu pôsobil ako permanentný tréner v jesennej časti sezóny. Na tréningový proces brankárov dohliadal koncom septembra 2018 Gabriele Zanon, ktorý je trénerom brankárov v INTER Academy. V októbri 2018 a júni 2019 pomáhal zlepšovať koordinačné a fyzické schopnosti gepardov úspešný profesionálny fitness tréner, zápasový analytik a autor odborných publikácii – David Chiodo. V marci 2019 dohliadal na tréningový proces hlavný tréner celosvetového projektu INTER Academy – Andrea Ratti a spolu s ním priletel Michele Andrich, ktorý bol v pozícii permanentného trénera v INTER Academy Bratislava (predtým INTER Academy IMAS – Slovakia) až do júna 2019.

imas2

Členské príspevky sú pre sezónu 2020-2021 nastavené nasledovne – členské.

Kontakt
error

Nezabudni nás sledovať aj na